Рішення № 83847092, 02.08.2019, Автозаводський районний суд м. Кременчука

Дата ухвалення
02.08.2019
Номер справи
524/10282/18
Номер документу
83847092
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 524/10282/18

Провадження № 2/524/990/19

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.08.2019 року Автозаводський районний суд м. Кременчука в складі:

головуючого судді Предоляк О.С.

при секретарі судового засідання Бондаренко Н.О.

розглянувши в порядку спрощеного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Кременчуці цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області до ОСОБА_1 про стягнення наданої суми державної допомоги, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 надмірно виплаченої грошової допомоги у розмірі 13977,25 грн.

Зазначає, що відповідач звернулась до управління з заявою від 03.03.2017 року, про призначення держаної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Відповідно до рішення управління ОСОБА_1 призначена допомога малозабезпеченим сім`ям на період з 01.03.2017 року по 31.08.2017 року та з 01.10.2017 року по 31.03.2018 року

Під час здійснення державним соціальним інспектором перевірки достовірності задекларованої заявницею інформації, встановлено, що ОСОБА_1 отримувала дохід за кодом ознаки 140 (аліменти) з березня 2016 року, про що не зазначила в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Враховуючи викладене, виник факт надміру виплачених коштів держаної допомоги малозабезпеченим сім`ям в сумі 13977,25 грн.

В добровільному порядку відповідач кошти не повертає.

Представник позивача ОСОБА_2 просить розглядати справу без її участі, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилась, про час і місце слухання справи повідомлялась належним чином, про причини неявки суду не повідомляла.

Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, вважає наступне.

Відповідно до пункту 14 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250 (далі - Порядок) Розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім`ї.

Середньомісячний сукупний дохід сім`ї визначається згідно з

Методикою обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів

соціальної допомоги, що затверджується Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Мінфіном, Держстатом, МОНмолодьспортом.

Згідно пункту 27 Порядку контроль за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги здійснює орган соціального захисту населення безпосередньо та через соціальних інспекторів. Органи соціального захисту населення мають право робити запити та у строк до п`яти календарних днів з дня надходження відповідного запиту безоплатно отримувати від ДФС, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для перевірки достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням державної соціальної допомоги

малозабезпеченим сім`ям.

Судом встановлено, що відповідно заяви від 03.03.2017 року ОСОБА_1 звернулась до управління щодо призначення держаної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. До заяви додала декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, зазначивши в ІІ розділі декларації дохід у вигляд заробітної плати та соціальної допомоги.

Відповідно до поданих документів рішенням управління ОСОБА_1 призначена державна соціальна допомога малозабезпеченій сім`ї на період з 01.03.2017 року по 31.08.2017 року та з 01.10.2017 року по 31.03.2018 року.

Згідно відповіді з ДФС, отриманої в порядку електронного обміну 27.03.2018 року, ОСОБА_1 отримувала аліменти за період з квітня 2017 року по червень 2017 року.

Як вбачається з довідки № 6 від 19.04.2018 року виданої ФОП ОСОБА_3 , з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 утримувались аліменти за період з березня 2016 року по червень 2017 року.

У результаті надання недостовірної інформації ОСОБА_1 управлінням соціального захисту населення Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області здійснено переплату грошової допомоги розмір якої становить 13 977,25 грн.

Згідно пункту 28 Порядку якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення

права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім`ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення;

у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Відповідач ОСОБА_1 ознайомлена з розміром надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги, та згідно заяви від 26.04.2018 року зобов`язувалась їх повернути, однак у добровільному порядку кошти відповідачем не сплачені.

Відповідно до ч. 1ст. 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Відповідно до ч. 2 даної статті положенняглави 83 ЦК Українизастосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

Відповідач не подав суду належні і допустимі докази на спростування позову та на підтвердження факту законності отримання соціальної допомоги.

Таким чином, оскільки відповідач не повернув надмірно виплачені кошти, то вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі, а тому з відповідача підлягають стягненню на користь позивача грошові кошти у розмірі 13977,25.

Відповідно до ст.141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати, які складаються із судового збору в сумі 1762 грн.

Керуючись ст . 1212 ЦК України, Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250, ст.4,12,13,80,81,141,263,265,280 ЦПК Українисуд,-

У Х В А Л И В :

Позовні вимоги Управління соціального захисту населення Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області до ОСОБА_1 про стягнення наданої суми державної допомоги - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , реєстраційна картка платника податків НОМЕР_1 на користь Управління соціального захисту населення Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області надмірно виплачену суму соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у розмірі 13977,25 (тринадцять тисяч дев`ятсот сімдесят сім) грн. 25 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , реєстраційна картка платника податків НОМЕР_1 на користь Управління соціального захисту населення Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області судовий збір в сумі 1921 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного тексту заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя О.С. Предоляк