
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"27" серпня 2019 р. справа № 300/1769/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та скасування рішення Територіального сервісного центру №2643 Регіонального сервісного центру МВС України в Івано-Франківській області в частині скасування реєстрації транспортного засобу, а також зобов`язання до вчинення дій щодо відновлення реєстрації транспортного засобу і видачу свідоцтва про реєстрацію, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 22.08.2019 звернувся в суд із вказаним адміністративним позовом.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
З`ясовуючи відповідність адміністративного позову вимогам, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, необхідно вказати, що згідно з частиною 3 статті 161 вказаного Кодексу до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом вимог частин 1 і 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно частини 1 статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до частини 1 статті 4 коментованого Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що ставка судового збору за подання фізичною особою до суду адміністративного позову немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", який вступив в дію з 01.01.2019, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2019 року складає 1 921,00 гривень.
Із змісту позовних вимог слідує, що позивач просить:
- визнати протиправними дії та скасувати рішення Територіального сервісного центру №2643 Регіонального сервісного центру МВС України в Івано-Франківській області в частині скасування реєстрації транспортного засобу марки "Mercedas-Benz Vito", номер кузова НОМЕР_1 , номерний знак НОМЕР_2 ;
- зобов`язати Регіональний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області вчинити дії щодо відновлення реєстрації транспортного засобу марки "Mercedas-Benz Vito", номер кузова НОМЕР_1 , номерний знак НОМЕР_2 , та видати свідоцтво про реєстрацію.
Суддя констатує, що такі вимоги ОСОБА_1 є двома самостійними позовними вимогами не майнового характеру.
Враховуючи положення пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" позивач повинен сплатити судовий збір за подання адміністративного позову в розмірі 1 536,80 гривень (768,40 гривень + 768,40 гривень).
Втім, як свідчить зміст долученої до адміністративного позову квитанції від 21.08.2019 за №0.0.1443825612.1 позивач сплатив судовий збір в розмірі 768,40 гривень, тобто лише за одну позовну вимогу.
Таким чином, розмір недоплаченого судового збору становить 768,40 гривень.
Окрім того, за змістом частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач у позовній заяві в обґрунтування позовних вимог зазначає про обставину звернення 05.08.2019 його представника із запитом до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області щодо надання роз`яснення стосовно підстав направлення на скасування реєстрації транспортного засобу, на що останнім надано відповідь, оформлену листом від 16.08.2019 за 31/9/3026.
Проте, ОСОБА_1 , недотримуючись вказаної норми коментованого Кодексу, не подав доказів на підтвердження вищевказаних обставини.
Суддя звертає увагу, що положеннями частин 1-2, 4-5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Згідно пунктів 2, 4 частини 5 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи, а також подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Зважаючи на вказане, позовну заяву подано без додержання вимог частини 3, 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
За приписами частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку із викладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, встановлених частинами 3, 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та скасування рішення Територіального сервісного центру №2643 Регіонального сервісного центру МВС України в Івано-Франківській області в частині скасування реєстрації транспортного засобу, а також зобов`язання до вчинення дій щодо відновлення реєстрації транспортного засобу і видачу свідоцтва про реєстрацію, - залишити без руху.
2. Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в описовій частині ухвали недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, встановлених частинами 3, 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
2.1. Необхідно надати (долучити) до позовної заяви:
- квитанцію (платіжне доручення) про доплату судового збору в розмірі 768,40 гривень;
- належним чином засвідчені копії двох екземплярів (примірників) письмового звернення представника позивача із запитом від 05.08.2019 до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області щодо надання роз`яснення стосовно підстав направлення на скасування реєстрації транспортного засобу, а також лист-відповідь Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області від 16.08.2019 за 31/9/3026.
Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.