Ухвала суду № 83847478, 22.08.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.08.2019
Номер справи
160/8088/18
Номер документу
83847478
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

22 серпня 2019 року Справа 160/8088/18

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Кучми К.С., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепломережпостач» про зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі №160/8088/18 за їх позовом до Державної фіскальної служби України /відповідача-1/, Головного управління ДФС у Дніпропетровській області /відповідача-2/ про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.02.2019 р. по справі №160/8088/18 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепломережпостач» до Державної фіскальної служби України /відповідача-1/, Головного управління ДФС у Дніпропетровській області /відповідача-2/ про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії був задоволений повністю, а саме:

- визнані протиправними та скасовані рішення комісії Головного управління ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації за №897507/39573473 від 29 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної №80 від 16 липня 2018 року, № 897492/39573473 від 29 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 75 від 18 липня 2018 року, № 897509/39573473 від 29 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 81 від 18 липня 2018 року, № 897508/39573473 від 29 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 76 від 20 липня 2018 року, № 897506/39573473 від 29 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 82 від 20 липня 2018 року, 898790/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 77 від 23 липня 2018 року, № 898827/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 83 від 23 липня 2018 року, № 897500/39573473 від 29 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 90 від 23 липня 2018 року, №898826/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 84 від 24 липня 2018 року, № 898812/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 78 від 25 липня 2018 року, № 898822/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 85 від 26 липня 2018 року, № 898796/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 79 від 30 липня 2018 року, № 898819/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 86 від 30 липня 2018 року, №898778/39573473 від 30 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 87 від 31 липня 2018 року;

- зобов`язано Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні №80 від 16 липня 2018 року, № 75 від 18 липня 2018 року, № 81 від 18 липня 2018 року, №76 від 20 липня 2018 року, № 82 від 20 липня 2018 року, № 77 від 23 липня 2018 року, №83 від 23 липня 2018 року, № 90 від 23 липня 2018 року, № 84 від 24 липня 2018 року, № 78 від 25 липня 2018 року, № 85 від 26 липня 2018 року, № 79 від 30 липня 2018 року, № 86 від 30 липня 2018 року, № 87 від 31 липня 2018 року складені Товариством з обмеженою відповідальністю «Тепломережпостач» в Єдиному державному реєстрі податкових накладних, в порядку, встановленому чинним законодавством;

- вирішено питання щодо судових витрат.

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 25.03.2019 року апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.02.2019 року в адміністративній справі №160/8088/18 повернуто заявнику.

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 15.05.2019 року відмовлено в задоволенні клопотання Головному управлінню ДФС у Дніпропетровській області про відстрочення сплати судового збору. Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2019 року в адміністративній справі №160/8088/18 також повернуто заявнику.

До суду 13.08.2019 року від позивача надійшла заява, в якій він просить зобов`язати ДФС України, як суб`єкта не на користь його ухвалено судове рішення, подати звіт про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі №160/8088/18 від 06 лютого 2019 р.

Відповідно до частини першої статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Як вбачається зі змісту даних Єдиного реєстру податкових накладних, виписані ТОВ «Тепломережиостач» податкові накладні №80 від 16 липня 2018 року, № 75 від 18 липня 2018 року, № 81 від 18 липня 2018 року, №76 від 20 липня 2018 року, № 82 від 20 липня 2018 року, № 77 від 23 липня 2018 року, №83 від 23 липня 2018 року, № 90 від 23 липня 2018 року, № 84 від 24 липня 2018 року, № 78 від 25 липня 2018 року, № 85 від 26 липня 2018 року, № 79 від 30 липня 2018 року, № 86 від 30 липня 2018 року, № 87 від 31 липня 2018 року залишаються не зареєстрованими.

Згідно з положеннями статті 129 Конституції України однією з основних засад здійснення судочинства є обов`язковість судового рішення.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.

Європейський суд з прав людини у рішенні по справі «Рисовський проти України» (№29979/04) висловив правову позицію, відповідно до якої принцип «належного урядування», зокрема, передбачає, що державні органи повинні діяти в належний і якомога послідовний спосіб. При цьому, на них покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах. Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливості уникати виконання своїх обов`язків.

Європейський суд з прав людини у справі «Горнсбі проти Греції» (Case of Hornsby v. Greece, Страсбург, 19.03.1997 року) наголосив, що, відповідно до усталеного прецедентного права, пункт 1 статті 6 Конвенції гарантує кожному право на звернення до суду або арбітражу з позовом стосовно будь-яких його цивільних прав та обов`язків. Таким чином, ця стаття проголошує «право на суд», одним з аспектів якого є право на доступ, тобто право подати позов до суду. Однак це право було б ілюзорним, якби правова система Договірної держави допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов`язкову силу, не виконувалося на шкоду одній із сторін. Важко собі навіть уявити, щоб стаття 6 детально описувала процесуальні гарантії, які надаються сторонам у спорі, а саме: справедливий, публічний і швидкий розгляд, і водночас не передбачала виконання судових рішень. Якщо вбачати у статті 6 тільки проголошення доступу до судового органу та права на судове провадження, то це могло б породжувати ситуації, що суперечать принципу верховенства права, який Договірні держави зобов`язалися поважати, ратифікуючи Конвенцію.

Для цілей статті 6 Конвенції стадія виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина «судового розгляду».

З аналізу рішень Європейського суду з прав людини (остаточні рішення у справах «Алпатов та інші проти України» (заява №7321/05 та 107 інших заяв), «Робота та інші проти України» (заява №7158/04 та 88 інших заяв), «Варава та інші проти України» (заява №12405/06 та 118 інших заяв), «ПМП «Фея» та інші проти України» (заява №27617/06 та 126 інших заяв), якими було встановлено порушення пункту 1 статті 6, статті 13 Конвенції та статті 1 Першого протоколу до Конвенції, вбачається однозначна позиція про те, що правосуддя не може вважатися здійсненим доти, доки не виконане судове рішення, а також констатується, що виконання судового рішення, як завершальна стадія судового процесу, за своєю юридичною природою є головною стадією правосуддя, що повністю узгоджується з нормою статті 124 Конституції України.

З системного аналізу матеріалів справи, суд вважає обґрунтованою заяву позивача про встановлення судового контролю шляхом зобов`язання відповідача-1 надати звіт про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.02.2019 року по справі №160/8088/18 протягом десяти днів з дати отримання копії цієї ухвали суду.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.243, 248, 382 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепломережпостач» про зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі № 160/8088/18 - задовольнити.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України надати протягом десяти днів з дати отримання копії цієї ухвали звіт про виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2019 року по справі № 160/8088/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепломережпостач» до Державної фіскальної служби України /відповідача-1/, Головного управління ДФС у Дніпропетровській області /відповідача-2/ про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвала суду може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали відповідно до вимог ст.295 КАС України та у порядку, встановленому п.п.15.1 п.15 Розділу VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили у строки, встановлені ст.256 КАС України.

Суддя К.С. Кучма