
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" серпня 2019 р. справа № 300/1484/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (надалі - відповідач), в якому просить суд: визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови в призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах; зобов`язати Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати до пільгового стажу ОСОБА_1 , що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком № 2 періоди роботи з 21.10.1986 по 17.10.2000 на посаді електрогазозварювальника та призначити пенсію відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Позовні вимоги мотивовано тим, що ОСОБА_1 19.03.2019 звернувся до Надвірнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2. Однак листом № 2571/03 від 31.05.2019 Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області повідомило позивача, що його стаж роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №2 становить 12 років 03 місяці 29 днів, що є недостатнім для призначення відповідної пенсії. Вважаючи наведену відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах протиправною, оскільки Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області не зарахувало до стажу роботи на пільгових умовах за Списком №2 період роботи з 21.10.1986 по 17.10.2000 на посаді електрозварювальника, позивач звернувся з цим позовом до суду.
Ухвалою суду від 15.07.2019 позовну заяву залишено без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України та надано строк для усунення недоліків. Позивач у вказаний в ухвалі строк усунув недоліки.
Ухвалою від 29.07.2019 суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
16.08.2019 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на позовну заяву. У відзиві відповідач заперечив проти задоволення позову. Представник відповідача вказав, що на підставі рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 29.03.2019 № 52 позивачу зараховано до стажу роботи на пільгових умовах за Списком №2 період його роботи на посаді електрогазозварника з 21.10.1986 по 21.08.1992. Для зарахування ОСОБА_1 до стажу роботи на пільгових умовах за Списком №2 періоду роботи з 22.08.1992 по 17.10.2000, необхідно надати відповідні документи про результати атестації робочих місць за період з 22.08.1992 по 17.10.2000 на підприємстві Івано-Франківське обєднання «Прикарпатагробуд» Надвірнянське МПМК-13 (Акціонерне закрите товариство «Агробуд»). Зважаючи на те, що ОСОБА_1 під час звернення із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 таких документів не надав, Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області правомірно відмовило позивачу в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах по Списку № 2 (а.с.40-42).
Суд, розглянувши відповідно до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся 19.03.2019 року до Надвірнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2.
31.05.2019 Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області листом № 2571/03 відмовило позивачу в призначенні пенсії за віком, оскільки стаж роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №2 становить 12 років 03 місяці 29 днів, а саме робота: з 19.07.1982 по 13.10.1982 - на посаді електрозварника в ТзОВ «Коломийський ДОЗ»; з 06.12.1984 по 31.03.1986 - за рішенням комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області; з 21.10.1986 по 21.08.1992 - за рішенням комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області. Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області зазначило, що вищевказаний стаж є недостатнім для призначення позивачу пенсії на пільгових умовах за Списком №2, оскільки необхідно 12 років 06 місяців. Право на пенсію за віком ОСОБА_1 матиме при досягненні 56 річного віку (а.с.14).
Вважаючи неправомірними дії відповідача щодо відмови в призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах по Списку № 2, ОСОБА_1 звернувся з цим позовом до суду, в якому просив зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати до пільгового стажу позивача, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком № 2 періоди роботи з 21.10.1986 по 17.10.2000 на посаді електрогазозварювальника та призначити пенсію відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.
Підстави надання пенсії особам за віком на пільгових умовах визначені статтею 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне забезпечення" (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин). Так, відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне забезпечення" на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які не мають стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абзацами першим і п`ятнадцятим - двадцять третім цього пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону, зокрема, чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.
Відповідно до пункту "б" частини 1 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, зокрема, працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Таким чином, згідно пункту "б" частини 1 статті 13 наведеного Закону пенсія на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи призначається працівникам за наявності трьох обов`язкових умов у сукупності:
- зайняття повний робочий день на відповідних роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України;
- атестація робочих місць;
- досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи, зокрема, з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років у чоловіків.
Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області в листі № 2571/03 від 31.05.2019 зазначило, що загальний страховий стаж ОСОБА_1 складає 34 роки 03 місяці 02 днів, в тому числі стаж роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №2, становить 12 років 03 місяців 29 днів (а.с.14). Наведене підтверджується також копією протоколу Надвірнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області від 30.05.2019 № 092350000973 та відповідним розрахунком (а.с.43-45).
