
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
19 серпня 2019 року №640/4126/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Вєкуа Н.Г., при помічникові судді Лавренюк Н.С., за участі: представника позивача - Мергіш Є.Я. , представника відповідача - Корнейчука О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомАкціонерного товариства "Київенерго"доОфісу великих платників податків Державної фіскальної службипро визнання протиправною та скасування вимоги №Ю-65-17, зобов`язання вчинити дії, -
На підставі ч. 1 ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 19 серпня 2019 року проголошено скорочене (вступна та резолютивна частини) судове рішення. Виготовлення рішення у повному обсязі відкладено, про що повідомлено осіб, які брали участь у розгляді справи, з урахуванням вимог ч. 3 ст. 243 названого Кодексу. Під час проголошення скороченого (вступної та резолютивної частин) судового рішення сторонам роз`яснено зміст судового рішення, порядок і строк його оскарження, а також порядок отримання повного тексту рішення.
В С ТА Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов акціонерного товариства "Київенерго" (04050, м. Київ, вул. Мельникова, буд. 31, код ЄДРПОУ 00131305) до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 11г, код ЄДРПОУ 39440996), в якому (з урахуванням заяви про зміну та збільшення розміру позовних вимог) просить:
- визнати протиправними та скасувати податкові вимоги №Ю-65-17 від 16.01.2019, №Ю-65-17 від 14.02.2019, №Ю-65-17 від 15.03.2019, №Ю-65-17 від 12.04.2019, №Ю-65-17 від 14.05.2019 та №Ю-65-17 від 04.06.2019, винесені Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби;
- зобов`язати Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби зарахувати платежі з 03 червня 2016 року по 21 червня 2016 року та з 31 липня 2018 року по 07 вересня 2018 року, грудень 2018 року згідно платіжних доручень в рахунок сплати Акціонерним товариством "Київенерго" єдиного внеску відповідно до призначення платежу;
- зобов`язати Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби здійснити корегування даних інтегрованої картки платника акціонерного товариства "Київенерго" заборгованості зі сплати єдиного внеску, а саме: шляхом включення (зменшення) заборгованості зі сплати єдиного внеску (недоїмки) у розмірі 13 505 258,56 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що оскаржувані податкові вимоги є такими, що прийняті контролюючим органом з порушенням положень діючого законодавства та підлягають скасуванню. Позивач зазначає, що ним було сплачено суми єдиного внеску за періоди з 03 червня по 21 червня 2016 року, з 31 липня по 7 вересня 2018 року та за 21, 27 грудня 2018 року, що підтверджується відповідними платіжними дорученнями, які були прийняті банком до виконання та проведено відповідні суми в ті ж самі дні, однак, контролюючим органом безпідставно не було проведено відповідні суми, як сплачені ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» за відповідні дати. Крім того, позивач зазначив, що аналогічні обставини щодо сплати єдиного внеску були предметом дослідження в адміністративній справі, рішення в якій набрало законної сили.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2019 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання по справі.
Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, в якому, з посиланням на загальні приписи Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» зазначив, що Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби правомірно винесено вимогу про сплату боргу/недоїмки від 16.01.2018 №Ю-65-17.
Крім того, під час судового розгляду справи представником відповідача було зазначено, що структурний підрозділ позивача не є платником єдиного внеску в розумінні вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», а також зазначено, що питання зарахування платежів з 03 червня 2016 року по 21 червня 2016 року було вже вирішено судом в межах іншої адміністративної справи.
Позивачем також було подано відповідь на відзив, в якій підтримано свої доводи, викладені у позовній заяві, та наголошено, що позивач в повній мірі виконує свої обов`язки щодо єдиного внеску, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховує, обчислює і сплачує єдиний внесок.
В підготовчому судовому засіданні 19.08.2019 протокольною ухвалою суду закрито підготовче провадження у справі та на підставі ч. 7 ст. 181 КАС України, за письмовою згодою всіх учасників справи, було розпочато розгляд справи по суті одразу після закінчення підготовчого судового засідання 19.08.2019.
