Рішення № 83954929, 30.08.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.08.2019
Номер справи
140/2189/19
Номер документу
83954929
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2189/19

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

розглянувши за правилами спрощеного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України (далі - Луцьке ОУПФУ, відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення від 30.05.2019 №35 про результати розгляду його заяви від 23.05.2019 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 на підставі пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне забезпечення», пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», зобов`язання призначити та виплачувати пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1 на підставі пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне забезпечення», пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з дати звернення із такою заявою, а саме 23.05.2019, зарахувавши до пільгового стажу роботу у ПАТ «Електротермометрія» на посаді ливарника на машинах для лиття під тиском період роботи з 04.12.1995 по 09.12.1999.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 23.05.2019 позивач звернувся до Луцького ОУПФУ із заявою перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1 на підставі пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне забезпечення», пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», оскільки має достатній пільговий стаж роботи та досяг відповідного пенсійного віку для призначення пільгової пенсії. Однак 30.05.2019 Луцьке ОУПФУ прийняло рішення №35, яким позивачу відмовлено у призначенні пільгової пенсії. Вказане рішення мотивоване тим, що зарахувати період роботи з 04.12.1995 року по 09.12.1999 року до пільгового стажу роботи по Списку №1 немає підстав, оскільки підприємством не надані документи, передбачені пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 №637, та через висновок від 30.05.1997 №06-3/33-І, виданий управлінням праці та зайнятості населення Волинської обласної державної адміністрації, яким встановлено, що атестація робочих місць №96-99 ливарників на машинах для лиття під тиском згідно з наказом від 03.12.1996 №241 була проведена з порушенням законодавчих актів України та визнана недійсною.

Позивач вважає вказане рішення протиправним та таким, що грубо порушує його законні права та інтереси, оскільки ним надані всі необхідні документи для перерахунку пенсії за віком на пільгових умовах, які є доказом того, що він дійсно працював на роботі зі шкідливими умовами праці на ПАТ «Електротермометрія». З огляду на вказані підстави позивач просив позов задовольнити повністю.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 31.07.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.1-1а).

В поданому до суду відзиві (а.с.70-73) відповідач позов ОСОБА_1 не визнав та просив відмовити у його задоволенні з тих підстав, що оскаржуване рішення прийняте правомірно, без порушень законних прав та інтересів позивача, а вимога позивача про призначення пенсії за віком на пільгових умовах є безпідставною та такою, що не відповідає чинному законодавству. В ході розгляду заяви ОСОБА_1 з доданими документами було встановлено, що загальний страховий стаж роботи позивача становить 33 роки 07 місяців 26 дні та періоди з 10.12.1999 по 13.12.2000, з 21.07.2005 по 24.07.2010 зараховані до пільгового стажу позивача за Списком №1. Зарахувати період роботи позивача з 04.12.1995 по 09.12.1999 року до пільгового стажу роботи по Списку №1 немає підстав, оскільки підприємством не надані документи, передбачені пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 №637, та через визнання державною експертизою з умов праці наказу №264 від 26.12.1996 про результати атестації недійсним. Відтак пільговий стаж ОСОБА_1 становить 6 років 8 днів, а тому підстав для призначення пенсії за віком на пільгових умовах на підставі пункту частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне забезпечення» немає.

Враховуючи вимоги статті 263 КАС України судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 25.06.2015 перебуває на обліку в Луцькому ОУПФУ як одержувач пенсії по інвалідності.

23.05.2019 ОСОБА_1 звернувся до Луцького ОУПФУ із заявою про перехід на інший вид пенсії за Списком №1 (а.с.43).

30.05.2019 Луцьке ОУПФУ прийняло рішення №35 про результати розгляду заяви від 23.05.2019 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, у якому зазначено, що в ході розгляду заяви з доданими документами загальний страховий стаж роботи позивача становить 33 роки 07 місяці 26 днів та періоди з 10.12.1999 по 13.12.2000, з 21.07.2005 по 24.07.2010 зараховані до пільгового стажу позивача за Списком №1. Зарахувати період роботи позивача з 04.12.1995 по 09.12.1999 року до пільгового стажу роботи по Списку №1 немає підстав, оскільки підприємством не надані документи, передбачені пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 №637, та через висновок від 30.05.1997 №06-3/33-І, виданий управлінням праці та зайнятості населення Волинської обласної державної адміністрації, яким встановлено, що атестація робочих місць №96-99 ливарників на машинах для лиття під тиском, згідно з наказом від 03.12.1996 №241 була проведена з порушенням законодавчих актів України і вважати недійсною. Пільговий стаж ОСОБА_1 становить 6 років 8 днів, а тому підстав для призначення пенсії за віком на пільгових умовах на підставі статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне забезпечення» немає через відсутність необхідного пільгового стажу (а.с.44-45).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ (далі - Закон №1788-ХІІ) та Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).

Відповідно до частини другої статті 114 Закону №1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається: працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Статтею 13 Закону №1788-ХІІ визначено категорії осіб, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах.