Згідно відомостей трудової книжки ОСОБА_1 НОМЕР_1 , копія якої наявна в матеріалах справи, суд встановив, що позивач з 21.10.1986 прийнятий на посаду електрогазозварника в Надвірнянське МПМК-13, яке з 19.01.1988 перейменоване в Надвірнянський «Райагробуд» (а.с.10). З 03.02.1995 у зв`язку з перетворенням Надвірнянського «Райагробуду» в АТЗТ «Агробуд» ОСОБА_1 переведений електрогазозварником 4 розряду на контрактних умовах. З 17.10.2000 позивача звільнено з роботи по переведенню у ТзОВ «Вікно» (а.с.11).
Вказані обставини також підтверджується архівною довідкою № Ж-50/04-01, виданою 21.02.2019 Архівним відділом Надвірнянської районної державної адміністрації (а.с.66).
Питання призначення пенсій на пільгових умовах згідно зі Списками №1 та №2 деталізоване у Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року №383 (надалі - Порядок № 383).
Пунктом 3 Порядку № 383 встановлено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.
Списки № 1, 2 затверджені постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року №1173 застосовуються до пільгової роботи до 31 грудня 1991 року; якщо пільгова робота продовжується після 01 січня 1992 року (або тільки почалася після цієї дати), але не більше як до 11 березня 1994 року, - застосовуються Списки № 1, 2, затверджені постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26 січня 1991 року № 10; якщо пільгова робота продовжується після 11 березня 1994 року (або тільки почалась після цієї дати), але не більше як до 16 січня 2003 року, - застосовуються Списки № 1, 2, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року № 162.
Розділом XXXII "Загальні професії" Списку № 2 виробництв, цехів, професій і посад з важкими умовами праці, роботи в яких надає право на пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах, затвердженою постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року №1173, передбачалися професії "газозварювальник", "електрозварювальник".
Розділом XXXIII "Загальні професії" Списку № 2 виробництв, цехів, професій і посад з важкими умовами праці, роботи в яких надає право на пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах, затвердженою постановою Ради Міністрів СРСР від 26 січня 1991 року №2 10, передбачалися професії "газозварювальник", "електрозварювальник".
Постановою Кабінету Міністрів від 11 березня 1994 року № 162 "Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах" затверджено Список № 2 виробництв, цехів, професій, посад і показників з шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, в якому у розділі XXXIII "Загальні професії" передбачені професії "електрозварники" та "газозварники".
Враховуючи наведене, професія "електрогазозварювальника (газоелектрозварювальника)" в спірний період була передбачена у всіх Списках № 2.
Суд звертає увагу на те, що позивач просить суд зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати до пільгового стажу позивача, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком № 2 періоди роботи з 21.10.1986 по 17.10.2000.
В той же час, згідно рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 29.03.2019 № 52 позивачу зараховано до стажу роботи на пільгових умовах за Списком №2 період його роботи на посаді електрогазозварника з 21.10.1986 по 21.08.1992. Тобто спірним залишається стаж роботи ОСОБА_1 в період з 22.08.1992 по 17.10.2000. При цьому, відповідач не ставить під сумнів сам факт роботи позивача на посаді електрозварювальника в період з 22.08.1992 по 17.10.2000, а також факт досягнення ОСОБА_1 55 років та наявність загального стажу не менше 30 років.
Таким чином, є наявними дві з трьох обов`язкових умов, передбачених пунктом "б" частини 1 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" для призначення ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах.
Відповідач у відзиві на позовну заяву зазначив про відсутність третьої умови для призначення пенсії на пільгових умовах - атестації робочих місць позивача. В той же час, позивач в позовній заяві вказує на те, що обов`язок щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці покладено на керівників підприємств, а неякісне оформлення документів при проведенні такої атестації не може позбавляти законних прав колишніх працівників на отримання пенсії за віком на пільгових умовах. Такі законні права, продовжує позивач, гарантовані статтею 46 Конституції України, частиною 3 статті 23 Загальної декларації прав людини, пунктом 4 частини 1 Європейської соціальної хартії.
Даючи оцінку вказаним доводам сторін, суд зазначає таке.
За змістом статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Отже, умови та порядок реалізації права особи на соціальний захист, гарантованих статтею 46 Конституції України, встановлюється законом.
В даному випадку, як вже зазначено судом, пунктом "б" частини 1 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, зокрема, працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до пунктів 4.2, 4.3 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
У разі підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.1997 (впродовж 5 років після введення в дію Порядку проведення атестації робочих місць, до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на даному підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці, до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку.
За приписами пункту 3 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.