У судовому засіданні 19 серпня 2018 року представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити позов у повному обсязі, представник відповідача проти позову заперечував, просив відмовити в його задоволенні, з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.
У судовому засіданні 19 серпня 2019 року на підставі частини третьої статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Заслухавши пояснення, доводи та заперечення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність часткового задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Публічне акціонерне товариство "Київенерго" є юридичною особою, яка зареєстрована в якості платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Судом встановлено, що у складі Публічного акціонерного товариства "Київенерго" наявний структурний відокремлений підрозділ - філіал "Завод "Енергія" (місцезнаходження: м. Київ, Дарницький р-н, вул. Колекторна, 44), правовий статус якого визначений Положенням про філіал "Завод "Енергія" Київенерго" ПАТ "Київенерго", затверджене рішенням (протоколом) Наглядової ради Товариства від 16.06.2011. Згідно з п. 1.2 зазначеного положення, філія входить до складу позивача.
У період з 03 по 21 червня 2016 року з поточного рахунку філіалу «Завод «Енергія» номер НОМЕР_1 на відповідний казначейський рахунок контролюючого органу (номер 37197201002810, отримувач - Центральний офіс (код ЄДРПОУ 38716554), банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві) були перераховані суми єдиного внеску, нараховані на виплачені у червні 2016 року суми заробітної плати, всього на загальну суму 11 182 073,06 грн., що засвідчується наданими представником позивача копіями платіжних доручень №2163 від 03.06.2016, №2214 від 06.06.2016, №№2218, 2219, 2220, 2221, 2222, 2223 від 07.06.2016, №2516 від 09.06.2016, №4083 від 10.06.2016, №4097 від 13.06.2016, №4115 від 14.06.2016, №4163 від 15.06.2016, №4170 від 16.06.2016, №4198 від 17.06.2016, №4221 від 21.06.2016.
У період з 31 липня по 07 вересня 2018 року. 21. 27 грудня 2018 року з поточного рахунку філіалу «Завод «Енергія» номер НОМЕР_1 на відповідний казначейський рахунок контролюючого органу (номер 37198201012810, отримувач - Офіс великих платників податків ДФС (код ЄДРПОУ 39440996), банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві) були перераховані суми єдиного внеску, нараховані на виплачені у липні - серпні 2018 року суми заробітної плати, всього на загальну суму 3 951010,22 грн., що засвідчується наданими представником позивача копіями платіжних доручень №12911 від 31.07.2018, №12901 від 31.07.2018, №12952 від 31.07.2018, №12963 від 01.08.2018, №12968 від 02.08.2018, №12979 від 03.08.2018, №12985 від 03.08.2018, №13181 від 31.08.2018, №13173 від 31.08.2018, №13191 від 03.09.2018, №13240 від 07.09.2018, № 13237 від 07.09.2018, № 13239 від 07.09.2018, № 13238 від 07.09.2018; №№ 13312, 13325, 13331, 13337 від 21.12.2018; 13345, 13355 від 27.12.2018.
16.01.2019 Офісом великих платників податків ДФС відносно ПАТ "Київенерго" було прийнято вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-65-17 з єдиного внеску на суму недоїмки у розмірі 12 808 823, 21 грн., що утворилася станом на 31.12.2018.
В подальшому відповідачем було прийнято наступні вимоги про сплату боргу з єдиного внеску: №Ю-65-17 від 14.02.2019, №Ю-65-17 від 15.03.2019, №Ю-65-17 від 12.04.2019, №Ю-65-17 від 14.05.2019 та №Ю-65-17 від 04.06.2019.
Як встановлено під час судового розгляду справи з наданих сторонами пояснень, відповідачем не було зараховано суми єдиного внеску, сплачені філіалом «Завод «Енергія» ПАТ «Київенерго» в червні 2016 року, липні-вересні 2018 року та грудні 2018 року.
