Ухвала суду № 83851533, 27.08.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.08.2019
Номер справи
640/12695/19
Номер документу
83851533
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

27 серпня 2019 року м. Київ № 640/12695/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Келеберди В.І., розглянувши в порядку письмового провадження заяви представника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про розгляд в загальному провадженні справи за позовом Акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго», Державне підприємство «Гарантований покупець», Акціонерне товариство «Дніпроазот», Акціонерне товариство «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат», Акціонерне товариство «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат», Акціонерне товариство «Запорізький завод феросплавів», Товариство з обмеженою відповідальністю «Акванова Девелопмент», Товариство з обмеженою відповідальністю «Ренджи Сарата», Відкрите акціонерне товариство «Івано-Франківськцемент», Товариство з обмеженою відповідальністю «Карпатнафтохім», Приватне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал», Товариство з обмеженою відповідальністю «Трифановка Енерджі», Публічне акціонерне товариство «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім.А.М.Кузьміна», Комунальне підприємство «Харківводоканал», Комунальне підприємство «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», про визнання протиправними та скасування постанов,-

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство «Нікопольський завод феросплавів» звернулося до суду з позовом про визнання протиправними та скасування постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 07.06.2019 року № 954 та № 955.

Ухвалою суду від 17.07.2019 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Також, в подальшому ухвалами суду до справи було залучено третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору

31.07.2019 року через канцелярію суду представником відповідача подано заяву із запереченням проти розгляду справи в порядку спрощеного провадження, в якій заявник просить постановити ухвалу про розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження та призначити підготовче засідання.

Ухвалою суду від 14.08.2019 року об`єднано для спільного розгляду і вирішення адміністративні справи №640/12695/19 та №640/13543/19, присвоєно об`єднаним справам загальний №826/12695/19.

Разом з цим, 13.08.2019 року у справі №13543/19 представником відповідача подано аналогічна заява із запереченням проти розгляду справи в порядку спрощеного провадження.

Ознайомившись із вказаними заявами представника відповідача, суд зазначає наступне.

Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються КАС України (ч. 5 ст. 12 КАС України).

Відповідно до ч. 2 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Водночас, ч. 4 ст. 257 КАС України, а також ч. 4 ст. 12 КАС України вказано перелік категорій справ, які за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті, а саме справи у спорах:

1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;

2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;

4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так, дослідивши матеріали справи, предмет та підстави позову, склад учасників справи, суд дійшов висновку, що дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного провадження.

Водночас, враховуючи те, що в матеріалах справи вже достатньо зібрано письмових доказів для правильного вирішення справи, суд вважає за необхідне здійснювати подальший розгляд без проведення судових засідань, тобто без повідомлення (виклику) сторін.

Беручи до уваги викладене, суд не вбачає правових підстав для задоволення заяв представника відповідача від 31.07.2019 року та 13.08.2019 року.

Так, враховуючи зміст вищевикладених норм, суд наділений повноваженнями продовжувати подальший розгляд справи без проведення судових засідань, оскільки предмет спору не входить до обов`язкових, що розглядаються за правилами загального провадження.

Керуючись статтями 12, 19, 243, 248, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

УХВАЛИВ:

Відмовити представнику Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у задоволенні заяв про розгляд справи в загальному провадженні від 31.07.2019 року та 13.08.2019 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя В.І. Келеберда