В свою чергу, атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442, та розробленими на виконання цієї постанови Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 1 вересня 1992 року №41.
Відповідно до зазначених нормативних актів основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці та підпунктом 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації.
Атестація робочих місць відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці та Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць передбачає: установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці; санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам; установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією; обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад із пільговим пенсійним забезпеченням працівників; аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.
Відповідно до положень Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці відомості про результати атестації робочих місць заносяться до картки умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з Міністерством охорони здоров`я України. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.
Норми статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", а також Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці дають підстави для висновку, що необхідними умовами для виникнення в особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту "а" статті статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" "б" є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку №2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу. Відсутність підтвердження вказаних обставин не породжує виникнення права на зарахування пільгового стажу.
Такий висновок суду відповідає правовій позиції в подібних правовідносинах, викладеній в постановах Верховного Суду від 23.01.2018 в справі №732/2003/14, від 30.01.2018 в справі №506/384/17, від 21.02.2018 в справі №465/1351/17, від 23.01.2018 в справі № 732/2003/14 та від 25.04.2019 в справі № 159/4178/16-а, від 22.08.2019 в справі № 607/2864/15-а.
Окрім цього, відповідно до пунктів 4.4 та 4.5 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, якщо атестація була вперше проведена після 21.08.97, у разі підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах, до пільгового стажу зараховується весь період роботи до 21.08.92, 5-річний період роботи на даному підприємстві, що передує даті видання наказу про її результати, та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку. Якщо ж атестація з 21.08.92 не проводилася чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21.08.97, право не підтвердилось, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на даному підприємстві, в установі чи організації до 21.08.92 включно, тобто до набуття чинності Порядком проведення атестації робочих місць. У такому ж порядку зараховується пільговий стаж, якщо за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.97, право на пільгове пенсійне забезпечення не підтвердилось.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Закрите акціонерне товариство «Агробуд», яке є правонаступником Надвірнянського «Райагробуду», в яких працював позивач в період з 22.08.1992 по 17.10.2010 припинено.
В даному випадку, позивач надав суду лист Архівного відділу Надвірнянської районної державної адміністрації від 15.07.2019 № Ж-320/04-01, згідно якого повідомлено, що документи по АТЗТ «Агробуд» (колишня Надвірнянська міськгосподарська будівельна організація) в Надвірнянському архівному відділі знаходяться, але надати копії наказів про проведення атестації робочих місць за весь період діяльності підприємства не має змоги, оскільки такі документи в архівний відділл не надходили (а.с.37).
Будь-яких інших доказів на підтвердження проведення атестації робочих місць АТЗТ «Агробуд» (колишня Надвірнянська міськгосподарська будівельна організація) після 22.08.1992 року, позивачем не надано.
Суд погоджується з доводами позивача про те, що обов`язок щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці покладено на керівників підприємств, а неякісне оформлення документів при проведенні такої атестації не може позбавляти х прав колишніх працівників на отримання пенсії за віком на пільгових умовах. Однак суд змушений констатувати, що в спірних правовідносинах судом не встановлено факту неякісного оформлення колишнім роботодавцем позивача - АТЗТ «Агробуд» (колишня Надвірнянська міськгосподарська будівельна організація) документів щодо проведеної атестації робочого місця ОСОБА_1 за період роботи з 21.10.1986 по 17.10.2000 на посаді електрогазозварювальника. В даному випадку, судом встановлено відсутність будь-яких документів, які б підтверджували факт проведення такої атестації .
Зазначені обставини свідчать про правомірність дій відповідача щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії на пільгових умовах як по Списку № 2, оскільки відсутня одна з обов`язкових умов, встановлених пунктом "б" частини 1 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" для призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Таким чином, в Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області були відсутні підстави для зарахування до пільгового стажу ОСОБА_1 періоду роботи з 22.08.1992 по 17.10.2000 на посаді електрогазозварювальника та не виникло обов`язку призначити позивачу пенсію відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" згідно заяви від 19.03.2019 року.
Підсумовуючи вказане, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання до вчинення дій належить відмовити.
Судові витрати згідно з статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на відмову в позові, за відсутності доказів їх понесення відповідачем, судом не розподілялися.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання до вчинення дій.
Судові витрати не розподіляти.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
Позивач: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 .
Відповідач: Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, ідентифікаційний код 20551088, вулиця Січових Стрільців, 15, місто Івано-Франківськ, 76018.
Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.