
Справа № 540/774/19
Номер провадження 3/540/172/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.08.2019 суддя Машівського районного суду Полтавської області Косик С.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Державної праці у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Полтава Полтавської області, жителя АДРЕСА_1 , ФОП,
за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и л а :
згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 23.07.2019 р. при перевірці дотримання вимог законодавства про працюю фізичною особою – підприємцем ОСОБА_1 , який використовує найману працю, за адресою здійснення діяльності: смт Машівка Полтавської області, було виявлено порушення вимог ч. 1 та ч. 3 ст. 115 КЗпПУ, а саме, не проведення виплати заробітної плати не менше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата, та проведення виплати заробітної плати за першу половину місяця у розмірі, що становить менше оплати праці за фактично відпрацьований час з розрахунку посадового окладу працівника.
У протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 пояснень не надав.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про розгляд справи повідомлений належним чином та завчасно, про що свідчить повернуте до суду рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. Відповідно до ст. 268 КУпАП його участь не є обов`язковою при розгляді даної справи.
У клопотанні від 28.08.2019 ОСОБА_1 просить закрити провадження у справі у зв`язку з тим, що його вже було притягнуто до відповідальності за порушення законодавства про працю постановою уповноваженого органу № ПЛ4423/159/АВ/П/ПТ/ІП-ФС від 01.08.2019 і штраф у сумі 4173 грн. ним сплачено в повному обсязі.
На підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення інспектором до суду подано:
-протокол про адміністративне правопорушення, яким встановлено факт вчинення правопорушення;
-акт інспекційного відвідування № ПЛ4423/159/АВ від 23 липня 2019 року, в ході якого встановлено допущені порушення законодавства про працю, зокрема: 1) не проведення виплати заробітної плати не менше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Так, заробітна плата за другу половину червня 2019 року виплачена 26.06.2019, за першу половину липня 2019 – 18.07.2019;
2) проведення виплати заробітної плати за першу половину місяця у розмірі, що становить менше оплати праці за фактично відпрацьований час з розрахунку посадового окладу працівника. Так, касиру ОСОБА_2 проведено виплату заробітної плати за першу половину травня 2019 року у розмірі 1185,87 грн., що становить менше, ніж за фактично відпрацьований час з розрахунку посадового окладу. Згідно табеля використання робочого часу ОСОБА_2 відпрацювала за першу половину травня 2019 року 11 робочих днів (87 годин) при нормі тривалості робочого часу 167 годин. Посадовий оклад становить 4175,00 грн.;
-копії відомостей про нарахування коштів № 2 та № 1, відповідно до яких заробітна плата працівників перерахована на карткові рахунки 18.07.2019 та 26.06.2019, відповідно;
-копію табеля обліку використання робочого часу за травень 2019 року;
-копію відомості про нарахування заробітної плати за травень 2019 року.
Згідно ч. 1 ст. 115 КЗпПУ - заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Відповідно до ч. 3 ст. 115 КЗпПУ - розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що в д іях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, як порушення встановлених термінів виплати заробітної плати та виплата її не в повному обсязі.
Разом з тим, як вбачається з копії постанови про накладенні штрафу уповноваженими посадовими особами № ПЛ4423/159/АВ/П/ПТ/ІП-ФС від 01.08.2019 року, за вказаними вище порушеннями законодавства про працю ОСОБА_1 вже притягнуто до відповідальності на підставі ст. 259 КЗпПУ, ст. 53 Закону України «Про зайнятість населення», ч. 3 ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 8 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою КМУ від 17 липня 2013 року № 509, абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпПУ, та накладено штраф у розмірі 4173,00 грн.
Згідно квитанції № 13655 від 15.08.2019 вказаний штраф сплачено в повному розмірі.
За приписами п. 8 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за наявності по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту.
Як зазначено в постанові Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 21.12.2018 у справі № 814/2156/16, фізичну особу-підприємця не можна притягувати до відповідальності одночасно за КЗпП і КУпАП.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 41 КУпАП, відповідальність за цією статтею настає, у т.ч., в разі порушення встановлених термінів виплати заробітної плати.
За змістом ст. 265 КЗпПУ, посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу, у т.ч., в разі порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам.
За таких обставин, провадження в справі стосовно ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв`язку з за наявності по тому самому факту щодо нього постанови компетентного органу про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, -
п о с т а н о в и л а :
провадження в справі стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 41 КУпАП – закрити у зв`язку з за наявності по тому самому факту щодо ФОП ОСОБА_1 постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Машівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження, а у разі її оскарження після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя С. М. Косик