Постанова № 83981965, 02.09.2019, Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
02.09.2019
Номер справи
173/2125/19
Номер документу
83981965
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 173/2125/19

Провадження № 3/173/395/2019

ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 вересня 2019 р. м. Верхньодніпровськ

Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Дніпропетровській області відносно

ОСОБА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ;

місце проживання:

АДРЕСА_1 ;

місце роботи: фізична особа - підприємець

про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-6 КпАП України.

встановив:

Рішенням першої сесії Верхньодніпровської районної ради Дніпропетровської області сьомого скликання «Про визнання повноважень депутатів Верхньодніпровської районної ради сьомого скликання» №1-1/VII від 01.12.2015 року, визнано повноваження депутатів Верхньодніпровської районної ради Дніпропетровської області сьомого скликання, в тому числі ОСОБА_1 (а.с.13).

Згідно ч.3 ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на депутата районної ради поширюються вимоги та обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Верхньодніпровської районної ради Дніпропетровської області сьомого скликання та відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

Частиною 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1, ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до рішення Національного агентства від 10.06.2016 року №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №958/29088 (зі змінами від 18.08.2016 року), повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», службових осіб, які станом на 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, розпочинається з 01.09.2016 року. Для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень) період подачі розпочинається з 01.01.2017 року.

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті НАЗК через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При дослідженні матеріалів справи, встановлено, що відповідно до переліку документів отриманих від територіального сервісного центру №1247 РСЦ в Дніпропетровській області МВС України (вих. № 31/4-1247-211 від 27.07.2019 р.), на підставі договору купівлі-продажу № 1247/2018/1153126 від 19.10.2019 р. ОСОБА_1 19.10.2018 року придбав автомобіль марки "ZX AUTO LANDMARK" 2007 р.в., державний номерний знак НОМЕР_2 , вартістю 165980 грн. (а.с.38-42). Станом на 19.10.2018 року гр. ОСОБА_1 достовірно був обізнаний про вартість набутого у власність автомобіля, яка становить 165980 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року.

Крім того, встановлено, що гр. ОСОБА_1 будучи депутатом Верхньодніпровської районної ради Дніпропетровської області сьомого скликання у минулому на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» 23.03.2017 року подавав щорічну за 2016 рік декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та 28.03.2018 року подавав щорічну за 2017 рік декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі (https:\\public.nazk.gov.ua\search), тобто даним фактом підтверджено обізнаність гр. ОСОБА_1 з порядком роботи реєстру та його вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.

Однак, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, що гр. ОСОБА_1 повідомлення про суттєві зміни у майновому стані опублікував лише 27.11.2018 року о 18 годині 33 хвилини (а.с.51-54).

Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н.М. № 93-05/4886/17 від 02.03.2017 року на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (а.с.57-59).

Таким чином, гр. ОСОБА_1 будучи суб`єктом відповідальності відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», був обізнаним 19.10.2018 року про вартість набутого у власність автомобіля, яка становить 165980 грн., в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», пункту 1 та 6 розділу II рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 №2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №958/29088, несвоєчасно подав повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме 27.11.2018 року о 18 годині 33 хвилини.

В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 визнав свою вину та щиро розкаявся у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-6 КпАП України, та пояснив, що був обізнаний про вартість набутого у власність автомобіля, яка становить 165980 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року, однак повідомлення про суттєві зміни у майновому стані опублікував лише 27.11.2018 року о 18 годині 33 хвилини.

Вислухавши пояснення, дослідивши зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, приходжу до висновку, що вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-6 КпАП України, знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду справи, зокрема:

- згідно пояснення, ОСОБА_1 визнав, що несвоєчасно подав повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування (а.с.7);

- відповідно до результату пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що станом на 19.10.2018 року гр. ОСОБА_1 достовірно був обізнаний про вартість набутого у власність автомобіля, яка становить 165980 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року, однак повідомлення про суттєві зміни у майновому стані опублікував лише 27.11.2018 року о 18 годині 33 хвилини (а.с.51-54).

- згідно копії витягу з офіційного сайту Акредитованого центру сертифікації ключів ПАТ КБ "ПриватБанк", встановлено, що 28.03.2019 року гр. ОСОБА_1 отримав електронний цифровий підпис для входу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.56).

Даних щодо обставин, які об`єктивно могли завадити гр. ОСОБА_1 перешкоди для подачі до НАЗК декларації про суттєві зміни майнового стану у встановлений законом строк не надано, а матеріали справи їх не містять.

Призначаючи адміністративне стягнення гр. ОСОБА_1 , враховую характер вчиненого правопорушення, котре стосується засад запобігання та протидії корупції та виходжу з вимог ст.33 КпАП України, згідно якої, накладене адміністративне стягнення в кожному конкретному випадку має бути необхідним і достатнім для виправлення правопорушника та попередження вчинення ним нових правопорушень, а тому, вважаю за необхідне накласти на гр. ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.2 ст.172-6 КпАП України.

Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1, ст.36 КпАП України

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-6 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розмірі 100 (сто) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1700 (одна тисяча сімсот) гривень на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНН- НОМЕР_1 ), судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. в дохід держави (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ 37993783; Р/р НОМЕР_3 ; МФО 899998).

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду через Верхньодніпровський районний суд протягом 10 днів.

Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя С.М. Бурхан

Постанова набрала законної сили _____