За змістом пункту «а» статті 13 цього Закону на пільгових умовах мають право на пенсію на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Відповідно до пункту 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінпраці від 18.11.2005 №383 (далі - Порядок №383), при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92 (приклади у додатках 1, 2).

Так, списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 №162 (чинного в період роботи позивача), у розділі ХХХІІІ «Загальні професії» передбачено посаду ливарники на машинах для лиття під тиском.

Відповідно до статті 62 Закону №1788-XII та частини першої статті 48 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Аналогічні положення містяться у пункті 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (далі - Порядок №637): основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 20 Порядку №637 передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток №5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Тобто, надання уточнюючої довідки підприємства, установи або організації необхідне лише у двох випадках: за відсутності трудової книжки як такої або необхідних записів у ній, які визначають право на пільгове пенсійне забезпечення.

Аналогічна позиція викладена Верховним Судом у постановах від 20 лютого 2018 року у справі №234/13910/17 та від 07 березня 2018 року у справі № 233/2084/17.

У трудовій книжці ОСОБА_1 НОМЕР_1 усі записи внесені відповідно до норм чинного законодавства, засвідчені підписом уповноваженої особи та печаткою роботодавця (а.с.10-13).

Як слідує із трудової книжки позивача, ОСОБА_1 24.08.1989 прийнятий учнем складальника електровимірювальних приладів в заготівельний цех Луцького ПО «Електротермометрія»;

13.11.1989 присвоєно 2 розряд збиральника електровимірювальних приладів;

13.08.1990 переведений учнем автоматника в механічний цех;

19.11.1990 присвоєно 2 розряд автоматника;

19.05.1994 звільнений у зв`язку із скороченням чисельності працівників, п.1 ст.40 КЗпП України;

09.06.1994 зарахований учнем обпилювача фасонних відливок в заготівельний цех в Луцьке НВО «Електротермометрія»;

29.08.1994 присвоєний другий розряд обпилювача фасонних відливок;

12.09.1995 переведений учнем ливарника на машинах лиття під тиском;

04.12.1995 присвоєний другий розряд ливарника на машинах лиття під тиском; 31.01.1996 присвоєний четвертий розряд ливарника на машинах лиття під тиском;

14.12.2000 звільнений за власним бажанням ст.38 КЗпП України.

В періоди з 02.02.2004 по 30.06.2004, 12.07.2004 по 30.09.2004, 13.10.2004 по 31.12.2004, 14.01.2005 по 28.02.2005 позивач працював по строковому трудовому договору автоматником другого розрядку в механічному цеху ВАТ «Електротермометрія».

21.07.2005 прийнятий на посаду ливарника на машинах лиття під тиском 4-го розряду в заготівельно-механічному цеху ВАТ «Електротермометрія»;

06.09.2010 ВАТ «Електротермометрія» перейменовано у ПАТ «Електротермометрія»;

20.06.2011 звільнений за власним бажанням ст. 38 КЗпП України.

Відтак, безперервний період роботи позивача на посаді ливарника на машинах лиття під тиском з 12.09.1995 по 14.12.2000 та з 21.07.2005 по 20.06.2011 у ПАТ «Електротермометрія» підтверджуються записами, внесеними до його трудової книжки, та не потребують додаткового відокремлення та підтвердження довідками, оскільки законодавством визначено, що право на пільгову пенсію мають ливарники на машинах лиття під тиском.

Крім того, як встановлено судом, Луцьке ОУПФУ не зарахувало до пільгового стажу період роботи позивача з 04.12.1995 по 09.12.1999 з підстави визнання недійсною атестація робочих місць №96-99 ливарників на машинах для лиття під тиском, проведеної згідно з наказом ПАТ «Електротермометрія» від 03.12.1996 №241, відповідно до висновку від 30.05.1997 №06-3/33-І, виданого управлінням праці та зайнятості населення Волинської обласної державної адміністрації (а.с.30-39).

Атак , атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності та господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року №442 (далі - Порядок проведення атестації робочих місць) та розробленими на виконання постанови №442 Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 №41 (далі - Методичні рекомендації).

Відповідно до пункту 4.5 Порядку №483, якщо атестація з 21 серпня 1992 року не проводилася чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21 серпня 1997 року, право не підтвердилось, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на даному підприємстві, в установі чи організації до 21 серпня 1992 року включно, тобто до набуття чинності Порядком проведення атестації робочих місць. У такому ж порядку зараховується пільговий стаж, якщо за результатами атестації, вперше проведеної до 21 серпня 1997 року, право на пільгове пенсійне забезпечення не підтвердилось.

Порядок проведення атестації робочих місць та Методичні рекомендації передбачають: установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці; санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам; установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією; обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад із пільговим пенсійним забезпеченням працівників; аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.

