
Справа № 460/4057/19
Провадження №3/460/2354/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.08.2019 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Кондратьєва Н.А., з участю прокурора Гутник Г.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої провідним спеціалістом Банку ПУМБ, до адміністративної відповідальності не притягалася, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду провідного спеціаліста Яворівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області, відповідно до наказу Головного територіального управління юстиції у Львівській області №1442-к від 14.11.2011 року, будучи, відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції та примітки статті 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, а саме о 18:07 год. 26.01.2019 року, без поважних причин, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (після звільнення), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала повністю, пояснила, що не розібралася з тим як правильно подавати декларації, оскільки перебувала у відпустці по догляду за дитиною, при звільненні подала декларацію, однак не знала, що потрібно ще подати декларацію по закінченню року.
Прокурор Гутник Г.В. в судовому засіданні підтримала висновки, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією ОСОБА_1 .
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, дійшов наступного.
Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Так, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до пп.3 п. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 стаття 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Під час розгляду справи та згідно наказу Яворівського районного управління юстиції №11-К від 29.05.2009 року встановлено, що ОСОБА_2 переведено на посаду провідного спеціаліста відділу реєстрації актів цивільного стану Яворівського РУЮ.
Відповідно до наказу Головного управління юстиції у Львівській області №1442-К від 14.11.201 року ОСОБА_2 призначено з 16.11.2011 року на посаду провідного спеціаліста відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Яворівського РУЮ Львівській області.
Відповідно до наказу Головного управління юстиції у Львівській області №329/К від 25.02.2013 року внесено зміни в особові документи ОСОБА_2 , змінивши прізвище « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_4 ».
Згідно наказу Головного територіального управління юстиції у Львівській області №1100/К від 14.11.2017 року ОСОБА_1 звільнено з посади провідного спеціаліста Яворівського РВ ДРАЦС ГТУЮ у Львівській області 17.11.2017 року за угодою сторін.
Враховуючи вищенаведене ОСОБА_1 зобов`язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (після звільнення) до 00.00 год 01.04.2018 року, однак як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подала декларацію за 2017 рік (після звільнення) лише 26.01.2019 року о 18 год 07 хв, тобто несвоєчасно.
Згідно скріншоту зі сайту Єдиного державного реєстру декларацій дата публікації декларації ОСОБА_1 – 26.01.2019 р. 18 год. 07 хв.
Таким чином, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП стверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №660 від 08.08.2019 року, наказом начальника Яворівського районного управління юстиції у Львівській області №11-К від 29.05.2009 року, наказом начальника управління юстиції у Львівській області №1442-К від 14.11.2011 року, заявою ОСОБА_1 від 17.11.2017 року, наказом начальника управління юстиції №1100/К від 14.11.2017 року, скріншотом з офіційного сайту НАЗК, декларацією (після звільнення) осіб, уповноважених на виконання функцій держави і місцевого самоврядування.
Враховуючи наведене, вважаю, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вирішуючи питання притягнення до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини вчиненого адміністративного правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, яка факт вчинення правопорушення визнала, характер вчиненого правопорушення, та вважає, що слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.36, 40-1, ч.1 ст.172-6, 247, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції»,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подання апеляційної скарги через Яворівський районний суд Львівської області.
Суддя Н.А.Кондратьєва