
Справа № 646/2702/18
№ провадження 1-кс/646/4673/2019
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.08.2019року м. Харків
Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Гребенюк В.В., за участі секретаря судового засідання Біляєва М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань клопотання старшого слідчого Основ`янського ВП ГУНП в Харківській області Нєжнової М.П., про залучення експерта в кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018220060000589 від «27» березня 2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий СВ Основ`янського ВП ГУНП в Харківській області Нєжнова М.П. звернувся до слідчого судді з вищезазначеним клопотанням.
В клопотанні слідчий просив надати доручення експертній установі та залучити експерта НДЕКЦ МВС України для проведення судово – економічної експертизи, з метою дослідження документів.
Дослідивши клопотання й додані матеріали слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
26.03.2018 року до Основ`янського ВП супровідним листом з Харківської місцевої прокуратури № 5 надійшли матеріали з приводу заяви Державної аудиторської служби України по факту підроблення документів фінансової звітності, невстановленою особою, яка працює в Управлінні праці та соціального захисту населення Основ`янського району м. Харкова.
В матеріалах, які надійшли до Основ`янського ВП 26.03.2018 міститься акт проведення ревізії № 04-24/01 за період 01.01.2014 по 01.11.2017 разом із додатками на яких ґрунтується висновок ревізії (додатки на 593 арк.) Відповідно до цього акту обсяг невикористаних сум субсидії склав – 1185444, 44 грн.
Відомості про кримінальне провадження було внесено в ЄРДР за №12018220060000589 від «27» березня 2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
Відповідно до ст.242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
За ст.243 КПК України, експерт залучається за наявністю підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Сторонами кримінального провадження п.19 ч.1 ст.3 КПК України визначає: з боку обвинувачення: слідчого, керівника органу досудового розслідування, прокурора, а також потерпілого, його представника та законного представника у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваного, обвинуваченого (підсудного), засудженого, виправданого, особу, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги те, що для з`ясування обставин, що мають істотне значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 242-244 КПК України ,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого слідчого Основ`янського ВП ГУНП в Харківській області Нєжнової М.П., про залучення експерта в кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018220060000589 від «27» березня 2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України– задовільнити.
Надати доручення експертній установі та залучити експерта НДЕКЦ МВС України для проведення судово – економічної експертизи, на вирішення експерта поставити такі питання:
1.Чи підтверджуються документально висновки акту Північно-східного офісу Держаудитслужби № 04-24/01 від 07.02.2018 ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.11.2017 в частині завдання матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 3858,24 грн., внаслідок необгрунтовано перерахованих сум субсидій ОСОБА_1 , та хто саме, допустив порушення, які призвели до вказаних збитків? (сторінка 11-13 акту ревізії, додаток № 29 до акту, додаток № 5).
2.Чи відшкодована матеріальна шкода (збитки) державному бюджету в cyмі 3858,24 грн.?
3.Чи підтверджуються документально висновки акту Північно-східного офісу Держаудитслужби № 04-24/01 від 07.02.2018 ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.11.2017 в частині завдання матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 920,31 грн., внаслідок необгрунтовано перерахованих сум субсидій ОСОБА_2 , та хто саме, допустив порушення, які призвели до вказаних збитків? (сторінка 11-13 акту ревізії, додаток № 29 до акту, додаток № 5).
4.Чи відшкодована матеріальна шкода (збитки) державному бюджету в сумі 920,31 грн.?
5.Чи підтверджуються документально висновки акту Північно-східного офісу Держаудитслужби № 04-24/01 від 07.02.2018 ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.11.2017 в частині завдання матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 1721,96 грн., внаслідок необгрунтовано перерахованих сум субсидій ОСОБА_3 , та хто саме, допустив порушення, які призвели до вказаних збитків? (сторінка 11-13 акту ревізії, додаток № 29 до акту, додаток № 5).
6.Чи відшкодована матеріальна шкода (збитки) державному бюджету в cyмi 1721,96 грн.?
7.Чи підтверджуються документально висновки акту Північно-східного офісу Держаудитслужби № 04-24/01 від 07.02.2018 ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.11.2017 в частині завдання матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 1540,07 грн., внаслідок необгрунтовано перерахованих сум субсидій ОСОБА_4 , та хто саме, допустив порушення, які призвели до вказаних збитків? (сторінка 11-13 акту ревізії, додаток № 29 до акту, додаток № 5).
8.Чи відшкодована матеріальна шкода (збитки) державному бюджету в сумі 1540,07 грн.?
9.Чи підтверджуються документально висновки акту Північно-східного офісу Держаудитслужби № 04-24/01 від 07.02.2018 ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.11.2017 в частині завдання матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 3143,52 грн., внаслідок необгрунтовано перерахованих сум субсидій ОСОБА_5 , та хто саме, допустив порушення, які призвели до вказаних збитків? (сторінка 11-13 акту ревізії, додаток № 29 до акту, додаток № 5).
10.Чи відшкодована матеріальна шкода (збитки) державному бюджету в сумі 3143,52 грн.?
11.Чи підтверджуються документально висновки акту Північно-східного офісу Держаудитслужби № 04-24/01 від 07.02.2018 ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.11.2017 в частині завдання матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 9185,69 грн., внаслідок необгрунтовано перерахованих сум субсидій ОСОБА_6 , та хто саме, допустив порушення, які призвели до вказаних збитків? (сторінка 11-13 акту ревізії, додаток № 29 до акту, додаток № 5).
12.Чи відшкодована матеріальна шкода (збитки) державному бюджету в cyмi 9185,69 грн.?
13.Чи підтверджуються документально висновки акту Північно-східного офісу Держаудитслужби № 04-24/01 від 07.02.2018 ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.11.2017 в частині завдання матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 12537,22 грн., внаслідок необгрунтовано перерахованих сум субсидій у 5 випадках, та хто саме, допустив порушення, які призвели до вказаних збитків? (сторінка 11-13 акту ревізії, додаток № 29 до акту, додаток № 6).
14.Чи відшкодована матеріальна шкода (збитки) державному бюджету в cyмi 12537,22 грн.?
15.Чи підтверджуються документально висновки акту Північно-східного офісу Держаудитслужби № 04-24/01 від 07.02.2018 ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.11.2017 в частині завдання матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 7610,07 грн., внаслідок необгрунтовано перерахованих сум субсидій громадянину ОСОБА_7 , та хто саме, допустив порушення, які призвели до вказаних збитків? (сторінка 14 акту ревізії, додаток № 30-31 до акту).
16.Чи відшкодована матеріальна шкода (збитки) державному бюджету в cyмi 7610,07 грн. ?
17.Чи підтверджуються документально висновки акту Північно-східного офісу Держаудитслужби № 04-24/01 від 07.02.2018 ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.11.2017 в частині завдання матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 5709,69 грн., внаслідок необгрунтовано перерахованих сум субсидій громадянину ОСОБА_8 , та хто саме, допустив порушення, які призвели до вказаних збитків? (сторінка 14 акту ревізії, додаток № 30-31 до акту).
18.Чи відшкодована матеріальна шкода (збитки) державному бюджету в cyмi 5709, 69 грн. ?
19.Чи підтверджуються документально висновки акту Північно-східного офісу Держаудитслужби № 04-24/01 від 07.02.2018 ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.11.2017 в частині завдання матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 914417,41 грн., внаслідок порушення КП «ХТМ» вимог п.4, п.4-1 та п.7 «Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг» затверджено постановою КМУ від 23.08.2016 №534 неповернення до державного бюджету вказаної суми 914 417,41 грн., та хто саме допустив порушення, які призвели до вказаних збитків? (сторінка 23 акту ревізії, додаток №26 до акту)?
20.Чи відшкодована матеріальна шкода (збитки) державному бюджету в cyмi 914 417,41 грн.?
21.Чи підтверджуються документально висновки акту Північно-східного офісу Держаудитслужби № 04-24/01 від 07.02.2018 ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.11.2017 в частині завдання матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 216 468,76 грн., внаслідок порушення КП «Харківводоканал» вимог п.4, п.4-1 та п.7 «Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг» затверджено постановою КМУ від 23.08.2016 № 534, неповернення до державного бюджету вказаної суми, та хто саме допустив порушення, які призвели до вказаних збитків? (сторінка 23 акту ревізії, додаток № 27 до акту)
22.Чи відшкодована матеріальна шкода (збитки) державному бюджету в сумі 216 468,76 грн.?
23.Чи підтверджуються документально висновки акту Північно-східного офісу Держаудитслужби № 04-24/01 від 07.02.2018 ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.11.2017 в частині завдання матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 39 228,03грн., внаслідок порушення вимог п.3 «Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг» затверджено постановою КМУ від 23.08.2016 № 534, внаслідок не проведення перерахунку невикористаних субсидій по Виробничому підрозділу «Харківського територіального управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт експлуатації будівель i споруд» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця», та хто саме допустив порушення, які призвели до вказаних збитків? (сторінка 27 акту ревізії, додаток № 24 до акту).
24.Чи відшкодована матеріальна шкода (збитки) державному бюджету в сумі 39 228,03 грн.?
25.Чи підтверджуються документально висновки акту Північно-східного офісу Держаудитслужби № 04-24/01 від 07.02.2018 ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.11.2017 в частині завдання матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 14747,71грн., в наслідок порушення вимог п.3 «Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг» затверджено постановою КМУ від 23.08.2016 № 534, внаслідок не проведения перерахунку невикористаних субсидій по Квартирно-експлуатаційному відділу м. Харкова Міністерства оборони України, та хто саме допустив порушення, які призвели до вказаних збитків? (сторінка 27 акту ревізії, додаток № 21 до акту).
26.Чи відшкодована матеріальна шкода (збитки) державному бюджету в сумі 14 747,71 грн.?
27.Чи підтверджується документально висновки акту Північно-східного офісу Держаудитслужби № 04-24/01 від 07.02.2018 ревізії використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.11.2017 в частині завдання матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 582,53 грн., в наслідок порушення вимог п.3 «Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг» затверджено постановою КМУ від 23.08.2016 № 534, внаслідок не проведения перерахунку невикористаних субсидій по фірмі «Трикотажне об`єднання», та хто саме допустив порушення, які призвели до вказаних збитків? (сторінка 27 акту ревізії , додаток № 23 до акту).
28.Чи відшкодована матеріальна шкода (збитки) державному бюджету в сумі 582,53 грн.?
Окрім відповідей на поставленні питання, експерту - провести необхідні дослідження відповідно до діючих нормативів (інструкцій, положень, рекомендацій, тощо), що поширюється на конкретний випадок, з можливістю отримання відповідей на інші (не сформульовані) питання в межах компетенції експерта.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя В.В. Гребенюк