Положеннями Порядку проведення атестації робочих місць визначено, що відомості про результати атестації робочих місць заносяться до карти умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з Міністерством охорони здоров`я України. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Атестація має проводитися у передбачені пунктом 4 Порядку проведення атестації строки, а відповідальність за своєчасність та якість її проведення покладається на керівника підприємства, організації.

Якщо чергова атестація була проведена з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку проведення атестації строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.

Подібний висновок щодо застосування норм матеріального права викладено раніше Верховним Судом України, зокрема, у постанові цього Суду від 16 вересня 2014 року (справа №21-307а14), та Верховним Судом, зокрема, у постанові від 23 січня 2018 року (справа №732/2003/14).

Відтак, відсутність атестації робочого місця чи в даному випадку визнання її недійсною через порушення порядку проведення не може бути визначальною обставиною, яка позбавляє права позивача на пільгову пенсію, оскільки наявність записів в трудовій книжці, які підтверджують факт роботи позивача на посаді, яка передбачена в Списку №1 та характер роботи, яка за постановою КМ СРСР від 26.01.1991 року №10, постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 року №162, дає підстави для призначення пільгової пенсії.

Крім того, як вбачається з довідки ПАТ «Електротермометрія» від 20.05.2019 №162/1-19 наказом «Про атестацію робочих місць з шкідливими умовами праці» від 03.06.1999 №129 було створено позачергову атестацію робочих місць ливарників на машинах для лиття під тиском, по закінчені якої видано наказ «Про результати атестації робочих місць за умовами праці» від 22.10.1999 №242, яким підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах ливарників на машинах лиття під тиском (а.с.21).

Отже, матеріалами справи підтверджується безперервний період роботи позивача на посаді ливарника на машинах для лиття під тиском з 04.12.1995 по 09.12.1999, який свідчить про те, що пільговий стаж ОСОБА_1 становить більше 10 років.

Як встановлено судом, позивач із заявою про призначення пенсії звернувся до відповідача 23.05.2019, тобто у віці 50 роки, загальний стаж останнього становить більше 25 років, в тому числі на роботах за Списком №1 більше 10 років.

Таким чином, в силу вимог пункту «а» 13 Закону №1788-ХІІ, п.1 ч.2 ст.114 Закону №1058-IV позивач має право на призначення пільгової пенсії за віком, відтак рішення Луцького ОУПФУ від 30.05.2019 №35, яким позивачу відмовлено у призначенні пільгової пенсії через відсутність необхідного пільгового стажу, є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону №1058-ІV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Слід зазначити, що позивачем при зверненні 23.05.2019 надавались до Луцького ОУПФУ усі документи, необхідні для призначення пенсії за віком на пільгових умовах по Списку №1 на підставі пункту «а» статті 13 Закону №1788-ХІІ, п.1 ч.2 ст.114 Закону №1058-IV, що не заперечується відповідачем. Проте, у призначенні пенсії ОСОБА_1 було відмовлено неправомірно.

Повноваження суду при вирішенні справи визначені статтею 245 КАС України. Як встановлено частиною другою вказаної статті, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Беручи до уваги зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, враховуючи вимоги статті 245 КАС України, суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача є прийняття судом рішення про визнання протиправним та скасування рішення Луцького ОУПФУ від 30.05.2019 №35 щодо відмови у призначенні пенсії позивачу на пільгових умовах згідно пункту «а» статті 13 Закону №1788-ХІІ, п.1 ч.2 ст.114 Закону №1058-IV; зобов`язання Луцького ОУПФУ призначити та виплачувати позивачу пенсію на пільгових умовах згідно з пунктом «а» статті 13 Закону №1788-ХІІ, п.1 ч.2 ст.114 Закону №1058-IV, зарахувавши у його пільговий стаж роботу за період з 04.12.1995 по 09.12.1999 у ПАТ «Електротермометрія», з дати звернення із даною заявою, тобто з 23.05.2019.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів судовий збір в розмірі 768,40 грн., сплачений згідно з квитанцією від 12.07.2019 №0.0.1406634516.1 (а.с.2).

Керуючись статтями 139, 243, 245, 246, 255, 263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про пенсійне забезпечення», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області від 30 травня 2019 року №35 про результати розгляду заяви ОСОБА_1 від 23 травня 2019 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Зобов`язати Луцьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області (43005, Волинська область, місто Луцьк, проспект Президента Грушевського, будинок 1, ідентифікаційний код 40370530) призначити та виплачувати з 23 травня 2019 року ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНКПП НОМЕР_2 ) пенсію за віком на пільгових умовах згідно з пунктом «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», пунктом 1 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне забезпечення», зарахувавши у пільговий стаж роботу за період з 04 грудня 1995 року по 09 грудня 1999 року на посаді ливарника на машинах для лиття під тиском у Публічному акціонерному товаристві «Електротермометрія».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (43005, Волинська область, місто Луцьк, проспект Президента Грушевського, будинок 1, ідентифікаційний код 40370530) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНКПП НОМЕР_2 ) судові витрати у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім грн. 40 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій