
Справа № 158/2096/19
Провадження № 3/0158/512/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 серпня 2019 року м. Ківерці
Ківерцівський районний суд Волинської області в складі:
головуючого судді – Корецької В.В.
за участю секретаря – Оніщук Н.Є.
захисника – Стецюка ОСОБА_1 .В.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_2
розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого водієм Жидичинської сільської ради Волинської області, жителя АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130, ст. 122-2 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
21.07.2019 року о 17 год. 10 хв. в м. Луцьку по вул. Героїв УПА, Волинської області ОСОБА_2 керував автомобілем марки «ВАЗ 21070», д.н.з. « НОМЕР_1 » у стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння проводився у встановленому порядку у лікаря нарколога.
Разом з тим, 21.07.2019 року 17 год. 10 хв. в м. Луцьку по вул. Героїв УПА, Волинської області ОСОБА_2 керуючи автомобілем марки «ВАЗ 21070», д.н.з. « НОМЕР_1 » не виконав вимогу поліцейського про зупинку транспортного засобу, завчасно поданим звуковим сигналом та включенням проблискових маячків синього та червоного кольору. Був затриманий шляхом переслідування у АДРЕСА_2 Жидичин по АДРЕСА_3 , Ківерцівського АДРЕСА_1 .
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненому правопорушенні, передбаченому ст. 122-2 КУпАП визнав, щиро розкаявся та просив суворо не карати. Щодо вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, вини не визнав та у відповідності до ст. 63 Конституції України відмовився у наданні пояснень.
Захисник ОСОБА_2 – адвокат Стецюк О.В. у судовому засіданні зазначив, що працівниками поліції відносно складення адміністративного протоколу щодо ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 130 КУпАП було порушено вимоги Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а саме останніми не запропоновано ОСОБА_2 пройти огляд на стан алкогольного спяніння приладом «ДРАГЕР». Крім того зазначив, що ОСОБА_2 було зупинено 21.07.2019 року у с. Жидичин, однак у адміністративному протоколі зазначено, що в м. Луцьку по вул. Героїв УПА, Волинської області ОСОБА_2 керував автомобілем марки «ВАЗ 21070», д.н.з. « НОМЕР_1 » у стані алкогольного сп`яніння, а також зазначив час затримання – 16 год. 49 хв. так як у протоколі зазначено 17 год. 10 хв. З врахуванням наведеного просив провадження у адміністративній справі відносно ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП закрити.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , його захисника Стецюка О.В., дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 130 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У справах про адміністративні правопорушення на транспорті відповідальність за ст. 130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Стан сп`яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією про порядок направлення громадян для огляду на стан сп`яніння в заклади охорони здоров`я та проведення огляду з використанням технічних засобів. Керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу або інструктора-водія під час навчання учнів-водіїв, незалежно від того, керує особа транспортним засобом, який рухається своїм ходом чи за допомогою буксирування. Якщо водій ухилявся від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп`яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.
Суб`єктом правопорушень, передбачених частиною 1 статтею 130 КУпАП, є водії транспортних засобів, які знаходяться у стані алкогольного сп`яніння, даний факт фіксується у протоколі про адміністративне правопорушення.
Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), та оформлення результатів такого огляду встановлено інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція).
Відповідно до положень п. 2 розділу І Інструкції, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп`яніння, згідно з п.3 розділу І Інструкції, є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейськими на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом або лікарем закладу охорони здоров`я (п.6 розділу І Інструкції). У розумінні вимог п. 7 розділу І Інструкції, огляд у закладі охорони здоров`я проводиться лише у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейськими.
Судом встановлено, що огляд на стан алкогольного сп`яніння ОСОБА_2 проводився у КП «Волинський обласний наркологічний диспансер», відповідно до висновку щодо результатів медичного огляду від 21.07.2019 року встановлено, що ОСОБА_2 перебуває у стані алкогольного сп`яніння.
Суд не бере до уваги твердження захисника ОСОБА_2 – адвоката Стецюка О.В. про те, що ОСОБА_2 не пропонувалося пройти огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, оскільки з дослідженого у судовому засіданні відеозапису з боді-камер працівників поліції вбачається, що останньому пропонувалося пройти вказаний вище огляд, на що останній погодився, але лише у приміщенні наркодиспансеру.
Разом з тим, суд також не бере до уваги твердження захисника ОСОБА_2 – адвоката Стецюка О.В. щодо розбіжностей у протоколі, оскільки протокол про адміністративне правопорушення серії БД №306503 від 21.07.2019 року було складено після освідування ОСОБА_2 на стан алкогольного сп`яніння, а також як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 керував транспортним засобом до його зупинки у м. Луцьку по вул. Героїв УПА, Волинської області, що підтверджується відеозаписом з боді-камер працівників поліції та письмовими поясненнями свідка ОСОБА_3 від 21.07.2019 року, однак у зв`язку із не виконанням законної вимоги працівників поліції щодо зупинки (вчинення правопорушення, передбаченого ст. 122-2 КУпАП), останній був зупинений у с. Жидичин Ківерцівського району Волинської області шляхом переслідування.
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_2 своїми діями, що виразились в керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння та у невиконанні вимоги поліцейського про зупинку транспортного засобу вчинив правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 130, ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до положення ч. 2 ст. 36 КУпАП України, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Призначаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки, наслідки вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Зважаючи на наведене, суд вважає доцільним накласти адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 283, 284, 287 КУпАП, на підставі ч. 1 ст. 130, ст. 122-2 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ст. 122-2 КУпАП та застосувати стягнення за ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу розміром 10200 (десять тисяч двісті) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
В разі не сплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови про накладення стягнення, штраф стягнути у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп., які слід сплатити за реквізитами:
Отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ківерцівського районного суду В.В. Корецька