
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28 серпня 2019 року № 640/18016/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києвіпро визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,-В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ: 42098368), в якому просить суд:
визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ у м. Києві щодо відмови у проведенні та виплаті позивачу з 01.01.2018 пенсії із розрахунку 86% грошового забезпечення, згідно довідки командування управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України від 14.08.2018 № 405/1517, виданої на підставі постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704;
зобов`язати ГУ ПФУ в м. Києві перерахувати та виплачувати позивачу з 01.01.2018 пенсію із розрахунку 86% грошового забезпечення, згідно довідки командування управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України від 14.08.2018 № 405/1517, виданої на підставі постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704, з усіма видами надбавок, доплат та проведених виплат.
Позиція позивача.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 24.12.2004 наказом Міністра оборони України він був звільнений з військової служби, з посади начальника управління спорту Міністерства оборони України.
Зазначає, що з 20.01.2005 позивач виключений із списків особового складу та з 21.01.2005 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» йому призначена пенсія вислугу років. Вислуга військової служби складає 32 роки.
Позивач додає, що з 01.01.2018 йому перерахована пенсія із розрахунку грошового забезпечення, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» і виплачувалась із розрахунку: посадовий оклад - 1900,00 грн., оклад за військове звання - 135,00 грн., процентна надбавка за вислугу років (40%) - 814,00 грн.; доплата за науковий ступінь кандидата наук (5%) - 95,00 грн.; надбавка за спортивне звання «майстер спорту міжнародного класу» (15%) - 285,00 грн.; надбавка за почесне звання «заслужений» (5%) - 95,00 грн.; робота з таємними виробами, носіями, документами (15%) - 285,00 грн.; надбавка за особливо важливі завдання (100%) - 2849,00 грн.; премія (10%) - 190,00 грн., що загалом складає 6648,00 грн. Основний розмір пенсії складає у розмірі 86% грошового утримання та складає 5717,28 грн.
Наголошує, що після перерахунку на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» із розрахунку грошового забезпечення згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» пенсія складається із показників грошового забезпечення: посадовий оклад - 9300,00 грн.; оклад за військове звання - 1480,00 грн., процентна надбавка за вислугу років (50%) - 5390,00 грн., посада начальника управління спорту Міністерства оборони України із розрахунку 70% грошового забезпечення за вислугу років.
Позивач, не погоджуючись з таким розрахунком, 20.08.2018 звернувся із заявою до ГУ ПФУ в м. Києві.
У листі-відповіді від 30.08.2018 № 68276/04 відповідач повідомив позивачу, що перерахунок пенсії здійснено з 01.01.2018 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 07.05.2018 № фа156726, відповідно до якої грошове забезпечення начальника управління спорту Міністерства оборони України складає 16 170,00 грн.: посадовий оклад - 9300,00 грн.; оклад за військове звання - 1480,00 грн., процентна надбавка за вислугу років (50%) - 5390,00 грн. Також у відповіді зазначено, що відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» зазначає, що загальний розмір пенсії за вислугу років, не повинен перевищувати з 01.01.1992 - 75% відповідних сум грошового забезпечення; з 01.01.1996 - 85% відповідних сум грошового забезпечення; з 29.04.2006 - 90% відповідних сум грошового забезпечення; з 01.10.2011 - 80% відповідних сум грошового забезпечення; з 01.05.2014 - 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Натомість позивач наголошує, що бездіяльність відповідача у не перерахуванні позивачу з 01.01.2018 пенсії за вислугу років із розрахунку 86% грошового забезпечення посади начальника управління спорту Міністерства оборони України з усіма видами доплат і надбавок, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» не відповідає чинному законодавству України та є протиправною.
