Ухвала суду № 83874249, 15.08.2019, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.08.2019
Номер справи
757/39861/19-к
Номер документу
83874249
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/39861/19-к

Примірник № ___

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Шапутько С. В., за участю секретаря Костенко Н. С., розглянувши у судовому засіданні в м. Києві клопотання слідчого Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві Тимошенка В. О. про тимчасовий доступ до речей та документів, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд до слідчого судді надійшло вказане клопотання

Обґрунтовуючи подане клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62019100000000680 від 06.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до статті 98 Конституції України, статей 1,4,7 Закону України «Про Рахункову палату» та згідно з планом роботи Рахункової палати на 2018 рік, на підставі доручень Рахункової палати від 03.09.2018 № 07-516, від 27.07.2018 № 07-428, від 27.07.2018 № 07-429, від 06.08.2018 № 07-457, від 10.08.2018 № 07-467, від 17.08.2018 № 07-479, від 27.08.2018 № 07-486, від 03.09.2018 № 07-515, від 17.09.2018 № 07-574, від 17.09.2018 № 07-575, від 17.09.2018 № 07-576 контрольними групами Департаменту з питань соціальної політики Рахункової палати проведено аудит ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління, на яку протягом 2017-2018 років виділено 674 млн. грн., з боку Міністерства фінансів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства культури України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров`я України, Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України, Національного агентства України з питань державної служби, Міністерства закордонних справ, Міністерства внутрішніх справ відповідно.

Під час аудиту ефективності використання Міністерством фінансів України коштів державного бюджету на заходи із комплексної реформи державного управління ревізорами-аудиторами виявлено незаконний розподіл коштів державного бюджету та їх використання не за цільовим призначенням окремими міністерствами та відомствами.

За результатами аудиту встановлено, що Міністерством фінансів України без зауважень погоджено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації реформи державного управління» на суму 44,7 млн. грн.

Передача зазначених бюджетних коштів здійснено у порушення пункту 4 Порядку та умов розподілу і використання коштів на підтримку реалізації комплексної реформи державного управління, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 647, яким визначено, що проект розподілу цих коштів готується Міністерством фінансів України. У той же час встановлено, що розпорядження підготовлено у порушення регламенту Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950.

Відповідно до додатку до постанови КМУ від 18.05.2016 №335, яким затверджено склад координаційної ради, Державний секретар Кабінету Міністрів України не був членом Координаційної ради (зміни в частині, що стосується вкалючення Державного секретаря Кабінету Міністрів України до складу Координаційної ради, до вказаної постанови внесено 24.10.2018 Постановою Кабінету Міністрів України № 945)

Відповідно до положення, затвердженого цією Постановою, Раду очолює голова, який є Міністром Кабінету Міністрів України, який відповідно до підпункту 6 ст. 8 Положення, може делегувати свої повноваження лише одному з членів Ради у разі відсутності голови. На підставі цього незаконного протоколу №10, на мою думку, Національне агентство з питань державної служби в порушення порядку №647 розроблено проект розподілу коштів на суму 24,7 млн. гривень.

Згідно зазначеного розподілу, кошти державного бюджету розподілені на на цілі, які не стосуються реформи державного управління, а Національним агентством з питань державної служби (розробник розпорядження) перевищено свої повноваження, оскільки останнє не було уповноваженим готувати проект розподілу коштів державного бюджету.

За результатами проведеної Рахунковою палатою ревізії Міністерства фінансів України складено акт від 14.09.2018 № 07-10/22 про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління, у якому містилися виявлені порушення законодавства.

Для встановлення обставин кримінального провадження та встановлення факту умисного укриття виявлених під час проведеної Рахунковою палатою ревізії (аудиту) ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з реалізації комплексної реформи державного управління порушень, у слідства виникла необхідність в тимчасовому доступі до документів, які знаходяться у володінні Рахункової палати.

Слідчий в кримінальному провадженні - Тимошенко В. О. надав на адресу суду заяву, відповідно до якої вимоги клопотання підтримав повністю, розгляд справи просив здійснювати за його відсутності.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, в судове засідання не з`явився, відповідних заяв на адресу суду не направив.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).

У відповідності до положення ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Згідно ч. 6 цієї ж статті слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Вивчивши клопотання, дослідивши матеріали, надані в його обґрунтування, з слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, так як слідчим доведена необхідність отримання доступу до вказаних речей та документів, оскільки вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, які в них містяться, можуть бути використані як докази, довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів, іншим способом неможливо.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 163, 164, 166, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати слідчому Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві Тимошенку Вадиму Олександровичу, слідчим групи слідчих та прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні № 62019100000000680 тимчасовий доступ до документів, з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх копії, що перебувають у володінні Рахункової палати, код ЄДРПОУ 00013540, за адресою: м. Київ, вул. Михайла Коцюбинського, 7, а саме:

- доручень на виконання заходів державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту) результативності та економності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 03.09.2018 № 07-516, від 27.07.2018 № 07-428, від 27.07.2018 № 07-429, від 06.08.2018 № 07-457, від 10.08.2018 № 07-467, від 17.08.2018 № 07-479, від 27.08.2018 № 07-486, від 03.09.2018 № 07-515, від 17.09.2018 № 07-574, від 17.09.2018 № 07-575, від 17.09.2018 № 07-576 у Міністерстві фінансів України, Міністерстві аграрної політики та продовольства України, Міністерстві культури України, Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України, Міністерстві інфраструктури України, Міністерстві освіти і науки України, Міністерстві охорони здоров`я України, Господарсько-фінансовому департаменті Секретаріату Кабінету Міністрів України, Національному агентстві України з питань державної служби, Міністерстві закордонних справ, Міністерстві внутрішніх справ відповідно;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 14.09.2018 № 07-10/22;

- звіту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з реалізації комплексної реформи державного управління, затвердженого рішенням Рахункової палати від 23.10.2018 № 27-1;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 03.08.2018 № 07-10/14;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 03.08.2018 № 07-10/15;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 10.08.2018 № 07-10/16;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 17.08.2018 № 07-10/17;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 31.08.2018 № 07-10/20;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 14.09.2018 № 07-10/21;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 19.09.2018 № 07-10/23;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 21.09.2018 № 07-10/24;

- акту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на заходи з комплексної реформи державного управління від 21.09.2018 № 07-10/25;

- заперечень, зауважень та пояснень, додатків до вказаних актів;

- проекти рішень та звітів, які виносились на розгляд колегії рахункової палати з даного приводу.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя С. В. Шапутько

Ухвала виготовлена в 2-х примірниках.

Примірник 1 знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/39861/19-к.

Примірник 2 та завірену копію ухвали надано слідчому Тимошенку В. О.

Слідчий суддя С. В. Шапутько