Постанова № 83895957, 27.08.2019, Ізяславський районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
27.08.2019
Номер справи
675/1711/19
Номер документу
83895957
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 675/1711/19

Провадження № 3/675/455/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 серпня 2019 року м.Ізяслав

Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Трасковський С.Л., за участю секретаря – Ящука О.І., особи, що притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Ізяслав адміністративні матеріали, що надійшли з Корецького ВП Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Ізяславським РС УДМС України в Хмельницькій області 04.12.2013 року, податковий номер - НОМЕР_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого водієм в ДП «Житомиргаз «Пропан», одруженого, такого, що має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

16.07.2019 року об 11 годині 50 хвилин на а/д Корець-Славута-Антоніни М-06 водій ОСОБА_1 керував автомобілем HAZ-3307, д.н.з. НОМЕР_3 , з ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з ротової порожнини, порушення координації рухів, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкіри обличчя). Від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння відмовився в присутності свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, визнав повністю та пояснив, що дійсно 16.07.2019 року керував автомобілем із запахом алкоголю з порожнини рота, на пропозицію працівників поліції пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння в медичному закладі – відмовився. При цьому зазначив, що протокол про адміністративне правопорушення не складався в його присутності. Даний документ був незаповнений, коли він його підписував та писав пояснення. Свідки, зазначені в протоколі, були відсутні. Крім цього, протокол про адміністративне правопорушення складався не на автодорозі Корець-Славута-Антоніни.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, прихожу до наступних висновків.

Відповідно до п.2.5. Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП, відмова водія від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є самостійним складом адміністративного правопорушення, за що встановлена відповідальність санкцією вказаної норми.

ОСОБА_1 в судовому засіданні визнав, що відмовився пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння через те, що відчував запах алкоголю зі своєї порожнини рота.

Крім зізнання ОСОБА_1 , його винуватість також підтверджується матеріалами справи.

Зокрема, як свідчить протокол про адміністративне правопорушення серії БД №332655 від 16 липня 2019 року, ОСОБА_1 цього дня о 11 год. 50 хв. на а/д Корець-Славута- ОСОБА_2 М-06 керував автомобілем HAZ-3307, д.н.з. НОМЕР_3 , з ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з ротової порожнини, порушення координації рухів, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкіри обличчя). Від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння відмовився в присутності свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , про що свідчать підписи в протоколі останніх.

ОСОБА_1 ознайомився із змістом протоколу про адміністративне правопорушення, про що свідчать його підписи в ньому. Відповідно до наданих письмових пояснень, з висунутим обвинуваченням щодо відмови від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння погодився. При цьому в протоколі ОСОБА_1 письмово не висловив зауваження щодо відсутності інших записів в ньому.

Таким чином, суд критично ставиться до пояснення ОСОБА_1 щодо відсутності будь - яких записів в протоколі про адміністративне правопорушення на момент написання ним в ньому пояснення. При цьому суд зауважує, що ОСОБА_1 не був позбавлений можливості висловити свої зауваження щодо порядку складання зазначеного протоколу, а також відсутності свідків на місці зупинки транспортного засобу, яким він керував.

Разом з тим, вказані в протоколі свідки 16.07.2019 року також надали письмові пояснення, якими ствердили факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння.

Тобто, відсутність свідків під час вчинення правопорушення спростовується матеріалами справи.

Водночас, пояснення ОСОБА_1 щодо його відмови від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння підтверджується його письмовим поясненням, скріпленим підписом, в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів.

Пояснення ОСОБА_1 щодо неправильного вказання в протоколі про адміністративне правопорушення місця вчинення правопорушення суд не бере до уваги через відсутність буть-яких належних та допустимих доказів цьому.

Таким чином, пояснення ОСОБА_1 , надані в судовому засіданні, а також досліджені судом докази підтверджують, що він в порушення вимог п.2.5. ПДР на вимогу поліцейського відмовився пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного сп`яніння, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.

У відповідності з вимогами ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір.

Керуючись ст.ст.130 ч.1, 221, 283-287, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.4 Закону України «Про судовий збір»,-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Ізяславським РС УДМС України в Хмельницькій області 04.12.2013 року, податковий номер - НОМЕР_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок (одержувач: ГУК у Хмельницькій області/Хмельницька область/21081300, код отримувача: 37971775, МФО 899998, рах.№ НОМЕР_4 , банк: ГУДКСУ у Хмельницькій області) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Ізяславським РС УДМС України в Хмельницькій області 04.12.2013 року, податковий номер - НОМЕР_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рах.№31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Ізяславський районний суд Хмельницької області.

Суддя С.Л.Трасковський