В процесі розгляду справи судом також встановлено, що суми єдиного внеску, сплачені відповідно до зазначених вище платіжних документів не були зараховані відповідачем з тих підстав, що платником виступав саме філіал «Завод «Енергія» ПАТ "Київенерго", а не власне ПАТ «Київенерго».
Не погоджуючись із правомірністю вимог про сплату боргу (недоїмки) №Ю-65-17 від 16.01.2019, №Ю-65-17 від 14.02.2019, №Ю-65-17 від 15.03.2019, №Ю-65-17 від 12.04.2019, №Ю-65-17 від 14.05.2019 та №Ю-65-17 від 04.06.2019, з тих підстав, що сплата сум єдиного внеску з поточного рахунку філіалу фактично здійснювалося від імені головного підприємства, позивач звернувся з даним позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Основним нормативно-правовим актом, що визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку є Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464-VI наступними змінами та доповненнями у редакції на час виникнення спірних правовідносин (далі - Закон № 2464-VI).
Згідно з п.1 частини першої статті 4 Закону №2464-VI, платниками єдиного внеску є: 1) роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до п.1 та п.4 частини другої статті 6 Закону №2464-VI, платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Частиною сьомою ст. 9 зазначеного Закону встановлено, що єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.
У відповідності до частин п`ятої та шостої статті 9 Закону №2464-VI, сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь).
Для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів. Зазначені рахунки відкриваються виключно для обслуговування коштів єдиного внеску.
Обслуговування коштів єдиного внеску здійснюється згідно з положенням про рух коштів, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
У розумінні п. 6 частини першої статті 1 Закону №2464-VI, сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або несплачена у строки, встановлені цим Законом, є недоїмкою.
Згідно з частиною четвертою статті 25 Закону №2464-VI, орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов`язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
Як вбачається з платіжних доручень платника - філіалу "Завод "Енергія" ПАТ "Київенерго", перерахування коштів за такими платіжними дорученнями здійснювалося на користь контролюючого органу за місцем податкового обліку ПАТ "Київенерго", а саме на рахунок " НОМЕР_2 ", що був відкритий для МГУ ДФС - Центральний офіс з обслуговування великих платників податків та діяв з 15.09.2015 (про що зазначено на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України).
Дані платіжні документи були прийняті банком до виконання та платежі проведено в ті самі або наступні дні, що підтверджується відмітками банку на таких платіжних дорученнях.
Згідно пункту 2.1 розділу II Положення про рух коштів єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого спільним наказом Міністерства доходів і зборів України та Міністерства фінансів України від 19.09.2013 № 493/815 (далі - Положення №493/815) (втратило чинність 25.03.2016), територіальним органам доходів і зборів відкривались небюджетні рахунки - балансовий рахунок 3719 "Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов`язкового державного соціального страхування" для зарахування та розподілу коштів єдиного внеску.
У відповідності до п.2.2 Положення №493/815, відкриття рахунків 3719 здійснюється на підставі заяв Міндоходів і територіальних органів Міндоходів та інших документів у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики. Розрахункове обслуговування Міндоходів та територіальних органів Міндоходів здійснюється органами Казначейства відповідно до умов договорів між органами Казначейства і власниками рахунків згідно з вимогами порядку, визначеного центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики.
Згідно з п. 3.1 розд. ІІІ Положення №493/815, страхові кошти, що сплачуються страхувальниками, зараховуються на рахунки 3719, відкриті на ім`я територіальних органів Міндоходів в управліннях (відділеннях) Казначейства.
Також, у відповідності до частин четвертої-п`ятої ст. 45 Бюджетного кодексу України, податки і збори (обов`язкові платежі) та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету (за винятком установ України, які функціонують за кордоном). Податки і збори (обов`язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визначаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.
Поняття "єдиний казначейський рахунок" закріплене в Положенні про єдиний казначейський рахунок, затверджене Наказом Державного казначейства України від 26.06.2002 №122 (далі - Положення №122), та визначається як консолідований рахунок, відкритий Державному казначейству України в Національному банку України для обліку коштів та здійснення розрахунків у системі електронних платежів Національного банку України.