Зазначає, що 14.08.2018 позивач отримав нову довідку командування Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України про грошове забезпечення військовослужбовця за посадою начальника управління спорту Міністерства оборони України, відповідно до якої грошове забезпечення за нормами чинними з 01.01.2018 становить 23 367,00 грн., з яких: посадовий оклад - 9300,00 грн., оклад за військове звання «полковник» - 1480,00 грн., процентна надбавка за вислугу років (50%) - 5390,00 грн.; надбавка за особливості проходження військової служби (10%) - 1617,00 грн.; надбавка за доступ до державної таємниці (15%) - 1395,00 грн.; надбавка за почесне звання «заслужений» (5%) - 930.00 грн.; доплата за науковий ступінь кандидата наук (5%) - 465,00 грн.; надбавка за спортивне звання «майстер спорту міжнародного класу» (10%) - 930,00 грн.; премія (20%) - 1860,00 грн.
Пояснює, що вказана довідка була подана відповідачу разом із заявою від 20.08.2018, однак відповідачем рішення щодо перерахунку пенсії не приймалося. Натомість відповідно до ст.ст. 49 та 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» підставою для повідомлення про відмову у перерахунку пенсії може бути виключно рішення, прийняте з цього питання.
Позивач наголошує, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку пенсії, повідомляють органи Пенсійного фонду України.
Відтак, на думку позивача, відповідач допустив протиправну бездіяльність щодо перерахунку пенсії на підставі довідки від 14.08.2018.
Позивач також звертає увагу суду, що розмір пенсії позивачу за вислугу років обчислювався виходячи з 70% сум грошового забезпечення за останньою посадою та на підставі обмежень у виплаті максимального розміру пенсії, передбачених Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
Пояснює, що Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» були несені зміни в статтю 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно яких призначення пенсії особам офіцерського складу змінено з розміру 90 відсотків від грошового забезпечення на 80 відсотків від грошового забезпечення.
Натомість, п/п. 2 п. 24 розділу II Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» призначення пенсії особам офіцерського складу змінено з розміру 80 відсотків від грошового забезпечення на 70 відсотків.
В той же час, позивач звертає увагу суду на те, що Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» набрав чинності у 2011 році, п. 2 Перехідних положень якого передбачає, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Також додає, що новий порядок призначення та виплати пенсій, не поширюється на пенсіонерів, яким призначена пенсія до набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
Відтак, на думку позивача, беручи до уваги той факт, що пенсія позивачу була призначена у 2005 році, до даних спірних правовідносин слід застосовувати норми закону в редакції до набрання чинності нового Закону, оскільки редакція цього Закону звужує права позивача в частині розміру нарахування пенсії.
Підсумовуючи викладене, позивач просив суд задовольнити позов у повному обсязі.
Позиція відповідача.
Відповідач надіслав відзив проти позову, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог, з огляду на наступне.
Представник відповідача зазначає, що усі призначені пенсії за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пояснює, що такий порядок визначений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Звертає увагу суду, що нові умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу були визначені постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яка набрала чинності з 01.03.2018.
Додає, що на виконання ч. 4 ст. 63 Закону України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, та деяких інших осіб» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.02.2018 № 103, відповідно до п. 1 якої перераховано пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 01.03.2018. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»
Натомість звертає увагу суду на п. 7 Постанови № 103, відповідно до якої Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству юстиції, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, Державній фіскальній службі, Національній гвардії, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45.
З огляду на що представник відповідача наголосив, що ГУ ПФУ в м. Києві здійснило позивачу перерахунок пенсії з 01.01.2018 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, у порядку передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45.
Щодо максимального розміру нарахування пенсії представник відповідача зазначив, що з 01.05.2014 згідно з Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» максимальний розмір пенсії, який обчислюється відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення. В свою чергу ГУ ПФУ в м. Києві відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та Положення про головні управління ПФУ керується чинною на момент проведення перерахунку раніше призначеної пенсії нормою закону про максимальний розмір пенсії за вислугу років.
У відзиві на позовну заяву представник відповідача також зазначає, що Конституційний Суд України у рішенні від 09.02.1999 № 21-рп/99 вказав, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце, положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.
Тобто, на думку представника відповідача, застосування до правовідносин, які виникли після 01.03.2018, чинних на вказану дату положень ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не порушує конституційний принцип незворотності дії законів в часі.
Відтак, застосування для перерахунку пенсії позивача норми, яка була чинна на момент набуття позивачем права на отримання пенсії за вислугу років, не узгоджується з нормами правозастосування.
