
Постанова
Іменем України
СПРАВА№712/9463/19
ПРОВАДЖЕННЯ №3/712/2153/19
28серпня 2019 року м. Черкаси
Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Рябуха Ю.В., за участю представника Черкаської митниці ДФС Дзюбан Н.Є., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Черкаської митниці ДФС з протоколом про порушення митних правил №63\90205\19 відносно громадянина громадянина ОСОБА_1 (Regan ОСОБА_2 ), працює генеральним менеджером компанії «Hefei Sada Medical Equipment Co., LTD» (№ 1412 Джингдіан Плаза, Фанхуа авеню, Зона Економічного Розвитку, Хенфей, Анхуі, Китай (по. 1412 Jingdian Plaza, Fanhua Avenue, Economic Development Zone, Hefei, Anhui, China.)), проживає за адресою (№ 1412 Джингдіан Плаза АДРЕСА_1 Анхуі АДРЕСА_2 (по АДРЕСА_3 1412 АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 .))
за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Соснівського райсуду м. Черкаси надійшли матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, заведеної Черкаською митницею ДФС відносно громадянина ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Згідно зазначених матеріалів, 10.05.2019 головним державним інспектором митного поста «Черкаси-південний» Черкаської митниці ДФС ОСОБА_3 Костянтином ОСОБА_4 відносно громадянина громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_5 ), який працює генеральним менеджером компанії «Hefei Sada Medical Equipment Co., LTD» (№ 1412 Джингдіан Плаза, Фанхуа авеню, Зона Економічного Розвитку, Хенфей, Анхуі, Китай (no. 1412 Jingdian Plaza, Fanhua Avenue, Economic Development Zone, Hefei, Anhui, China) за фактом вчинення дій, спрямованих на переміщення товару через митний кордон України з приховуванням від митного контролю складено протокол про порушення митних правил № 63/90205/19 за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, причини неявки не повідомив повідомлявся належним чином.
Представник Черкаської митниці ДФС просила притягнути ОСОБА_1 ( ОСОБА_5 ) до відповідальності за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку представника Черкаської митниці ДФС та захисника вважаю, що громадянин ОСОБА_1 (Regan ОСОБА_2 ), підлягає до відповідальності за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України виходячи з наступного.
08.05.2019 через пункт пропуску «Одеський морський торговельний порт» митного поста «Одеса-центральний» Одеської митниці ДФС через митний кордон України на митну територію України було переміщено товар «низькотемпературний плазмовий стерилізатор 8D-D220 H2O2)» в кількості 1 шт. загальною вагою 450 кг та вартістю16 500,00 доларів США, а також товар «запасні частини стерилізаторів - картридж» в кількості 50 шт. загальною вагою 17 кг та вартістю 1 150,00 доларів США.
Поставка зазначених товарів на митну територію України здійснювалася компанією «Hefei Sada Medical Equipment Co., LTD» на адресу ФОП ОСОБА_6 ( АДРЕСА_6 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на виконання зовнішньоекономічного договору від 11.02.2019 №2, укладеного між зазначеними суб`єктами господарювання.
10.05.2019 вищезазначений товар транспортним засобом BH1680EO за документом контролю доставки від 07.05.2019 № UA902000/2019/902152 було доставлено в зону митного контролю митного поста «Черкаси-південний» Черкаської митниці ДФС (вул. Смілянська, 163, м. Черкаси).
10.05.2019 Черкаською митницею ДФС від підприємства митного брокера - ПП «УКРТРАНСБРОКЕР» - отримано заяву про надання дозволу на проведення фізичного огляду товарів та інших предметів від 10.05.2019 № 10/05-19.
Згідно положень ч. 2 ст. 266 Митного кодексу України передбачено, що перед подачею митної декларації декларант має право з дозволу органу доходів і зборів здійснювати фізичний огляд товарів з метою перевірки їх відповідності опису (відомостям), зазначеному у товаросупровідних документах, брати проби та зразки товарів.
