
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 серпня 2019 р. № 400/1514/19 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Устинова І.А., розглянув в письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю " Мегабуд - Н ", вул. Кагатна, 1/10, м. Миколаїв, 54007
до відповідача:Головного управління ДФС у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001
про:визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 29.03.2019 року № 00020575005/41528079, ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Мегабуд-Н» (далі - позивач) звернулось до суду з позовом до Миколаївського відділення Головного управління ДФС у Миколаївській області з вимогою визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення винесене Миколаївським управлінням Головного управління ДФС у Миколаївській області №00020575005/41528079 від 29.03.2019 щодо нарахування товариству з обмеженою відповідальністю «Мегабуд-Н» штрафу в сумі 52374,98 грн.
Ухвалою суду від 2.05.2019 року справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою від 11.06.2019 суд замінив Миколаївське відділення Головного управління ДФС у Миколаївській області належним відповідачем по справі - Головним управлінням ДФС у Миколаївській області (далі - відповідач).
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем не доведено в Акті перевірки наявності законних підстав для прийняття оскаржуваного рішення та його правомірності. Відповідач протиправно виніс рішення, в якому зазначив, що позивачем допущено порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування за вересень-листопад 2018 року. Крім того, позивач вказує, що відповідач мав доступ в ході проведення перевірки до інформації щодо накладеного арешту на активи - суми ліміту з податку на додану вартість в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в Державній фіскальній службі України, але не взяв до уваги дану інформацію.
Головне управлінням ДФС у Миколаївській області заперечує проти позовних вимог з підстав викладених у відзиві на позовну заяву. Відповідач зазначає, що податкові накладні було складено у період з 26.09.2018 по 19.11.2018. У свою чергу, арешт на ліміт було накладено 19.09.2018, а знято - 22.12.2018. Однак, позивач не надає обґрунтованого пояснення щодо складання податкових накладних протягом періоду існування арешту, а також, неподання їх на реєстрацію протягом тривалого періоду після скасування арешту. Неприйняття податкових накладних на реєстрацію відбулося не лише з причини накладення арешту, а й унаслідок необхідності підтвердити право підпису особи, яка склала податкові накладні.
Крім того, в матеріалах справи відсутні будь-які докази, що підтверджують факт блокування відповідної можливості поповнення електронного рахунку. У даному випадку позивач не позбавлений можливості поповнити відповідний рахунок сумами ПДВ, які перераховувались його контрагентами при відповідних розрахунках за надані послуги, або з інших наявних у нього коштів. Проте, позивачем не вчинено та належним чином не доведено неможливості вчинення відповідних дій, а як наслідок порушено встановлені ПК України строки реєстрації складених податкових накладних без поважних причин.
У відповіді на відзив позивач не погоджується з думкою відповідача викладеної у відзиві на позовну заяву. Позивач стверджує, що ухвалою суду арешт було накладено на активи - суми ліміту з податку на додану вартість в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в Державній фіскальній службі України суб`єкта господарської діяльності ТОВ «Мегабуд-Н», шляхом блокування сум податку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (ліміт ПДВ) по вказаному суб`єкту господарської діяльності, на які останній має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Тобто якщо б підприємство перерахувало б кошти на електронний рахунок то вказані кошти також підпали б під арешт. Крім того, регіональною торгово-промисловою палатою Миколаївської області надано сертифікат №4800-19-0246 про форс - мажорні обставини (обставини непереборної сили), згідно якого засвідчено накладення арешту на активи - суми ліміту з податку на додану вартість в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в Державній фіскальній службі України як форс - мажорні обставини (обставини непереборної сили), які унеможливили реєстрацію податкових накладних.
Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України, суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).
Дослідив матеріали справи та докази, що містяться в ній, суд дійшов висновку про наступне.
ТОВ "Мегабуд-Н" є юридичною особою , що здійснює господарську діяльність за кодом КВЕД: 42.20 - Будівництво інших споруд.
25.02.2019 року Миколаївським управлінням ГУ ДФС у Миколаївській області проведено камеральну перевірку щодо своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН ТОВ «Мегабуд-Н» за вересень, жовтень, листопад 2018 та складено акт про результати камеральної перевірки №688/14-29-50-05-06/42082887 від 25.02.2019 року (далі - Акт перевірки), на підставі якого винесено податкове повідомлення - рішення №00020575005/41528079 від 29.03.2019 щодо встановлення штрафу в сумі 52374,98 грн.