Підсумовуючи викладене представник відповідача наголосив на необґрунтованості позовних вимог.
У відповіді на відзив відповідача позивач наголосив на безпідставності обставин, викладених відповідачем у відзиві на позовну заяву, наголосивши, що такі обставини не відповідають законодавству України та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Процесуальні дії, вчинені у справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.11.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі.
Зважаючи на те, що позивач звернувся до суду з вимогами, які згідно п. 3 ч. 6 ст. 12 КАС України належить до справ незначної складності, суд, у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України, вирішив розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Встановлені судом обставини.
Розглянувши подані позивачем, відповідачем та третьою особою докази, заслухавши пояснення присутніх представників осіб, які беруть участь у справі, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
24.12.2004 наказом Міністра оборони України № 117 ОСОБА_1 звільнено з військової служби в запас у зв`язку зі скороченням штаті з посади начальника управління спорту Міністерства оборони України.
З 21.01.2005 перебуває на військовому обліку в Київському міському військовому комісаріаті та на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві, пенсія якому призначена за вислугою років згідно з ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
Як зазначає позивач у позовній заяві 14.08.2018 ним отримано довідку Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України № 405/1517 відповідно до якої грошове забезпечення військовослужбовця за посадою начальника управління спорту Міністерства оборони України, з 0101.2018 становить 23 367,00 грн., з яких: посадовий оклад - 9300,00 грн., оклад за військове звання «полковник» - 1480,00 грн., процентна надбавка за вислугу років (50%) - 5390,00 грн.; надбавка за особливості проходження військової служби (10%) - 1617,00 грн.; надбавка за доступ до державної таємниці (15%) - 1395,00 грн.; надбавка за почесне звання «заслужений» (5%) - 930.00 грн.; доплата за науковий ступінь кандидата наук (5%) - 465,00 грн.; надбавка за спортивне звання «майстер спорту міжнародного класу» (10%) - 930,00 грн.; премія (20%) - 1860,00 грн.
20.08.2018 ОСОБА_1 звернувся із заявою до ГУ ПФУ В м. Києві в якій просив провести перерахунок пенсії у розмірі 86% грошового забезпечення від суми пенсії, передбаченою довідкою від 14.08.2018 № 405/1517.
30.08.2018 ГУ ПФУ в м. Києві листом № 68276/04 відмовило позивачу у перерахунку пенсії на підставі довідки Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України від 14.08.2018 № 405/1517 із розрахунку 86% грошового забезпечення.
Натомість, позивач, вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови у перерахуванні та виплаті позивачу з 01.01.2018 пенсії, звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
Щодо нарахування позивачу пенсії у розмірі 70% від бази нарахувань, замість початково визначених 86%, суд зазначає наступне.
Як вже було встановлено судом, позивач з 21.01.2005 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві, де йому призначена довічна пенсія за вислугу років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ, у редакції чинній на момент призначення позивачу пенсії) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
В подальшому п/п 8 п. 6 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи від 08.07.2011 №3668-VI у ст. 13 Закону № 2262-ХІІ внесені зміни, а саме: у частині другій цифри « 90» замінити цифрами « 80». Ці зміни набрали чинності з 01.10.2011.
27.03.2014 прийнято Закон № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (далі - Закон № 1166-VII), який набрав чинності з 01.04.2014, пунктом 23 Розділу II якого внесено зміни до Закону № 2262-XII, а саме: у частині другій статті 13 цифри « 80» замінено цифрами « 70». Ці зміни набрали чинності з 01.05.2014.
Між тим, суд зазначає, що стаття 13 Закону № 2262-XII регулює порядок призначення пенсій, а стаття 63 визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку.
Зміни до статті 63 Закону № 2262-XII ні Законом № 3668-VI, ні Законом № 1166-VII у частині підстав, умов, розміру або порядку перерахунку пенсій не вносилися.
Системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що внесені Законом № 1166-VII зміни до статті 13 Закону N 2262-XII щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.
Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону № 2262-XII, яка змін, у зв`язку з прийняттям Закону № 3668-VI та Закону № 1166-VII, не зазнала.
