
Єдиний унікальний номер 341/1337/19
Номер провадження 3/341/410/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2019 року м. Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Юсип І.М. розглянувши матеріали, які надійшли від Галицького відділення поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності неповнолітнього ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , учень Галицької ЗОШ №1, до адміністративної відповідальності не притягувався,
- за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, а саме:
згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 051568 від 20.07.2019 р., 20.07.2019 р. о 03 год. 30 хв. вул. Львівській, вм. Галичі, ОСОБА_1 керував мопедом марки Alpna, в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння зі згоди водія та його законного представника ОСОБА_2 , проводився у встановленому законом порядку за допомогою приладу DRAGER в присутності свідків. Результат якого показав – 0,88 % проміле чим порушив п. 2.9 а Правил дорожнього руху України.
В судовому засіданні особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 який був допитаний в присутності матері по складеному на нього протоколі пояснив, що дійсно 20.07.2019 р. випив пляшку пива після чого керував мопедом, у скоєному щиро розкаюється, зобов`язується правопорушень більше не допускати.
ОСОБА_3 ,яка є матірю ОСОБА_4 , звернулася до суду з проханням про передачу її неповнолітнього сина під нагляд.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП доведена сукупністю зібраних по справі доказів, враховуючи наступне.
Так, винуватість ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні доводиться змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18№ 051568 від 20.07.2019 р. (а.с.1), направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольнго, наркотичного чи іншого сп`яніння (а.с.3), результатом тесту, який показав 0,88 проміле (а.с.4), актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.5), письмовими поясненнями свідка ОСОБА_5 , який був присутній при оформленні адміністративного протоколу на водія ОСОБА_1 , від якого було чути алкоголем і якому запропоновано пройти тест на факт вживання алкоголю, на що останній погодився (а.с.6), письмовим поясненням самого ОСОБА_1 де останній вказує, що дійсно випив дві пляяшки пива та після цьоог сів за кермо мопеда (а.с.8), письмовим поясненням матері правопорушника ОСОБА_6 , в якому остання просить в зв`язку з складним сімейно-побутовим та матеріальним становищем, не призначати синові ОСОБА_1 штраф, а передати його під її нагляд (а.с.9).
Відповідно до п. 10 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року № 1452/735 передбачено, що результати огляду на стан сп`яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (додаток 2) (далі акт огляду). У випадку установлення стану сп`яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп`яніння. Якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У відповідності розділу 2 п. 9 Інструкції "Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров`я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Відповідно до п.п. 2, 6, 7, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, - огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких в поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я.
Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Судом встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 051568 від 20.07.2019 р. в поясненнях зазначив, що згідний з протоколом, дійсно випив пива після чого керував мопедом.
Відповідно до вимог ст. 266 ч.2, 3 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
В судовому засіданні оглядався диск з якого вбачається, що ОСОБА_1 пройшов огляд на стан алкогольного сп`яніння в присутності свідка та в присутності матері, результат огляду позитивний 0,88 проміле, від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння в медичному закладі, ОСОБА_1 відмовився.
Таким чином, суд приходить до висновку, що поліцейським на місці було проведено огляд на стан сп`яніння водія ОСОБА_1 в присутності його матері, з допомогою приладу драгер, який показав позитивний результат, з яким водій погодився, будь-яких заперечень з його боку не було, а відтак дії ОСОБА_1 , слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, що повністю доведено в суді.
Згідно зі ст. 284 КУпАП у справі про адміністративне правопорушення суд виносить одну з таких постанов:
1) про накладення адміністративного стягнення;
2) про застосування заходів впливу, передбачених ст. 24-1 КУпАП;
3) про закриття справи.
Як встановлено ст. 13 КУпАП до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбаченістатею 24-1 цього Кодексу. У разі вчинення особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбаченихстаттями 121-126, ч.1 ст.130 цього Кодексу, він підлягає адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Згідно ст. 24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: 1) зобов`язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; 2) попередження; 3) догана або сувора догана; 4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Суд, з урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, яка є неповнолітньою, є учнем Галицької ЗОШ №1, обставину, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення - щире розкаяння винного, позитивно характеризується за місцем навчання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як ОСОБА_1 , так і іншими особами, вважає за необхідне застосувати до нього захід впливу у виді передачі неповнолітнього під нагляд батькам, оскільки застосування саме такого стягнення буде достатнім для його виправлення і попередить нові правопорушення, про що також клопочеться його мати ОСОБА_3 , що підтверджується поданою нею письмим прохання про передачу її неповнолітнього сина, ОСОБА_7 під її нагляд.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», а також ст.40-1 КУпАП у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення особа, на яку накладено таке стягнення, сплачує судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі вищевикладеного, ст. 221 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керуючись ст.ст. 13, 24-1, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КпАП України та застосувати до нього захід впливу у виді передачі його під нагляд його матері – ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жительки АДРЕСА_1 .
Стягнути з ОСОБА_1 – 384,20 грн. судового збору, які перерахувати на рахунок 31211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Івано – Франківського апеляційного суду через Галицький районний суд.
Суддя:І. М. Юсип