
У Х В А Л А
27 серпня 2019 року м. Чернігівсправа № 927/697/19
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., за участю секретаря судового засідання Гринчук О.К., розглянувши матеріали заяви № 14/08-19-02 від 14.08.2019
За заявою голови ліквідаційної комісії боржника,
Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "АВГУР7", код ЄДРПОУ 38930059,
вул. В.Дрозда, буд.11, м. Чернігів, 14031
про відкриття провадження у справі про банкрутство
Представники учасників справи у судове засідання не з`явились.
У судовому засіданні відповідно до ч.6 ст.233 Господарського процесуального кодексу України підписано вступну та резолютивну частини ухвали.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Головою ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "АВГУР7" (надалі – боржник) подана заява про відкриття провадження у справі про банкрутство на підставі ст. 11, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі – Закон про банкрутство).
В обґрунтування поданої заяви боржник вказує, що під час ліквідації боржника не у зв`язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість задовольнити вимоги кредиторів у сумі 10891148,48грн., а тому він був зобов`язаний звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 16.08.2019 вказана вище заява була прийнята до розгляду з призначенням підготовчого засідання на 27.08.2019.
Боржник належним чином був повідомлений про дату, час та місце проведення підготовчого засідання, однак не скористався своїм процесуальним правом на участь у ньому.
За змістом ч. 1 ст. 16 Закону про банкрутство, неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
Розглянувши подані документи і матеріали, господарський суд встановив таке.
Товариство з обмеженою відповідальністю "АВГУР7" зареєстроване в якості юридичної особи 09.10.2013, про що у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань внесені відомості за № 1 339 102 0000 009107 (а.с. 17-20).
10.10.2013 його взято на облік як платника податків у Чернігівській Державній податковій інспекції (м. Чернігів) ГУ ДФС у Чернігівській області.
Згідно з ч. 1 ст. 59 Господарського кодексу України, припинення суб`єкта господарювання здійснюється відповідно до закону.
Юридична особа припиняється, зокрема, в результаті ліквідації (ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України).
У відповідності з п. 1 ч. 1, ч. 3 ст. 110 Цивільного кодексу України, юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв`язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону про банкрутство, боржник зобов`язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство, зокрема, у разі якщо під час ліквідації боржника не у зв`язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.
Частиною 1 ст. 95 Закону про банкрутство встановлено, що якщо вартості майна боржника – юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов`язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов`язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Отже, ст. 95 Закону про банкрутство є спеціальною по відношенню до ст. 11 Закону про банкрутство, а її норми узгоджуються з ч.5 ст. 11 Закону про банкрутство таким чином, що останньою прямо передбачено обов`язок і право на звернення до суду.
За змістом ч. 1, 3, 5 ст. 105 Цивільного кодексу України, учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов`язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.
Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.
Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Відповідно до ч. 1, 2, 4 ст. 13 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань", інформаційна взаємодія між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів у випадках, визначених цією статтею, здійснюється інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронній формі у порядку, визначеному Міністерством юстиції України спільно з відповідними державними органами.
Технічний адміністратор Єдиного державного реєстру в день проведення реєстраційної дії забезпечує передачу до інформаційних систем:
центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує єдину державну податкову політику та державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, - відомостей про проведення такої реєстраційної дії;
Пенсійного фонду України - відомостей про проведення реєстраційної дії щодо державної реєстрації рішення про припинення юридичної особи, початок проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, державну реєстрацію припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;
Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку - відомостей про проведення реєстраційної дії щодо державної реєстрації рішення про припинення юридичної особи, початок проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Відомості з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію припинення юридичної особи та її відокремленого підрозділу, відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації, державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є підставою для зняття їх з обліку в органах державної статистики, державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України та/або вчинення інших дій відповідно до законодавства.
Положеннями п.п. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України передбачено, що початок процедури припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця є підставою для здійснення документальної позапланової перевірки.
Згідно з п. 11.1, 11.5 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011р. № 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011р. за № 1562/20300, платник податків зобов`язаний повідомляти контролюючі органи за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов`язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації).
Дані про прийняття рішення щодо припинення юридичних осіб, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, контролюючі органи отримують від державних реєстраторів у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами Центрального контролюючого органу.
У зв`язку з ліквідацією або реорганізацією платника податків контролюючі органи розпочинають та проводять процедури, передбачені цим розділом, у разі одержання, зокрема, відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи.
Відповідно до ч. 3, 4, 7, 8 ст. 111 Цивільного кодексу України, під час проведення заходів щодо ліквідації юридичної особи до завершення строку пред`явлення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) закриває рахунки, відкриті у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи.
Ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб.
У випадках, установлених законом, ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється.
Для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує своєчасне надання органам доходів і зборів та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку.
До моменту затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає та подає органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період.
Ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред`явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
06.06.2019 загальними зборами учасників ТОВ "АВГУР7" було прийняте рішення про припинення діяльності товариства шляхом ліквідації за ініціативою учасників товариства (протокол від 06.06.2019) з встановленням строку заявлення кредиторами вимог – до 07.08.2019; головою ліквідаційної комісії призначено ОСОБА_1 (а.с. 16).
06.06.2019 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань внесено запис про рішення засновників щодо припинення діяльності товариства шляхом ліквідації, строк для заявлення кредиторських вимог - до 07.08.2019, голова комісії з припинення – ОСОБА_1 (а.с. 17-20).
Як вбачається з матеріалів справи, головою ліквідаційної комісії направлялись листи–повідомлення про ліквідацію товариства відомим (можливим) кредиторам із зазначенням строку пред`явлення кредиторських вимог, а саме: BOBOLINKLLC (БОБОЛІНК ЛЛС), представнику в Україні - ОСОБА_2 , Фізичній особі - підприємцю Ничипоренко Олександру Валерійовичу, Фізичній особі - підприємцю Цвєткову Ігорю Нестеровичу, Фізичній особі - підприємцю Гуні Дмитру Володимировичу; Головному управлінню ДФС у Київській області; Головному управлінню ДФС у Чернігівській області; Головному управлінню Пенсійного фонду України в Київській області, Київському обласному відділенню Фонду соцзахисту інвалідів; Фонду соціального захисту інвалідів в Чернігівській області; Управлінню ВД ФСС України в Київській області; Чернігівському відділенню управління ВД ФСС України у Чернігівській області; Києво-Святошинському районному центру зайнятості; Чернігівському міському центру зайнятості (а.с. 113-117, 118-126).
Протягом ліквідаційної процедури ліквідаційною комісією розглянуто та визнано грошові вимоги на загальну суму 10891148,48грн, а саме:
- BOBOLINKLLC (БОБОЛІНК ЛЛС), ID 14102589, юридична адреса: 8-810, Ravala str., Tallinn, Estonia, 10143, у сумі 6890246,38грн;
- Фізичної особи - підприємця Ничипоренка Олександра Валерійовича, ІПН НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , у сумі 2214810,20грн;
- Фізичної особи - підприємця Цвєткова Ігоря Нестеровича, ІПН НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_2 , у сумі 680568,40грн;
- Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 , ІПН НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_3 , у сумі 1105523,50грн.
Інші можливі кредитори інформували голову комісії з припинення про відсутність кредиторських вимог до ТОВ "АВГУР7" (а.с. 127-131).
Відповідно до ч.2. ст. 111 Цивільного кодексу України в матеріалах справи відсутні відомості, що ТОВ "АВГУР7" було засновником/учасником інших господарських товариств, або створювало дочірні підприємства.
Згідно з довідкою ГУ ДФС у Чернігівській області станом на 21.06.2019 ТОВ "АВГУР7" має розрахункові рахунки в АТ "ПРОКРЕДИТ БАНК" (а.с. 132). Відповідно до довідки АТ "ПРОКРЕДИТ БАНК" від 02.07.2019 №1-2/19/1392 три розрахункові рахунки ТОВ "АВГУР7" 26.06.2019 закрито (а.с. 133). Тобто, ТОВ "АВГУР7" має розрахунковий рахунок, який буде використовуватись під час ліквідації.
Під час ліквідації ліквідатором проводилась інвентаризація майна боржника (наказ № 1 про проведення інвентаризації від 10.06.2019), в результаті чого встановлено наявність майнових активів в якості грошових коштів у сумі 144604,21грн. Дебіторська заборгованість відсутня (а.с. 170-174).
Також ліквідатором вживалися заходи щодо розшуку майна боржника шляхом направлення відповідних запитів до реєструючих органів, внаслідок чого була встановлена відсутність у товариства будь-якого іншого майна.
Даний факт підтверджується, зокрема, довідками: Головного сервісного центру МВС України від 26.04.2019 №31/6619; Філії "Головний інформаційно-обчислювальний центр" АТ "Українська залізниця" від 13.06.2019 №72/2024; Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області від 03.07.2019 № 10-03-109/6615; Державної архітектурно-будівльної інспекції України від 12.06.2019. № 40-303-16/4160-19; Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області від 14.06.2019 № 01-13-29/2837; Управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради від 18.06.2019 №1792/19/вих; Київської митниці ДФС України; департаменту льотної придатності Державної авіаційної служби України; Чернігівської митниці ДФС України; Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.06.2019 № 10/01/14942; ПАТ "Національний депозитарій України"; Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівської області; (а.с. 150-162).
Відповідно до Screen-копії із сайту Українського інституту інтелектуальної власності (УКРПАТЕНТ) відомості про наявність об`єктів інтелектуальної власності, в тому числі, інформація щодо наявності відомостей в реєстрі по виробникам та розповсюджувачам програмного забезпечення, видачі ліцензії на виробництво дисків для лазерних систем зчитування та інформації стосовно наявності підприємства в єдиному реєстрі одержувача контрольних марок за ТОВ "АВГУР7" інформація відсутня (а.с. 163).
