Постанова № 83994932, 03.09.2019, Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Дата ухвалення
03.09.2019
Номер справи
442/6006/19
Номер документу
83994932
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 442/6006/19

Провадження №3/442/2070/2019

П О С Т А Н О В А

Іменем України

03 вересня 2019 року суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Гарасимків Л.І., прокурора Мельник А.., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національно поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого на АДРЕСА_1 , депутата Уличненської сільської ради Дрогобицького району Львівської області,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

в с т а н о в и л а:

ОСОБА_1 , будучи депутатом сьомого демократичного скликання Уличненської сільської ради Дрогобицького району Львівської області, відповідно до рішення № 1 сесії Уличненської сільської ради Дрогобицького району Львівської області від 11.11.2015 року «Про результати виборів та визнання повноважень депутатів і сільського голови Уличненської сільської ради, обраних 26.10.2015 року», відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме о 19.02 год. 07.10.2018 року, без поважних причин подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом сьомого демократичного скликання Уличненської сільської ради Дрогобицького району Львівської області, відповідно до рішення № 1 сесії Уличненської сільської ради Дрогобицького району Львівської області від 11.11.2015 року «Про результати виборів та визнання повноважень депутатів і сільського голови Уличненської сільської ради, обраних 26.10.2015 року», відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме о 19.00 год. 16.04.2019 року, без поважних причин подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 . вищенаведеного не заперечив, свою провину у вчиненому визнав повністю.

Прокурор Дрогобицької місцевої прокуратури просив об`єднати в одне провадження адміністративну справу № 442/6006/19, провадження № 3/442/2070/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП з адміністративною справою № 442/6008/19, провадження № 3/442/2071/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, які одночасно розглядаються одним і тим же органом.

Крім цього, прокурор, вважаючи, що протоколи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є законними і обґрунтованими, запропонував піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вислухавши пояснення правопорушника, висновок прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.

У відповідності до вимог ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення.

У зв`язку з чим, на підставі вимог ст. 36 КпАП України, справи № 442/6006/19, провадження № 3/442/2070/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та № 442/6008/19, провадження № 3/442/2071/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, які одночасно розглядаються одним і тим же органом, підлягають об`єднанню в одне провадження з присвоєнням єдиного реєстраційного номера № 442/6006/19, провадження № 3/442/2070/2019.

Відповідно до рішення № 1 сесії Уличненської сільської ради Дрогобицького району Львівської області від 11.11.2015 року «Про результати виборів та визнання повноважень депутатів і сільського голови Уличненської сільської ради, обраних 26.10.2015 року», відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 являється депутатом сьомого демократичного скликання Уличненської сільської ради Дрогобицького району Львівської області.

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

У відповідності до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно - правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно - правових актів.

Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно - правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 00:00 годин 01 квітня 2018 року та за 2018 рік до 00:00 годин 01 квітня 2019 року.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічні декларації за 2017 рік лише о 19.02 год. 07.10.2018 року та за 2018 рік о 19.00 год. 16.04.2019 року, тобто несвоєчасно.

Отже, поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік та 2018 рік у ОСОБА_1 відсутні.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік лише о 19.02 год. 07.10.2018 року та за 2018 рік о 19.00 год. 16.04.2019 року, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

При таких обставинах вбачаю в діях ОСОБА_1 ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України.

З огляду на викладене, а також враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, слід стягнути судовий збір у розмірі 384,20 грн.

Керуючись ст. ст. 36, 283, 284 КУпАП, -

п о с т а н о в и л а :

Об`єднати справи № 442/6006/19, провадження № 3/442/2070/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та № 442/6008/19, провадження № 3/442/2071/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, в одне провадження з присвоєнням єдиного реєстраційного номера - № 442/6006/19, провадження № 3/442/2070/2019.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384,20 грн. в дохід держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві / м. Київ / 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Дрогобицький міськрайонний суд.

Постанова вступає в законну силу після закінчення строку на її оскарження та підлягає пред`явленню до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: Гарасимків Л.І.