Справа №2-а-206/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2010 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Іванова Е.А.
при секретарі Мезнер О.Е.
за участю законного представника позивача: Головатої К.А.
представника позивача: Зубарєва І.І.
представника відповідача: Лапшина М.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Одесі справу за адміністративним позовом Прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” до Ново-Некрасівської сільської ради Ізмаїльського району про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Київського району м. Одеси звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Ново-Некрасівської сільської ради Ізмаїльського району, в якому просить стягнути з відповідача 3009грн. штрафу на р\р 31110106700214, УДК в Ізмаїльському районі ГУДКУ в Одеській області, ЄДРПОУ 23214695, МФО 828011.
Представник прокуратури у судовому засіданні позовні вимоги підтримав за обставин зазначених у позові.
У судовому засіданні представник Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» позов підтримав та пояснив, що 14.09.2009р. була винесена постанова №05/11-0015 відносно відповідача про накладення на останнього штрафу у розмірі 3009грн.. за ухилення виконання Припису від 12.12.2008р. №5/11-411/1, що є порушенням згідно ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», яка станом на сьогоднішній день відповідачем добровільно не виконана.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав у повному обсязі просив суд відмовити в його задоволенні, так як акт №05/11-411/1 від 12.12.2008р. та припис від 12.12.2008р. №05/11-411/1 відповідач не отримував.
Вислухавши пояснення представника прокуратури, представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Згідно Указу Президенту України „Про міністерство палива та енергетики України” від 14.04.2000р. №598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.
Національна енергетична компанія „Укренерго” Міністерства палива та енергетики України державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління обєднаною енергетичною системою України, структурним підрозділом якої в Південному регіоні є відокремлений підрозділ „Держенергонагляд у Південному регіоні”.
Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування обєднаної енергетичної системи України, посиленню впливу на субєктів електроенергетики та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання і споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок і теплових мереж.
Згідно п.2. Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312 за порушення законодавства про електроенергетику на суб'єктів господарської діяльності накладаються штрафи за: ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.
Відповідно п. 10 вказаного Положення суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Судом встановлено, що 12.12.2008 року Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Одеській області (надалі Держінспекція) провела на енергетичному обєкті Ново-Некрасівської сільської ради Ізмаїльського району обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії, про що особисто був ознайомлений голова Ново-Некрасівської сільської ради Ізмаїльського району, про що свідчить його підпис на повідомленні про проведення заходу (а.с.52) та склала акт обстеження №05/11-411/1 Ново-Некрасівської сільської ради Ізмаїльського району (а.с.6-8).
12.12.2008 року Держінспекцією був складений припис №05/11-411/1 (а.с.9-10) у якому відповідачу приписувалось: призначити відповідального за електрогосподарство споживача з групою з електробезпеки ІV; відповідальному за електрогосподарство пройти навчання з Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України 25.07.2006р. №258 та зареєстрованих в Мінюсті України 25.10.2006р. за №1143/13017; відповідальному за електрогосподарство підприємства пройти перевірку знань у комісії з участю представника Держенергонагляду з технології робот та інструкціям; представити посадову інструкцію на відповідального за електрогосподарство; оформити та представити протоколи іспитів ізоляції проводів та кабелів; оформити та представити протоколи іспитів заземлюючих пристроїв; виконати перевірку та представити протоколи перевірки повного опору цепі „петля фаза-нуль”; розробити та затвердити однолінійні схеми електричних з`єднань; розробити комплект виробничих інструкцій, інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки; оформити журнал обліку виробничого інструктажу; представити оформлені паспорта заземлюючих пристроїв; на дверцях силового щита 0,4 кВ, нанести напис, який вказує його найменування; в силовому щиті 0,4 кВ на рубильнику нанести написи, які вказують його положення „Выкл.” „Откл.”; в силовому щиті 0,4 кВ вивісити однолінійну схему електричних з`єднань; в силовому щиті 0,4 кВ на електролічильниках нанести написи, що вказують приєднання на яких здійснюється облік електроенергії; на автоматичних вимикачах нанести написи найменувань приєднань та визначений термін 30.03.2009р. (а.с.9-10).
Акт обстеження №05/11-411/1 від 12.12.2008р. та припис №05/11-411/1 від 12.12.2008р. були отримані відповідачем 21.02.2009р. (а.с.12), про що свідчить в матеріалах справи копія поштового повідомлення, та після їх отримання відповідач до позивача з заявою про продовження строку усунення недоліків не звертався.
31.07.2009 року Держінспекцією за спливом терміну надання повідомлення про виконання припису Держінспекцією був складений акт перевірки №5/11-0015 про невиконання відповідачем п.1-п.17 припису від 12.12.2008року №05/11-411/1 (а.с.13), що є порушенням ст.27 Закону України „Про електроенергетику”, яка визначає, що суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
11.08.2009р. акт перевірки №5/11-0015 з листом №12/3-333 був спрямований до Ново-Некрасівської сільської ради Ізмаїльського району та отриманий 12.08.2009р. (а.с.17), про що свідчить копія поштового повідомлення.
14.09.2009 року Держінспекція прийняла постанову, якою за ухилення від виконання припису на відповідача покладений штраф у розміру 3009грн. (а.с.18), яка була спрямована відповідачу, та отримана ним 17.09.2009р., про що свідчить копія поштового повідомлення (а.с.20).
Представник відповідача не заперечував, що до Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” до 30.03.2008р. повідомлення про виконання Припису не надавались та, що до цього часу постанова від 14.09.2009 року не оскаржувалась та не скасовувалась.
Суд вважає необґрунтованою позицію представника відповідача, як підставу для відмови в задоволенні позову так як ним нібито не отриманий акт №05/11-411/1 від 12.12.2008р. та припис від 12.12.2008р. №05/11-411/1, оскільки, як вбачається з матеріалів справи вищезазначені документи були направлені поштою та отримані 21.02.2009р. Ново-Некрасівською сільською радою Ізмаїльського району (а.с.12). Також суд враховує, що докази стосовно відсутності порушень зазначених в приписі від 12.12.2008року №05/11-411/1, надані в судовому засіданні представником відповідача, складені 03.11.2009р., тобто вже після прийняття постанови позивачем, та докази відсутності вказаних в приписі №05/11-411/1 порушень на час складання акту перевірки на пропозицію суду не надані.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи вищевикладене та оцінюючи надані сторонами докази в сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, у звязку з чим підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2,7-9,158,160,163КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” до Ново-Некрасівської сільської ради Ізмаїльського району задовольнити.
Стягнути з Ново-Некрасівської сільської ради Ізмаїльського району (місце знаходження: Одеська область, Ізмаїльський район, с. Н.Некрасівка, вул. Чапаєва 24, код 04378563) 3009грн. штрафу на р/р 31110106700214, одержувач УДК в Ізмаїльському районі ГУДКУ в Одеській області, ЄДРПОУ 23214695, МФО 828011.
Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського адміністративного апеляційного суду.
Постанова виготовлена у повному обсязі 09 березня 2010 року.
Суддя Е.А.Іванов