10.05.2019 під час проведення фізичного огляду товару представником
ФОП ОСОБА_7 Оксани Миколаївни ПП «Укртрансброкер» в особі ОСОБА_8 ( АДРЕСА_7 ) встановлено наявність серед вищезазначеного вантажу товару «мастило – «Vacuum pump oil» в кількості 2 шт. (загальною вагою 2,133 кг), відомості про який відсутні у комерційному інвойсі від 08.03.2019 № SDPS190206AR. Також було виявлено, що кількість товару «запасні частини стерилізаторів - картридж» не відповідає наявним у комерційному інвойсі від 08.03.2019 № SDPS190206AR, відомостям, а саме вказано, що кількість товару «запасні частини стерилізаторів - картридж» - 50 штук, встановлена кількість товару 54 штуки.
Результати проведення фізичного огляду зафіксовані Актом № 1904 від 10.05.2019 про невідповідність товарів відомостям, зазначеним у документах, необхідних для здійснення їх митного контролю, про пошкодження товарів, їх упаковки чи маркування або про їх втрату згідно форми, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 15.03.2018№ 364 «Про затвердження форми акта про невідповідність товарів відомостям, зазначеним у документах, необхідних для здійснення їх митного контролю, про пошкодження товарів, їх упаковки чи маркування або про їх втрату».
10.05.2019 за даним фактом уповноваженою посадовою особою Черкаської митниці ДФС за наявності приводів та підстав, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 491 Митного кодексу України відносно громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_5 ), складено протокол про порушення митних правил № 63/90205/19 за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Пояснень за даним фактом громадянином ОСОБА_1 ( ОСОБА_5 ) не надано, у зв`язку із неприбуттям на виклик до Черкаської митниці ДФС.
Згідно п. 1 зовнішньоекономічного договору від 11.02.2019 № 2 зазначена найменування (перелік), кількість, ціна товару, умови поставки і загальна вартість товарів. Так, поставка товару здійснювалась на умовах CPT – Cherkasy згідно міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів ІНКОТЕРМС.
Термін CPT «фрахт/перевезення оплачено до ...» означає, що продавець здійснює поставку товару шляхом його передання перевізнику, призначеному ним самим. Додатково до цього, продавець зобов`язаний оплатити витрати перевезення товару до названого місця призначення.
Термін CPT зобов`язує продавця здійснити митне очищення товару для експорту.
Таким чином, відповідальним за доставку вантажу за зовнішньоекономічним договором від 11.02.2019 № 2 до м. Черкаси (України), в т.ч.за перемішання через митний кордон України, є компанія «Hefei Sada Medical Equipment Co., LTD».
Разом з тим, згідно ч. 1 ст. 198 Митного кодексу України органу доходів і зборів в пункті пропуску через державний кордон України згідно із статтею 335 цього Кодексу подаються документи, що містять відомості про товари, достатні для їх ідентифікації та необхідні для прийняття рішення про пропуск їх через митний кордон України.
Відповідно до ч. 2 ст. 334 Митного кодексу України особи, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи провадять діяльність, контроль за якою цим Кодексом покладено на органи доходів і зборів зобов`язані надавати органам доходів і зборів документи та відомості, необхідні для здійснення митного контролю, в усній, письмовій та/або електронній формі.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 335 Митного кодексу України під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник при перевезенні автомобільним транспортом надають органу доходів і зборів в паперовій або електронній формі такі документи та відомості:
а) документи на транспортний засіб, зокрема ті, що містять відомості про його державну реєстрацію (національну належність);
б) транспортні (перевізні) документи (міжнародні товаротранспортні накладні);
в) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності);
г) комерційні документи (за наявності) на товари, що перевозяться, які містять відомості, зокрема, про найменування та адресу перевізника, найменування країни відправлення та країни призначення товарів, найменування та адреси відправника (або продавця) та отримувача товарів;
ґ) відомості про кількість вантажних місць та вид упаковки;
д) найменування товарів;
е) вага брутто товарів (у кілограмах) або об`єм товарів (у метрах кубічних), крім великогабаритних вантажів.