Відтак, при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
Тобто, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а внесені Законами України від 08.07.2011 № 3668 та від 27.03.2014 № 1166-VІІ зміни до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80% від сум грошового забезпечення та з 01.01.2018 року у розмірі 70% від сум грошового забезпечення, є звуженням змісту та обсягу вже існуючих у позивача прав і свобод у вигляді призначення йому пенсії виходячи із 90% розміру грошового забезпечення.
Отже, зміна максимального розміру пенсії з 86% на 80% та в подальшому з 80% на 70% суми грошового забезпечення за ч .2 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після призначення пенсії позивачу, не є підставою для зменшення розміру вже призначеної позивачу пенсії під час проведення відповідачем її перерахунку, в тому числі, на підставі відповідних довідок.
З урахуванням вищевказаного, суд дійшов висновку, що відповідач при проведенні позивачу. перерахунку пенсії, не мав права зменшувати розмір пенсії за вислугу років з 86% на 70% грошового забезпечення, у зв`язку із чим такі дії ГУ ПФУ в м. Києві, є протиправними.
Щодо перерахування та виплати позивачу пенсії на підставі довідки Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України від 14.08.2018 № 405/1517, суд зазначає про наступне.
Виходячи з положень пунктів 2, 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМ України № 45 від 13 лютого 2008 р. № 45, пункту 2.6. Інструкції з організації роботи із забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом МО України 31 грудня 2014 року № 937, пунктів 3.1., 3.18 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2014 №530 (із змінами і доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.10.2014 за №1294/26071 (далі - Положення), визначення розміру грошового забезпечення, що враховується при обчисленні та перерахунках пенсій колишнім військовослужбовцям (крім колишніх військовослужбовців строкової військової служби), видача довідок про наведене здійснюються військовими комісаріатами.
Враховуючи наведене, видана 14.08.2018 Управлінням фізичної культури і спорту МО України за № 405/1517 довідка (а.с. 30) не має правового значення для цілей здійснення перерахунку пенсії, як заявлено у позові, оскільки за обставин даної справи вказане Управління не є уповноваженим МО України органом для видачі довідок для цілей проведення перерахунку пенсій. Таким чином, надання вказаної довідки не зумовлює виникнення у відповідача обов`язку щодо проведення перерахунку пенсії, а відтак відсутні підстави для визнання протиправними його дій чи допущення відповідачем протиправної бездіяльності та, відповідно, позовні вимоги у цій частині не ґрунтуються на вимогам законодавства та задоволенню не підлягають.
У даному випадку, підсумовуючи викладене у сукупності, в контексті викладених норм права та встановлених обставин, дотримуючись принципів верховенства права, законності, поділу влади, в межах компетенції, визначеної Конституцією та законами України, а також виходячи з повноважень суду, визначених ст. 245 КАС України, суд приходить до висновку про часткове задоволення позову - як зазначено вище, а саме: визнати протиправними дії ГУ ПФУ в м. Києві щодо зменшення з 01.01.2018 основного розміру пенсії з 86% до 70% грошового забезпечення; зобов`язати ГУ ПФУ в м. Києві перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 з 01.01.2018 пенсію із розрахунку основного розміру пенсії - 86% грошового забезпечення з урахуванням проведених виплат.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Частиною 2 ст. 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями ч. 1 ст. 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В свою чергу відповідачем не надано суду жодних належних і допустимих у розумінні ст. 73 КАС України доказів, які б підтверджували правомірність своїх дій щодо відмови позивачу у здійсненні виплат позивачу пенсії із розрахунку 86% грошового забезпечення.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позов є частково обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню.
На підставі вищевикладеного та керуючись положеннями ст.ст. 2, 5 - 11, 19, 72 - 77, 90, 139, 241 - 246, 250, 251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ) задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДР: 42098368) щодо зменшення з 01.01.2018 ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) основного розміру пенсії з 86% до 70%.
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДР: 42098368) перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 ( р .н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) з 01.01.2018 пенсію із розрахунку 86% грошового забезпечення.
4. В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням положень п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2147-VIII).
Суддя О.А. Кармазін