Факт відсутності зареєстрованого за ТОВ "АВГУР7" нерухомого майна підтверджується також Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо ТОВ "АВГУР7", сформованою 12.08.2019 (а.с. 164-166).
Відповідно до накладної від 12.08.2019. № 140045379991 та опису вкладення до цінного листа, голова ліквідаційної комісії ОСОБА_1 направив на адресу Головного управління ДФС в Чернігівській області податкову декларацію з податку на прибуток за 2019 рік та фінансовий звіт станом на 12.08.2019 (ліквідаційний) (а.с.167).
На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/businesspartner) міститься інформація про те, що станом на 21.08.2019 щодо платника податків ТОВ "АВГУР7" наявна інформація: перебуває на обліку в контролюючому органі як такий, що припиняється; станом на 26.08.2019 не має податкового боргу.
Дані обставини підтверджують обізнаність контролюючого органу про початок процедури припинення юридичної особи – боржника.
В свою чергу, накази на проведення перевірок від органів доходів і зборів та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування в матеріалах справи відсутні.
За таких обставин, непроведення у встановлені законодавством строки контролюючим органом перевірки не може бути перешкодою для звернення боржника до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство.
Крім того, слід вказати, що згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, боржник не підлягає постановці на облік в Пенсійному фонді України у зв`язку з прийняттям Закону України від 04.07.2013р. № 406-VІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з проведенням адміністративної реформи".
Рішенням загальних зборів учасників ТОВ "АВГУР7" (протокол від 14.08.2019) був затверджений складений ліквідатором проміжний ліквідаційний баланс (а.с.178-180).
Як вбачається із балансу та розшифровки його рядків, станом на 14.08.2019 боржник має поточні зобов`язання в сумі 10891,2 тис. грн. – кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги; при цьому, вартість активів товариства становить 144,6 тис. грн. (а.с. 175-177).
За даними проміжного ліквідаційного балансу станом на 14.08.2019 до переліку заявлених кредиторських вимог та результату їх розгляду включено вимоги всього у сумі 10891148,48грн, а саме:
- BOBOLINKLLC (БОБОЛІНК ЛЛС), ID 14102589, юридична адреса: 8-810, Ravala str., Tallinn, Estonia, 10143, у сумі 6890246,38грн;
- Фізичної особи - підприємця Ничипоренка Олександра Валерійовича, ІПН НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , у сумі 2214810,20грн;
- Фізичної особи - підприємця Цвєткова Ігоря Нестеровича, ІПН НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_2 , у сумі 680568,40грн;
- Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 , ІПН НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_3 , у сумі 1105523,50грн.
Також загальними зборами учасників ТОВ "АВГУР7" 14.08.2019 було прийнято рішення про звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Враховуючи викладене вище, господарський суд дійшов висновку про те, що боржником дотримано порядок ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України та існують ознаки неоплатності боржника.
За таких обставин, наявні підстави для відкриття провадження у справі про банкрутство боржника.
Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону про банкрутство, залежно від категорії боржника, виду його діяльності та наявності у нього майна господарський суд застосовує загальний, спеціальний або спрощений порядок провадження у справі про банкрутство. Спрощений порядок застосовується під час ліквідації банкрута без застосування процедур розпорядження майном та санації.
Керуючись ст. 7, 8, 11, 16, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 233, 234, 240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АВГУР7" (код ЄДРПОУ 38930059, вул. В.Дрозда, буд.11, м. Чернігів, 14031).
Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Розгляд питання щодо наявності підстав для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури призначити в судовому засіданні на 09 вересня 2019 р. на 09:00 у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 20, зал судових засідань № 305.
Копії цієї ухвали надіслати боржнику, голові комісії з припинення боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 ), арбітражному керуючому Кочин Наталії Василівні (а/с №750, м. Київ АДРЕСА_5 ), АДРЕСА_6 (БОБОЛІНК ЛЛС) ID 14102589 (юридична адреса: 8-810, Ravala str., Tallinn, Estonia, 10143; представник в Україні - ОСОБА_4 Григорович, АДРЕСА_7 ), Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_5 Валерійовичу (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), Фізичній особі - підприємцю Цвєткову Ігорю Нестеровичу (ІПН НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ), Фізичній особі - підприємцю Гуні Дмитру Володимировичу (ІПН НОМЕР_3 , АДРЕСА_3 ), Головному управлінню ДФС у Чернігівській області (14000, м. Чернігів, вул. Реміснича, 11), Новозаводському районному суду м. Чернігова (вул. Мстиславська, 17, м. Чернігів, 14000), Новозаводському відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції (14030, м. Чернігів, вул. Шевченка, 118), відділу державної реєстрації (вул. Рокосовського, 20-а, м. Чернігів, 14032), відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області (проспект Миру, 49-а, к.703, м.Чернігів, 14005).
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням п.17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Повний текст ухвали складений та підписаний 28.08.2019.
Суддя В.В. Моцьор