
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44 тел. 284-18-98
_______________
У Х В А Л А
21.08.19 Справа № 910/8114/19.За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОЖИЛБУД-2005" (04070, м. Київ, вул. Верхній Вал, 72;, ідентифікаційний код 34294740)
про банкрутство
Суддя Яковенко А.В.
секретар судового засідання Березовська С.В.
Представники:
від ТОВ "Екожилбуд-2005", Гончарук А.М., , ;
Арбітражний керуючий, Куделя М.О
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У червні 2019 року ліквідатор Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОЖИЛБУД-2005" звернувся до суду з заявою про порушення справи про своє банкрутство у зв`язку з виявленням в ході ліквідаційної процедури кредиторської заборгованості, активи для погашення якої відсутні.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.06.2019р. № 910/8114/19 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОЖИЛБУД-2005" було прийнято до розгляду, засідання призначено на 17.07.2019 р., визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого Куделю М.О. зобов`язно подати заяву про участь у справі.
08.07.2019 до Господарського суду м.Києва надійшла заява арбітражного керуючого Сиволобова М.М. про участь у справі.
09.07.2019 до Господарського суду м.Києва надійшла заява арбітражного керуючого Потупало Н.І. про участь у справі.
12.07.2019 до Господарського суду м.Києва надійшло клопотання боржника про призначення ліквідатором голову ліквідаційної комісії.
15.07.2019 до Господарського суду м.Києва надійшла заява арбітражного керуючого Ігнатіва О.Л. про участь у справі.
17.07.2019 до Господарського суду м.Києва надійшла заява арбітражного керуючого Куделі М.О. про участь у справі.
Судове засідання, призначене на 17.07.2019, не відбулось, у зв`язку з перебуванням судді А.В. Яковенко на лікарняному.
Після виходу судді А.В.Яковенко з лікарняного, суд ухвалою від 23.07.2019, призначив розгляд справи у судовому засіданні на 31.07.2019.
Судове засідання, призначене на 31.07.2019, не відбулось, у зв`язку з перебуванням судді А.В. Яковенко на лікарняному.
Після виходу судді А.В.Яковенко з лікарняного, суд ухвалою від 05.08.2019 призначив розгляд справи у судовому засіданні на 12.08.2019.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 12.08.2019 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю"ЕКОЖИЛБУД-2005" (04070, м. Київ, вул. Верхній Вал, 72;, ідентифікаційний код 34294740). Ввеено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Розгляд справи призначено на 21.08.2019.4. Запропонувано Товариству з обмеженою відповідальністю "ЕКОЖИЛБУД-2005" подати суду інші наявні, але не подані документи на підтвердження своєї неплатоспроможності.
У судовому засіданні, що відбулось 21.08.2019, представниця Товариства з обмеженою відповідальністю"ЕКОЖИЛБУД-2005" надав пояснення по справі.
Судом встановлено таке.
Відповідно до частини 5 статті 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" боржник зобов`язаний звернутись до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі, зокрема, якщо під час ліквідації боржника не у зв`язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.
Згідно частини 1, 2 статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов`язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов`язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України. За результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна.
Відповідно до частини 1, 5 статті 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов`язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію; строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв`язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Відповідно до частини 3 статті 110 Цивільного кодексу України якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому Законом.
Згідно частини 3 статті 111 Цивільного кодексу України під час проведення заходів щодо ліквідації юридичної особи до завершення строку пред`явлення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) закриває рахунки, відкриті у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи.
Відповідно до частини 4 статті 111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходи щодо інвентаризації майна юридичної особи, яка припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб. У випадках, встановлених законом, ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється.
Згідно частини 7 статті 111 Цивільного кодексу України для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості зі сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує своєчасне надання органам доходів і зборів та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку. До моменту затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідація) складає та подає органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період.
Відповідно до частини 8 статті 111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред`явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Згідно статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків в порядку, встановленому цим кодексом.
Відповідно до пункту 78.1.7 частини 78.1. статті 78 Податковий кодекс України документальна позапланова перевірка здійснюється, зокрема, у випадку, якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушення провадження у справ про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.
Особлива процедура, що передбачена статтею 95 Закону про банкрутство, є наслідком належного проведення процедури самоліквідації юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами. У зв`язку з цим, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку зазначеної норми є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи, процедура якої визначається частиною 3 статті 110, статтею 111 Цивільного кодексу України.
При цьому, суд зауважує, що необхідною та обов`язковою передумовою порушення провадження у справі про банкрутство на підставі статті 95 Закону є надання належних доказів на підтвердження наявності всіх передумов для порушення судового провадження згідно з цією статтею саме на момент звернення боржника із відповідною заявою.
Частиною 7 статті 111 Цивільного кодексу України визначено як обов`язок голови ліквідаційної комісії у процедурі самоліквідації не тільки подання до контролюючих органів відповідної звітності, але й своєчасне надання первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку. Отже, у межах процедури самоліквідації ліквідатор (ліквідаційна комісія) повинен вжити самостійних активних кроків до надання контролюючому органу такої документації для того, щоб він міг виконати свої обов`язки з проведення перевірки суб`єкта господарювання на предмет дотримання податкового законодавства.
Згідно статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Із встановлених судом обставин не вбачається про надання ліквідатором до органів доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування документів підприємства, у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку, для проведення відповідних перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості зі сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та страхових коштів.
Із наявних у справі матеріалів вбачається, що в порушення вимог Закону, ліквідатором боржника не надано доказів проведення контролюючим органом відповідних позапланових перевірок боржника, як і відсутні докази складання та подання боржником органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітності за останній звітний період.
Відтак, необхідною та обов`язковою передумовою порушення провадження у справі про банкрутство за ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та визнання боржника банкрутом є виконання та дотримання порядку ліквідації відповідно до норм ЦК України, а також додання та наявність доказів на підтвердження виконання всіх передумов для порушення провадження в порядку названої норми, саме на момент звернення боржника із відповідною заявою. Дотримання визначених вимог та сукупність вказаних дій із доданням доказів їх проведення є підставою для звернення ліквідатора (ліквідаційної комісії) із заявою про порушення справи про банкрутство на підставі ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
У відповідності до п. 11 ч.1 ст. 83 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство , якщо господарським судом не встановлені ознаки неплатоспроможності боржника.
Матеріали справи не містять доказів неплатоспроможності Боржника
Отже, на підставі викладеного, провадження у справі №910/8114/19 підлягає припиненню.
Керуючись ч. 11 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ч. 2 ст. 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Закрити провадження у справі №910/8114/19 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОЖИЛБУД-2005" (04070, м. Київ, вул. Верхній Вал, 72;, ідентифікаційний код 34294740)
2. Припинити дію мораторію.
3. Подільській районній в м. Києві державній адміністрації відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб внести відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відомості про припинення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОЖИЛБУД-2005" (04070, м. Київ, вул. Верхній Вал, 72;, ідентифікаційний код 34294740).
3. Ухвалу направити заявнику( боржнику), а також органу державної виконавчої служби, державному реєстратору та податковому органу за місцезнаходженням боржника.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена.
Повний текст ухвали складено 03.09.2019 р.
Суддя А.В. Яковенко