Згідно вказаного вище Акту перевірки, податковим органом зроблено висновок щодо порушення підприємством граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних передбачених пунктом 201.10 статі 201 розділу V Податкового кодексу України (далі - ПК України) від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями: від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 22 518,22 грн.; від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ 44 241,27 грн.; від 61 і більше календарних днів на суму ПДВ 86 497,41 грн. Під час перевірки відповідачем встановлено, що позивачем порушено терміни реєстрації податкових накладних за вересень, жовтень, листопад 2018 року, які підприємством були зареєстровані 14.01.2019 та 15.01.2019.
Позивач вважає, що винесене на підставі акту перевірки податкове повідомлення рішення від 29.03.2019 року, є необґрунтованим та таким, що не відповідає нормам податкового законодавства, тому змушений був звернутися до суду з відповідним позовом про його скасування.
Відповідно до пункту 201.10. статті 201 розділу V Податкового кодексу України, При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.
Покупцю товарів/послуг податкова накладна/розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
З метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статгі 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї стані, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця. - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Платник податку має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, в яких загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.
Якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов`язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.
У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов`язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з пунктом 201.16 цієї статті) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця.
Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов`язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв`язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою з урахуванням вимог, встановлених підпунктом 78.1.9 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, контролюючий орган зобов`язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з`ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов`язань з податку за такою операцією.
Судом встановлено, що в ході проведення перевірки податковим органом не досліджено обставини, що згідно Ухвали слідчого судді Луцького міськрайонного суду Волинської області від 19.09.2018 року накладено арешт на активи - суми ліміту з податку на додану вартість в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в Державній фіскальній службі України суб`єкта господарської діяльності ТОВ «Мегабуд-Н», шляхом блокування сум податку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (ліміт ПДВ) по вказаному суб`єкту господарської діяльності, на які останній має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
12.10.2018 ТОВ «Мегабуд-П» зареєстровано податкову накладну №11 від 26.09.2018, але ДФС документ не прийнято, 31.10.2018 зареєстровано податкову накладну №2 від 22.10.2018, але ДФС документ не прийнято, 06.11.2018 зареєстровано податкову накладну №3 від 24.10.2018, ДФС документ не прийнято, 30.10.2018 зареєстровано податкову накладну №1 від 11.10.2018, але ДФС документ не прийнято, 04.12.2018 зареєстровано податкову накладну №1 від 06.11.2018, ДФС документ не прийнято, 04.12.2018 зареєстровано податкову накладну №2 від 19.11.2018, ДФС документ не прийнято.
Підставою відмови в реєстрації вказаних податкових накладних було те, що накладено арешт за рішенням суду на суму податку, на яку продавець має право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Таким чином, суд зазначає, що підприємство не мало можливості проводити дії щодо реєстрації податкових накладних у зв`язку з неправомірним блокуванням фінансово - господарської діяльності з боку правоохоронних органів.
Тобто затримка у реєстрації податкових накладних відбулась не з вини підприємства. Крім того підприємством вжито заходів щодо розблокування та подальшої реєстрації податкових накладних. Так, після звернення ТОВ «Мегабуд-Н» 22.12.2019 Ухвалою слідчого судді Луцького міськрайонного суду Волинської області арешт накладений Ухвалою від 19.09.2018 скасовано у зв`язку з тим, що не встановлено в діях службових осіб підприємства ознак кримінального правопорушення та порушення норм податкового законодавства.
Після отримання Ухвали про скасування арешту на активи - суми ліміту з податку на додану вартість в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в Державній фіскальній службі України суб`єкта господарської діяльності ТОВ «Мегабуд-Н», шляхом блокування сум податку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (ліміт ПДВ) по вказаному суб`єкту господарської діяльності, на які останні мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних службовими особами підприємства дану Ухвалу направлено до ГУ ДФС у Миколаївській області для виконання та в подальшому після відновлення можливостей для проведення фінансово - господарської діяльності зареєстровано податкові накладні, а саме 15.01.2019 зареєстровано податкову накладну №11 від 26.09.2018. 15.01.2019 зареєстровано податкову накладну №1 від 11.10.2018, 15.01.2019 зареєстровано податкову накладну №2 від 22.10.2018, 15.01.2019 зареєстровано податкову накладну №3 від 24.10.2018, 14.01.2019 зареєстровано податкову накладну №1 від 06.11.2018, 14.01.2019 зареєстровано податкову накладну №2 від 19.11.2018.
Отже, суд приходить до висновку, що податковим органом безпідставно та неправомірно нараховано штраф щодо порушення ТОВ «Мегабуд-Н» граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування за вересень, жовтень, листопад 2018 року.
Крім того, суд зазначає, що в ході проведення перевірки податковий орган мав доступ до інформації щодо накладеного арешту на активи - суми ліміту з податку на додану вартість в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в Державній фіскальній службі України, але не взяв до уваги дану інформацію.
Щодо порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд зазначає наступне.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.
У разі реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог цього Кодексу щодо своєчасності реєстрації таких документів в Єдиному реєстрі податкових накладних, штрафні санкції, передбачені пунктом 120-1.2 цієї статті, не застосовуються.
Відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою), що зазначена у податковому повідомленні - рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов`язань з податку на додану вартість, зазначеної у такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття відповідного рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.
Відсутність реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної, зазначених в абзаці першому цього пункту, після спливу 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов`язань з податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і мигну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно п. 201.1 ст. 201 та/або п. 192.1 ст.192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйнятгя їх в електронному вигляді із зазначенням причин.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї (далі - податкова накладна та/або розрахунок коригування), до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр), звіряння даних, що містяться у виданих платникам податку на додану вартість - отримувачам (покупцям) товарів (послуг) податковій накладній та/або розрахунку коригування, з відомостями, які містяться у Реєстрі визначає Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок).
Порядком визначено, що внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до Реєстру (далі - реєстрація) здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру. Операційний день триває з 8 до 20-ї години.
Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі до ДФС здійснюється їх розшифрування, перевіряється електронний цифровий підпис, визначається відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому в установленому порядку, та у разі відсутності причин для відмови проводиться їх реєстрація.
Причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є: 1) наявність помилок під час заповнення податкової накладної; 2) відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; 3) факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; 4) порушення вимог щодо наявності суми податку, обчисленої відповідно до п.200-1.3 ст. 200-ПК України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 01.07.2015); 5) порушення вимог, установлених п. 201.1 ст.201 та/або п. 192.1 ст.192 ПК України.
Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис ДФС, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня платникові податку засобами телекомунікаційного зв`язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
Згідно п. 1 Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв`язку, затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України 10.04.2008 № 233 платник податків здійснює формування та подання податкових документів в електронному вигляді відповідно до законодавства із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення формування податкових документів, засобу КЗІ, керуючись цією Інструкцією та договором.
З цього приводу, Вищий адміністративний суд України в інформаційному листі від 24.10.2013 №1486/12/13-13 роз`яснив, що реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є обов`язком постачальника товарів чи послуг.
Цьому обов`язку кореспондує обов`язок центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, прийняти та зареєструвати надану платником податку-продавцем податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відмовити у прийнятті для реєстрації наданих платником податку податкових накладних центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, може лише в разі, якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно п.201.1 ст.201 та/або п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України. У такому разі протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді в текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин такого неприйняття.
Отже, суд приходить до висновку, що законодавством чітко визначено порядок оформлення, подачі, прийняття та реєстрації податкових накладних. При цьому, ведення Єдиного реєстру податкових накладних здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, а саме ДФС України, на яку покладено обов`язок прийняття, реєстрації та обробки податкових накладних, поданих в електронному вигляді платником податків. Підставою для відмови у прийнятті податкових накладних в електронному вигляді може бути лише порушення їх формування у відповідності до податкового законодавства України.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позивачем своєчасно зареєстровано податкові накладні, а відтак виконано обов`язок, встановлений ПК України, а тому відсутні підстави для застосування штрафних санкцій оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те. що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Виходячи з матеріалів справи та проаналізувавши норми чинного законодавства, суд приходить до висновку, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення порушує майнові права позивача, оскільки цим рішеннями на позивача покладаються обов`язки щодо сплати визначених відповідачем грошових зобов`язань, які позивач відповідно до закону не повинен сплачувати, що призведе до безпідставного порушення прав позивача.
Таким чином, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідачем не доведено в Акті перевірки наявності законних підстав для прийняття оскаржуваного податкового повідомлення - рішення. Крім того, рішення відповідача не відповідає критеріям ч.2 ст.2 КАС України, а саме є необґрунтованим, оскільки незрозуміло з яких підстав позивачу нараховано відповідні санкції.
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відповідачем не доведено правомірність прийнятого ним рішення, а тому позов належить задовольнити у повному обсязі.
Судові витрати розподіляються відповідно до ст.139 КАС України.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю " Мегабуд - Н " (вул. Кагатна, 1/10, м. Миколаїв, 54007, код ЄДРПОУ 41528079) до Головного управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 39394277) задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення винесене Миколаївським управлінням Головного управління ДФС у Миколаївській області №00020575005/41528079 від 29.03.2019 щодо нарахування товариству з обмеженою відповідальністю «Мегабуд-Н» штрафу в сумі 52374,98 грн.
3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 39394277) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю " Мегабуд - Н " (вул. Кагатна, 1/10, м. Миколаїв , 54007, код ЄДРПОУ 41528079) судовий збір в розмірі 1921,00грн., сплачений платіжним дорученням № 619 від 15.05.2019 року.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя І. А. Устинов