Відповідно до ч. 3 ст. 335 Митного кодексу України разом з митною декларацією органу доходів і зборів подаються рахунок або інший документ, який визначає вартість товару, та, у випадках, встановлених цим Кодексом, декларація митної вартості. У встановленому цим Кодексом порядку в митній декларації декларантом або уповноваженою ним особою зазначаються відомості про:
1) документи, що підтверджують повноваження особи, яка подає митну декларацію;
2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або інші документи, що підтверджують право володіння, користування та/або розпорядження товарами;
3) транспортні (перевізні) документи;
4) комерційні документи, наявні у особи, яка подає декларацію;
5) у разі необхідності - документи, що підтверджують дотримання заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності;
6) документи, що підтверджують дотримання обмежень, які виникають у зв`язку із застосуванням захисних, антидемпінгових та компенсаційних заходів (за наявності таких обмежень);
7) у випадках, передбачених цим Кодексом, - документи, що підтверджують країну походження товару;
8) у разі необхідності - документи, що підтверджують сплату та/або забезпечення сплати митних платежів;
9) у разі необхідності - документи, що підтверджують право на пільги із сплати митних платежів, на застосування повного чи часткового звільнення від сплати митних платежів відповідно до обраного митного режиму;
10) у разі необхідності - документи, що підтверджують зміну термінів сплати митних платежів;
11) у разі необхідності - документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів та обраний метод її визначення відповідно до статті 53 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 Митного кодексу України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Відповідно до ч. 2 ст. 459 Митного кодексу України суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств. Посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов`язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку (п. 43 ст. 4 Митного кодексу України).
Відповідно до комерційного інвойсу від 08.03.2019 № SDPS190206AR та зовнішньоекономічного договору від 11.02.2019 № 2, поставка вказаного товару на територію України організована громадянином ОСОБА_1 ( ОСОБА_5 ), який обіймає посаду генерального менеджера компанії «Hefei Sada Medical Equipment Co., LTD».
За таких обставин суд приходить до висновку про наявність в діях громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_5 ) складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Згідно ч. 2 ст. 467 Митного кодексу України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, а в разі розгляду судами (суддями) справ про триваючі порушення митних правил, у тому числі передбачені статтями 469, 477 - 485 цього Кодексу, - не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення цих правопорушень.
Під час провадження в справі предмети правопорушення – товари « катридж до стерилізатора» у кількості 4шт. загальною вартістю 2414,96грн., мастило «Vacuum pump oil» у кількості 2 пляшки ( вагою 2,133кг) , загальною вартістю 320,90грн., були вилучені та розміщені на складі Черкаської митниці ДФС.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 467, 483, 524-528 МК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_5 ), який працює генеральним менеджером компанії «Hefei Sada Medical Equipment Co., LTD» (№ 1412 Джингдіан Плаза, Фанхуа авеню, Зона Економічного Розвитку, Хенфей, Анхуі, Китай (no. 1412 Jingdian Plaza, Fanhua Avenue, Economic Development Zone, Hefei, Anhui, China), визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Накласти на гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_5 ) адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості предметів правопорушення на суму 2 735,86 грн. з конфіскацією на користь держави товару «Картридж до стерилізатора» у кількості 4 шт. та «Мастило – «Vacuum pump oil»у кількості 2 пляшки.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_5 ) на користь Черкаської митниці ДФС витрати у справі у сумі 4 451,18 грн. (МФО – 820172; Банк отримувача – Державна казначейська служба України, м. Київ; Отримувач – Черкаська митниця ДФС; ЄДРПОУ отримувача – 39420084; р/р – 35222298088911).
Стягнути з гр. ОСОБА_1 (Regan ОСОБА_2 ) судовий збір у сумі 384,20грн. який зарахувати на рахунок отримувача 31211256026001, отримувач коштів : ГУК у м.Києві / м. Київ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО ) : 899998, код класифікацій доходів бюджету 22030106 .
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення.
Суддя