Згідно з пунктом 2.1 Положення №122, єдиний казначейський рахунок консолідує кошти державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, коштів інших клієнтів, обслуговування яких здійснюється органами Державного казначейства України та регламентується законодавством.
Таким чином, зі змісту пунктів Положення №122 слідує, що всі сплачені податки і збори (обов`язкові платежі), в будь-якому випадку зараховуються та акумулюються на один консолідований рахунок - єдиний казначейський рахунок.
Відповідно до розділу II Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162, відокремлені підрозділи обліковуються як страхувальники з урахуванням таких особливостей:
- у разі отримання повідомлення від державного реєстратора або відомостей з Єдиного державного реєстру про створення відокремленого підрозділу юридичної особи такий новостворений підрозділ обліковується з приміткою "Неплатник";
- у разі прийняття юридичною особою рішення про виділення відокремленого підрозділу на окремий баланс та перехід до самостійного ведення ним розрахунків із застрахованими особами юридична особа повідомляє про це в десятиденний строк з дня прийняття такого рішення контролюючий орган за місцезнаходженням відокремленого підрозділу. У зазначеному випадку на підставі такого повідомлення юридичної особи відокремлений підрозділ обліковується як платник єдиного внеску;
- якщо юридичною особою прийнято рішення про реорганізацію відокремленого підрозділу - страхувальника в такий підрозділ, який не має обов`язків чи повноважень щодо ведення окремого балансу та самостійного ведення ним розрахунків із застрахованими особами, юридична особа повідомляє про це в десятиденний строк з дня прийняття такого рішення контролюючий орган за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. У цьому випадку за умови відсутності заборгованості на підставі такого повідомлення юридичної особи відокремлений підрозділ обліковується з приміткою "Неплатник";
- наявність у відокремленого підрозділу окремого балансу, самостійного ведення розрахунків з оплати праці із застрахованими особами може бути встановлена контролюючим органом під час проведення перевірки платника єдиного внеску, при опрацюванні його звітності.
Тобто, відокремлений підрозділ, не маючи статусу юридичної особи та окремого балансу, не береться на облік в контролюючому органі за своїм місцезнаходженням, а нараховування, утримання і сплату (перерахування) єдиного внеску за такий підрозділ здійснює централізовано з рахунку головне підприємство - юридична особа за місцем його реєстрації.
Зі змісту розд. 3, 5, 6, 8, 10 Положення про філіал "Завод "Енергія" "Київенерго" ПАТ "Київенерго" вбачається, що філіал "Завод "Енергія" не є юридичною особою і діє на підставі цього Положення в межах повноважень, наданих ПАТ "Київенерго" (далі - Товариство). Філіал має незакінчений баланс, який входить у консолідовану звітність Товариства, та відповідні форми фінансової (податкової) звітності щодо господарських операцій філіалу. Філіалу Товариство відкриває поточний рахунок (рахунки) в установах банку. Філіал по взаємовідносинам, які виникають з його господарської діяльності, не несе самостійної відповідальності. Філіал здійснює певні визначені Положенням виробничо-господарські функції, в тому числі функції у сфері оплати праці. Філіал не має власного відокремленого майна, виробнича та господарська діяльність філіалу здійснюється за рахунок матеріальних ресурсів та коштів Товариства. Філіал здійснює первинний облік своєї виробничої і фінансово-господарської діяльності для подальшого включення її показників до статистичної, податкової і фінансової звітності товариства.
Таким чином, суд приходить до висновку, що дії позивача щодо перерахування сум єдиного внеску одночасно при виплаті заробітної плати працівникам філіалу з поточного рахунку філіалу, який не є страхувальником, на казначейський рахунок контролюючого органу за місцем обліку головного підприємства не суперечить нормам чинного законодавства, та свідчать про виконання позивачем свого обов`язку по сплаті нарахованих сум єдиного внеску своєчасно та в повному обсязі.
