
ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/3351/19
Провадження № 3/636/833/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 серпня 2019 року Чугуївський міський суд Харківської області
в складі: головуючого - судді Гуменного З.І.,
секретаря судового засідання Шикової К.Р.,
прокурора Чугуївської місцевої прокуратури Рент-Яциченко М.В.,
за участю: особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши матеріал, який надійшов від т.в.о. начальника Управління захисту економіки в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Кам`яна Яруга, Чугуївського району Харківської області, громадянина України, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на посаді головного спеціаліста відділу внутрішньої політики та організаційної роботи апарату виконавчого комітету Чугуївської міської ради Харківської області,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , виконуючи обов`язки головного спеціаліста відділу внутрішньої політики та організаційної роботи апарату виконавчого комітету Чугуївської міської ради Харківської області, будучи, згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, несвоєчасно, без поважних причин, оприлюднив 10.04.2018 на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, про що складений протокол про адміністративне правопорушення № 536 від 07.08.2019.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, підтвердивши обставини його вчинення так, як зазначено в протоколі.
Вислухавши думку прокурора, який вважає, що ОСОБА_1 порушив вимоги Закону України «Про запобігання корупції», проаналізувавши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією, - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Відповідно до ч. 1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч. 1 ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Рішенням НАЗК від 18.08.2016 №1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року».
Таким чином, система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, а перший етап з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких етапів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:
- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів;
- декларації, передбачені абзацом першим частини другої ст. 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
- повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбачені частиною другою ст. 52 Закону, службових осіб, які станом на 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
Другий етап починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є:
1) особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:
в) державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування - особи, зазначені у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно розпорядження Чугуївського міського голови від 27.01.2017 № 28-о ОСОБА_1 було призначено на посаду головного спеціаліста відділу внутрішньої політики та організаційної роботи апарату виконавчого комітету Чугуївської міської ради Харківської області та присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах VI категорії посад в органах місцевого самоврядування.
На виконання вимог ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 . 10.04.2018 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі http://public.nazk.gov.ua.
Вина ОСОБА_1 об`єктивно підтверджується наданими та дослідженими у судовому засідання матеріалами, а саме:
скриншотом з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно якого дата публікації ОСОБА_1 Е-декларації - 10.04.2018 (а.с. 11);
витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування про послідовність дій користувача ОСОБА_1 (а.с. 9-10);
розпорядженням міського голови про призначення ОСОБА_1 на посаду головного спеціаліста відділу внутрішньої політики та організаційної роботи апарату виконавчого комітету Чугуївської міської ради Харківської області (а.с. 16);
посадовою інструкцією головного спеціаліста відділу внутрішньої політики та організаційної роботи апарату виконавчого комітету Чугуївської міської ради Харківської області (а.с. 17-24);
Таким чином, ОСОБА_1 винний у вчиненні адміністративного правопорушення та його дії суд кваліфікує за ч. 1 ст.172-6 КУпАП України - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, судом не встановлені.
Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у вигляді штрафу в межах санкції, встановленої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч. 1 ст. 3, ч. 2, ч. 3 ст. 28 Закону України «Про засади запобігання корупції», ст. ст. 36, 40-1, 172-6 ч. 1, 247, 278, 283, 294 КУпАП, суд, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. на р/р 31111106020020, код бюджетної класифікації 21081100, одержувач: Чугуївське УК /м. Чугуїв/, код одержувача 37792204, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), МФО банку 899998.
Стягнути з ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави у сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. на р/р 31211256026001, ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код 37993783, банк Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Копію постанови направити до Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області та Чугуївської міської ради Харківської області.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Чугуївський міський суд Харківської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя –