ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.07.06 р. Справа № 18/234
за позовом: Донецького обласного відділення Фонду соціального захистуінвалідів
до відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю “Донбаський збагачувальний комбінат” м. Торез, Донецької області
про стягнення штрафних санкцій за недодержання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2005 році в сумі 28480,45 грн.
Суддя господарського суду Донецької області Овсяннікова О. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні господарського суду за участю
представників сторін:
від позивача: Різник Т.Г.-дов.
від відповідача: не з”явився
СУТЬ СПОРУ:
Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Донбаський збагачувальний комбінат” м. Торез, Донецької області про стягнення штрафних санкцій за недодержання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2005 році в сумі 28016,68 грн. та пені в сумі 463,77грн., а всього 28480,45грн.
У підтвердження заявлених вимог позивач посилається на: розрахунок суми позову, звіт форми № 10-ПІ, лист Управління праці та соціального захисту населення м. Торез та Торезького міського центру зайнятості.
Відповідач відзива по справі не подав, його представник у судове засідання не з”явився. Про час і місце судового засідання він був повідомлений належним чином.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши доводи та пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
Згідно даних статистичної звітності форми № 10-ПІ за 2005 рік загальна кількість працюючих на підприємстві відповідача (середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу) становила 647 осіб , середньорічна заробітна плата штатного працівника –7004,17 грн.
З урахуванням даних звіту та вимог ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в України” від 21.03.1991 року № 875-XII (зі змінами та доповненнями) чисельність інвалідів-штатних працівників, які повинні були працювати у 2005 році на робочих місцях, створених відповідно до 4-відсоткового нормативу, становить – 26 осіб.
У дійсності у спірний період на підприємстві відповідача середньооблікова чисельність штатних працівників з числа інвалідів становила 22 особи.
Таким чином, кількість працюючих інвалідів на підприємстві відповідача менше на 4 особи відносно нормативу, передбаченого ч.1 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.
Відповідно до п.14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 року № 314, визначено, що підприємства, зокрема у межах доведеного нормативу створюють за власні кошти робочі місця для працевлаштування інвалідів, інформують державну службу зайнятості та місцеві органи про вільні та вакантні місця.
Саме за невиконання цього обов”язку ст. 20 Закону “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” передбачає сплату штрафних санкцій.
Таким чином суд вважає, що відповідачем порушена ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, а тому він повинен сплатити штрафні санкції у розмірі середньомісячної зарплати працівника, тобто 28016,68грн.
Станом на 05.06.2006 року відповідачем штрафні санкції не сплачені, тому на підставі п.2 ст. 20 Закону за порушення термінів сплати штрафних санкцій позивачем нарахована пеня в сумі 463,77 грн.
Таким чином загальна сума позовних вимог становить 28480,45грн.
Листом від 05.05.2006 року Торезький міський центр зайнятості повідомив, що відповідач у 2005 році не інформував його про створення робочих місць для інвалідів.
Таку ж саме інформацію надало і Управління праці та соціального захисту населення Торезької міської ради.
Беручи до уваги, що факт нестворення робочих місць для інвалідів, як того потребує чинне законодавство, підтверджений матеріалами справи, а доводи відповідача судом відхилені за необґрунтованістю, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 86, 94, ст. ст. 162, ст.163, 167 Кодексу Адміністративного Судочинства України, на підставі ст. 19 Конституції України, ст.ст. 18, 19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення штрафних санкцій за недодержання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2005 році–задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Донбаський збагачувальний комбінат” (86606, м. Торез, ГОФ Червона Зірка, р\р 2600602516842, МФО 334817, ЄДРПОУ 32131749 філія ЗАТ “Укрексімбанк” м. Донецьк ) на користь Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (83073, м. Донецьк, вул.. Університетська,91, УДК у Донецькій області, р\р 31219230600001 в ВДК м. Донецьк, МФО 834016, ЄДРПОУ 24164870) 28016,68 грн. штрафних санкцій за недодержання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2005 році та 463,77 грн. пені за прострочку сплати штрафних санкцій.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Донбаський збагачувальний комбінат” (86606, м. Торез, ГОФ Червона Зірка, р\р 2600602516842, МФО 334817, ЄДРПОУ 32131749 філія ЗАТ “Укрексімбанк” м. Донецьк ) в доход Державного бюджету України 102 грн. держмита.
Постанова оголошена 13.07.2006 року та набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Овсяннікова О.В.