Рішення № 83980441, 21.08.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.08.2019
Номер справи
1.380.2019.001725
Номер документу
83980441
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.001725

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2019 року

зал судових засідань № 12

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Кузана Р.І.,

секретар судового засідання Козак О.М.,

за участю:

представника позивача Сорокового П.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові в порядку загального позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Кам`янка-Бузької міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі - позивач, ОСОБА_1 ), ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) (далі - позивач, ОСОБА_2 ) звернулися до суду з позовом до Кам`янка-Бузької міської ради (місцезнаходження: 80400, Львівська область, Кам`янка-Бузький район, м. Кам`янка-Бузька, вул.Шевченка, буд.2, код ЄДРПОУ 04056196) (далі - відповідач, Кам`янка-Бузька міська рада), в якому просять:

- визнати протиправною бездіяльність Кам`янка-Бузької міської ради;

- зобов`язати Кам`янка-Бузьку міську раду повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою, щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд орієнтовними площами 0,1 га кожна від 10.01.2019.

В обґрунтування позовних вимог посилаються на те, що 10.01.2019 позивачі звернулися до Кам`янка-Бузької міської ради Кам`янка-Бузького району Львівської області із клопотанням про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою, щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд орієнтовними площами 0,1 га кожна, розташовані за адресою АДРЕСА_3 . Позивачі вказують на те, що про результати розгляду вказаного клопотання їх повідомлено листом №39/02-13 від 29.01.2019, в якому надіслано копію Протоколу №17 постійної діючої комісії з питань регулювання земельних відносин, архітектури та містобудування, охорони навколишнього середовища від 22.01.2019, згідно з п.8 якого прийнято рішення рекомендувати земельному відділу вивчити питання щодо статусу житлового будинку, оскільки в паспорті прописка вказана як квартирний будинок. З огляду на наведене, позивачі вважають, що жодних рішень по суті комісією прийнято не було. Ба більше, не прийнято рішення про винесення клопотання про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на розгляд чергової сесії Кам`янка-Бузької міської ради. Кам`янка-Бузька міська рада жодного рішення по суті клопотання позивачів також не приймала. Вважаючи у зв`язку з цим свої права порушеними позивачі звернулись до суду з даним позовом.

Ухвалою від 15.04.2019 суддя залишив позовну заяву без руху.

Ухвалою від 08.05.2019 суддя прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою від 13.05.2019 суд задовольнив клопотання ОСОБА_1 про повернення надмірно сплаченого судового збору.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву та додаткові пояснення до нього, в яких просить суд відмовити в задоволенні позову. Зазначає, що подане позивачами клопотання від 10.01.2019 розглянуте у їх присутності 21.01.2019 на засіданні постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, архітектури та містобудування, охорони навколишнього середовища. Відповідач вказує, що оскільки ОСОБА_2 з 26.02.1974 зареєстрована в кв. АДРЕСА_4 , комісія прийшла до висновку, що даний будинок відноситься до квартирних будинків і надання права на безкоштовну приватизацію земельної ділянки для його обслуговування не відповідатиме чинному земельному законодавству. Про результати розгляду комісією клопотання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 повідомлено листом вих. №39/02-13 від 29.01.2019, в якому надіслано копію протоколу засідання комісії. З врахуванням наведеного відповідач вважає, що позовні вимоги позивачів є безпідставними та не підлягають до задоволення.

Представник позивача подав до суду відповідь на відзив на позовну заяву в якому вказує на те, що відповідно до п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питання регулювання земельних відносин, а згідно із ч.1 ст.59 цього Закону рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Таким чином вважає, що відповідачем порушено процедуру розгляду і прийняття рішень щодо відведення земельних ділянок у власність, оскільки розгляд клопотання здійснювався не на пленарному засіданні ради і за результатами такого розгляду відсутнє рішення. Окрім цього, представник позивача не погоджується з твердженнями відповідача, щодо належності будинку розташованого за адресою АДРЕСА_3 до багатоквартирних житлових будинків. Враховуючи наведене вважає, що бездіяльність відповідача порушує законні права позивачів та суттєво перешкоджає у реалізації останніми свого конституційного права на землю.

Ухвалою від 22.07.2019 суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду по суті.

Представник позивачів в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в позовній заяві, відповіді на відзив на позовну заяву та поясненнях. Просив суд позов задовольнити повністю.

Відповідач явку представника в судове засідання не забезпечив, повідомлявся про дату, час і місце його проведення. Клопотань про розгляд справи без участі представника відповідача до суду не надходило.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

10.01.2019 ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до відповідача з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею по 0,1 га кожному, для обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, які розташовані за адресою АДРЕСА_3 .

До вказаного клопотання позивачами додано: графічні матеріали, на яких зазначене місце розташування та розмір земельної ділянки; копії документів, що посвідчують особи; копії документів про присвоєння ідентифікаційного номера фізичних осіб; копії документів, які підтверджують право власності заявників на будівлю, житловий будинок.

29.01.2019 Кам`янка-Бузька міська рада листом вих.№39/02-13 на запит позивачів надіслала копію протоколу №17 засідання постійної діючої комісії з питань регулювання земельних відносин, архітектури та містобудування, охорони навколишнього середовища від 22.01.2019.

У пункті 8 протоколу зазначено, що комісія рекомендує земельному відділу вивчити питання щодо статусу житлового будинку, оскільки в будівельному паспорті прописка вказана як квартирний будинок.

Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивачі, вважаючи, що Кам`янка-Бузькою міською радою допущено протиправну бездіяльність щодо розгляду їхньої заяви про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, звернулися до суду з даним позовом.

При вирішенні спору суд керувався таким.

Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 14 Конституції України закріплено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст.81 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі: а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; б) безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності; в) приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування; г) прийняття спадщини; ґ) виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю).

Порядок набуття права на землю громадянами та юридичними особами регламентований главою 19 ЗК України.

Відповідно до ч.1-2 ст.116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Відповідно до ч.3 ст.116 ЗК України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Частиною 4 статті 116 ЗК України передбачено, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, проводиться один раз по кожному виду використання.

Як передбачено ч.6 та 7 ст.118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі, якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності, зокрема, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара (п. «г» ч.1 ст.121 Земельного кодексу України).

Повноваження органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування, передбачені ст.122 ЗК України.

Згідно з ч. 1 ст.122 ЗК України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Відповідно до п.34, ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Частинами 1, 5 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.

Відповідно до ч.1 ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.

Згідно з ч.4 ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням.

Відповідно до ч. 11 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов`язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що відповідно до статті 118 ЗК України Камянка-Бузька міська рада під час розгляду заяви позивачів про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність від 10.01.2019, повинна була перевірити цю заяву на відповідність її вимогам статей 116, 118, 121 ЗК України і у місячний строк прийняти рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність або про відмову у наданні такого дозволу з наведенням відповідних мотивів.

Суд зазначає, що вирішення клопотання повинно було відбуватись в порядку, визначеному Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», тобто на пленарному засіданні Кам`янка-Бузької міської ради із прийняттям відповідного рішення, оскільки саме такий спосіб прийняття рішення з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру передбачений законодавством.

Суд встановив, що подане ОСОБА_1 та ОСОБА_2 клопотання від 10.01.2019 розглядалось 22.01.2019 на засіданні постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, архітектури та містобудування, охорони навколишнього середовища.

Згідно з витягом із протоколу №17 постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, архітектури та містобудування, охорони навколишнього середовища, рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки ОСОБА_1 та ОСОБА_2 чи про відмову у наданні такого дозволу прийняте не було. Згідно з п.8 вказаного протоколу комісією лише прийнято рішення рекомендувати земельному відділу вивчити питання щодо статусу житлового будинку, оскільки в будівельному паспорті прописка вказана як квартирний будинок.

З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що клопотання позивачів про надання їм дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність не розглянуте відповідачем належним чином, окрім цього не прийнято рішення про винесення вказаного клопотання на розгляд чергової сесії Кам`янка-Бузької міської ради.

Таким чином, суд вважає, що відповідачем порушено процедуру розгляду і прийняття рішень щодо відведення земельних ділянок у власність, оскільки розгляд клопотання здійснювався не на пленарному засіданні ради і за результатами такого розгляду відсутнє рішення, а протокол №17 постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, архітектури та містобудування, охорони навколишнього середовища від 22.01.2019 відповідно до норм ЗК України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», не є належним документом за результатами розгляду клопотання позивачів.

Суд не бере до уваги посилання відповідача у відзиві на позовну заяву на ту обставину, що будинок позивачів відноситься до квартирних будинків і надання права на безкоштовну приватизацію земельної ділянки для його обслуговування не відповідатиме чинному земельному законодавству, оскільки вказаний факт жодним чином не підтверджено. Окрім цього, суд звертає увагу на те, що зазначене не є предметом дослідження в даній справі, адже рішення за результатом розгляду клопотання по суті не приймалось.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що відповідачем не подано належних доказів правомірності своїх дій при розгляді клопотання позивачів.

В той же час, позивачі довели обґрунтованість позовних вимог належними та допустимими доказами.

Згідно з ч.1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на вказане, суд вважає, протиправною бездіяльність Кам`янка-Бузької міської ради щодо не розгляду клопотання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою, щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд орієнтовними площами 0,1 га кожна від 10.01.2019, а тому позовні вимоги слід задовольнити.

Водночас суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним і таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення. У зв`язку з тим, що клопотання позивачів відповідачем не розглянуте, суд вважає, що в даному випадку ефективним способом захисту порушених прав, свобод чи інтересів позивачів буде зобов`язання відповідача розглянути клопотання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою, щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд орієнтовними площами 0,1 га кожна від 10.01.2019.

Відповідно до ст. 139 КАС України на користь позивача з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань необхідно стягнути судовий збір у розмірі по 1536,80 грн. кожному позивачу, який сплачений відповідно до квитанцій №20 від 04.04.2019 та №94 від 22.04.2019.

Щодо стягнення з відповідача витрат на професійну правничу допомогу суд зазначає таке.

Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно з ч.1 ст. 134 КАС України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

Як передбачено ч.3 ст. 134 КАС України для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Відповідно до ч.4 ст. 134 КАС України для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

При цьому, згідно з ч.5 ст. 134 КАС України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Суд встановив, що 19.10.2018 між ОСОБА_1 та ТзОВ «Адвокатське бюро Сороковий і Партнери» укладено договір №2018/10/2 про надання правової допомоги.

На виконання умов вказаного договору сторони склали акт надання послуг №43 від 02.04.2019, згідно з яким адвокатським бюро у березні 2019 року клієнтові були надані наступні послуги: підготовка позовної заяви до Львівського окружного адміністративного суду про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Загальна вартість наданих послуг за березень 2019 року становить 3600,00 грн.

Відповідно до ордеру серії ЛВ №099963 правова допомога позивачу на підставі договору №2018/10/2 від 19.10.2018 надається адвокатом Сороковим Павлом Миколайовичем.

Вирішуючи питання про стягнення витрат на правничу допомогу суд також бере до уваги рішення Європейського суду з прав людини у справі East/West Alliance Limited проти України, в якому вказано, що оцінюючи вимогу заявника щодо здійснення компенсації витрат у розмірі 10% від суми справедливої сатисфакції, виходив з того, що заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір обґрунтованим (рішення у справі Ботацці проти Італії (Bottazzi v. Italy), № 34884/97).

Суд звертає увагу на те, що в матеріалах справи відсутні докази які б підтверджували понесені позивачем судові витрати, а саме квитанція про оплату правової допомоги у розмірі 3600,00 грн.

За таких обставин, суд дійшов висновку про недоведеність понесення позивачем судових витрат, в частині витрат на професійну правничу допомогу, а тому в стягненні з Кам`янка-Бузької міської ради таких витрат в розмірі 3600 грн., необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10,13, 14, 72-77, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

в и р і ш и в:

позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Кам`янка-Бузької міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Кам`янка-Бузької міської ради щодо не розгляду клопотання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою, щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд орієнтовними площами 0,1 га кожна від 10.01.2019.

Зобов`язати Кам`янка-Бузьку міську раду розглянути клопотання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою, щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд орієнтовними площами 0,1 га кожна від 10.01.2019.

Стягнути з Кам`янка-Бузької міської ради (місцезнаходження: 80400, Львівська область, Кам`янка-Бузький район, м. Кам`янка-Бузька, вул.Шевченка, буд.2, код ЄДРПОУ 04056196) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір в сумі по 1536 (одна тисяча п`ятсот тридцять шість) грн. 80 коп. кожному.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення суду складене та підписане 02.09.2019.

Суддя Р.І. Кузан