
Справа №560/1180/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 серпня 2019 року м. Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Отупор К.М., за участю прокурора Твердун Н.М., розглянувши матеріали справи, що надійшли від Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої на посаді директора Бережківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, депутата Дубровицької районної ради Рівненської області, проживаючої в АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_1 , виданий 22 березня 2019 року органом 5612,
за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Права та обов`язки, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ОСОБА_1 , роз`яснені.
В С Т А Н О В И В:
07 серпня 2019 року оперуповноваженим Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України капітаном поліції Рижим В.Р. відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складено протокол №314 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно вказаного протоколу, ОСОБА_1 , будучи депутатом Дубровицької районної ради Рівненської області сьомого скликання, та згідно підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушила встановлені вимоги фінансового контролю, передбачені частиною1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" в частині обов`язку подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за формою, що визначається НАЗК, за 2018 рік, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2018 рік 05 квітня 2019 року о 21:35 год.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю, щиро розкаялася та пояснила, що умислу на неподання декаларації або ж приховання доходів у неї не було. Термін подачі нею декларації, що становить 5 днів, був пропущений через те, що в неї закінчився термін дії ЕЦП, а також через те, що в паспорті не було вклеєно фото по досягненню 45-річного віку, а відтак паспорт не був дійсним і у зв`язку з цим вона не вчасно виготовила ЕЦП. Крім того додала, що вона є опікуном свого діда ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , який після травми потребує постійного догляду, оскільки прикований до ліжка, про що надала відповідні довідки (довідка №801 від 23 серпня 2019 року, видана виконавчим комітетом Бережківської сільської ради Дубровицького району Рівненської області та довідка, видана КНП "Дубровицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги").
Прокурор у судовому засіданні підтримала протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією у повному обсязі. Просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора Твердун Н.М., повно, всебічно та об`єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з постановою Дубровицької районної виборчої комісії Рівненської області №36 від 03 листопада 2015 року "Про встановлення результатів виборів депутатів Дубровицької районної ради у багатомандатному виборчому окрузі", та списку зареєстрованих депутатів Дубровицької районної ради ОСОБА_1 було зареєстровано як депутата Дубровицької районної ради сьомого скликання в багатомандатному виборчому окрузі.
Про обов`язок дотримання вимог фінансового контролю, встановлених Законом України "про запобігання корупції", ОСОБА_1 було попереджено.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Згідно Рішення НАЗК від 10 червня 2016 №3 "Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті 1, підпункті "б" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - щороку у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року декларацію, що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2018 рік в термін до 00:00 год. 01 квітня 2019 року.
Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2018 рік 05 квітня 2019 року о 21:35 год.
Таким чином, депутат Дубровицької районної ради Рівненської області ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимоги частини 1 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Місцем вчинення правопорушення є місце депутатської діяльності ОСОБА_1 (як суб`єкта декларування) - Дубровицька районна рада Рівненської області: вул. Воробинська, 16, м. Дубровиця Рівненської області.
Датою та часом вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 00:00 год. 01 квітня 2019 року - термін, до якого ОСОБА_1 повинна була подати до НАЗК декларацію за 2018 рік.
Одним із принципів реалізації гуманістичних проявів у правовому регулюванні суспільних відносин в Україні є можливість звільнення правопорушника від юридичної відповідальності на підставі визнання уповноваженими посадовими особами вчиненого ним протиправного діяння малозначним для суспільства.
Відповідно до статті 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Як вбачається із матеріалів справи ОСОБА_1 не мала наміру уникнути фінансового моніторингу доходів, про що свідчить та обставина, що належну декларацію вона подала 05 квітня 2019 року.
Наведені обставини, на думку суду, суттєво знижують суспільну шкоду вчиненого ОСОБА_1 правопорушення.
Діяння, в даному випадку, не становить великої суспільної небезпеки, а також цим правопорушенням не було завдано збитків державним чи суспільним інтересам.
Крім того, суд бере до уваги пояснення ОСОБА_1 стосовно того, що строк подачі декларації, що становить 5 днів, нею був пропущений з поважних причин, а також те, що вона здійснює догляд та є опікуном свого діда ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , який після травми прикований до ліжка, що підтверджується довідкою №801 від 23 серпня 2019 року, виданою виконавчим комітетом Бережківської сільської ради Дубровицького району Рівненської області та довідкою, виданою КНП "Дубровицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги".
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що провадження у даній справі слід закрити, а ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності на підставі статті 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення з оголошенням їй усного зауваження.
Керуючись статтями 22, 284, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення звільнити від адміністративної відповідальності та оголосити їй усне зауваження, а справу провадженням закрити.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: підпис.
З оригіналом згідно.
Суддя Дубровицького
районного суду Отупор К.М.