При цьому, суд виходить з того, що, оскільки філія позивача не зареєстрована в якості окремого платника єдиного внеску, то будь - яку дію, в тому числі і сплату зобов`язань зі сплати внеску, філія виконує від імені юридичної особи - платника внеску, оскільки філія не є юридичною особою.
Вказане вище спростовує доводи контролюючого органу щодо того, що "Завод "Енергія" не мало права сплачувати єдиний внесок за третіх осіб, при цьому, суд також наголошує, що філіал "Завод "Енергія" ПАТ «Київенерго» не є окремою юридичною особою, а входить до майнового комплексу ПА «Київенерго».
Крім того, необхідно зазначити, що відповідно до п. 59.5. ст. 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Наведеними приписами податкового законодавства не передбачено право контролюючого органу виносити податкову вимогу про сплату боргу кожного місяця, навпаки, в разі якщо сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається.
Зазначене свідчить про те, що відповідачем під час прийняття оскаржуваних вимог про сплату боргу №Ю-65-17 від 14.02.2019, №Ю-65-17 від 15.03.2019, №Ю-65-17 від 12.04.2019, №Ю-65-17 від 14.05.2019 та №Ю-65-17 від 04.06.2019 було порушено процедуру їх прийняття, що є додатковою підставою для їх скасування.
З огляду на викладене вище, суд вважає, що оскаржувані вимоги про сплату боргу було прийнято Офісом великих платників податків ДФС безпідставно, у зв`язку з чим позовні вимоги про їх скасування підлягають задоволенню.
З урахуванням вищевикладеного, судом вбачаються обґрунтованими вимоги про зобов`язання відповідача зарахувати платежі з 31 липня 2018 року по 07 вересня 2018 року та грудень 2018 року згідно платіжних доручень в рахунок сплати Акціонерним товариством "Київенерго" єдиного внеску.
Водночас, суд наголошує, що відповідно до приписів пункту 87.9 статті 87 Податкового кодексу України, в разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов`язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Разом з тим, вимоги щодо зарахування платежів з 03 червня 2016 року по 21 червня 2016 року не підлягають задоволенню, оскільки зазначене питання вже вирішене Окружним адміністративним судом міста Києва шляхом прийняття рішення від 25.03.2019 по справі №826/12812/18.
Натомість, вимоги позивача зобов`язати Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби здійснити корегування даних інтегрованої картки платника акціонерного товариства "Київенерго" заборгованості зі сплати єдиного внеску, а саме: шляхом включення (зменшення) заборгованості зі сплати єдиного внеску (недоїмки) у розмірі 13 505 258,56 грн., суд вважає передчасними, оскільки визначення суми недоїмки, щодо якої має бути здійснено корегування, залежить від виконання попередньої вимоги, та має враховувати як сплачені позивачем кошти, так і наявність зобов`язань на момент зарахування сум в якості оплати.
Керуючись статтями 77-78, 139, 143, 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов акціонерного товариства "Київенерго" (04050, м. Київ, вул. Мельникова, буд. 31, код ЄДРПОУ 00131305) - задовольнити частково.
2. Визнати протиправними та скасувати податкові вимоги №Ю-65-17 від 16.01.2019, від 14.02.2019, від 15.03.2019, від 12.04.2019, від 14.05.2019 та від 04.06.2019, винесені Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби.
3. Зобов`язати Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби зарахувати платежі з 31 липня 2018 року по 07 вересня 2018 року та грудень 2018 року згідно платіжних доручень в рахунок сплати Акціонерним товариством "Київенерго" єдиного внеску.
4. В іншій частині позову відмовити.
5. Стягнути на користь акціонерного товариства "Київенерго" (04050, м. Київ, вул. Мельникова, буд. 31, код ЄДРПОУ 00131305) витрати по сплаті судового збору у пропорційно задоволеним позовним вимогам в розмірі 20 170, 50 грн. (двадцять тисяч сто сімдесят гривень п`ятдесят копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 11г, код ЄДРПОУ 39440996).
Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги).
Повний текст рішення виготовлено та підписано 23.08.2019.
Суддя Н.Г. Вєкуа