Постанова № 83843751, 14.06.2019, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.06.2019
Номер справи
760/15554/19
Номер документу
83843751
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №760/15554/19

Провадження №3/760/5066/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 червня 2019 року м. Київ

Суддя Солом`янського районного суду м. Києва Козленко Г.О., за участю секретаря Хліменкової А.Л., представника Київської міської митниці ДФС Глущенко Н.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності відносно відправника міжнародного поштового відправлення «EMS» № EV793256402CNгромадянина ОСОБА_3 / ОСОБА_3, адреса: «АДРЕСА_5, у зв`язку з порушенням митних правил, передбаченого ст.472 МК України,-

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до протоколу № 0298/10000/19, від 22.04.2019 за ст.472 Митного кодексу України, відносно відправника міжнародного поштового відправлення «EMS» № EV793256402CN громадянина ОСОБА_3 / ОСОБА_3, адреса: «АДРЕСА_5.

12.04.2019 в зоні митного контролю відділу митного оформлення №5 митного поста «Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС, на території ДПСЗ «ЕМS» за адресою: м. Київ, Вокзальна площа 3, до митного огляду подано міжнародне поштове відправлення «EMS» № EV793256402CN, яке переміщувалось з Китаю до України, за міжнародною поштовою митною декларацією CN22 від 03.04.2019 № EV793256402CN.

Згідно даних, зазначених в митній декларації CN22 № EV793256402CN та на оболонці посилки:

- відправником посилки є громадянин ОСОБА_3 / ОСОБА_3, адреса: «АДРЕСА_5;

- одержувачем посилки є: ОСОБА_5 / ОСОБА_5, адреса: АДРЕСА_1.

В митній декларації CN22 № EV793256402CN, яка є підставою для переміщення товарів через митний кордон України, відправником міжнародного поштового відправлення, громадянином ОСОБА_3 / ОСОБА_3, в графі «name & description of contents»/«назва та опис вмісту» англійською мовою зазначено: «pulverizer», що в перекладі на українську означає «пульверизатор», в графі «weight»/«вага» - 12,550 кг, в графі «origin»/«походження» - Китай, в графі «value» - вартість 218,00 доларів США або станом на дату подання CN22 03.04.2019 за курсом НБУ 5880,37 грн.

Під час проведення 12.04.2019 детального митного огляду міжнародного поштового відправлення № EV793256402CN встановлено відсутність товару «pulverizer»/«пульверизатор», та виявлено наявність незадекларованого товару «подрібнювач: крупи, кави тощо потужністю 5000 Вт», кількість 1 шт.

Згідно з офіційним сайтом онлайн продаж AliExpress https://ru.aliexpress.com, вартість «подрібнювач: крупи, кави тощо потужністю 2000 Вт» становить від 358,95 до 390,99 доларів США або станом на дату подання CN22 03.04.2019 за курсом НБУ від 9682,37 до 10546,63 грн.

Відправник міжнародного поштового відправлення № EV793256402CN з Китаю до України, гр. ОСОБА_3 / ОСОБА_3 в митній декларації CN22 № EV793256402CN не заявив за встановленою формою точні та достовірні відомості про наявність товару, зокрема:

в МД CN22 задекларовано «pulverizer»/«пульверизатор», вартістю 218,00 доларів США або за курсом НБУ 5880,37 грн.;

фактично у відправленні - «подрібнювач: крупи, кави тощо потужністю 5000 Вт».

Згідно з офіційним сайтом онлайн продаж AliExpress вартість «подрібнювач: крупи, кави тощо потужністю 5000 Вт» становить 9682,37 грн.

Таким чином, гр. ОСОБА_3 / ОСОБА_3 не заявив за встановленою формою (митна декларація CN22) точних та достовірних відомостей про товар (наявність незадекларованого товару «подрібнювач: крупи, кави потужністю 5000 Вт»), які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Зазначені обставини підтверджуються даним протоколом, митною декларацією CN22 № EV793256402CN, актом від 12.04.2019 про проведення огляду, актом від 12.04.2019 про фактичне вкладення міжнародного поштового відправлення № EV793256402CN.

Отже, в діях гр. ОСОБА_3 / ОСОБА_3 (відправника міжнародного поштового відправлення «EMS» № EV793256402CN, адреса: «АДРЕСА_5) наявні ознаки порушення митних правил (недекларування товару), передбачених ст. 472 Митного кодексу України.

Представник Київськоїміської митниці ДФС Глущенко Н.В. у судовому засіданні складений протокол №0298/10000/19 підтримала в повному обсязі та просила притягнути гр. ОСОБА_3 / ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил гр. ОСОБА_3 / ОСОБА_3 судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце судового засідання. Причини неявки суду не відомі.

Враховуючи вимоги ст.526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

Суд, заслухавши представника митного органу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

В судовому засіданні встановлено, 12.04.2019 в зоні митного контролю відділу митного оформлення №5 митного поста «Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС, на території ДПСЗ «ЕМS» за адресою: м. Київ, Вокзальна площа 3, до митного огляду подано міжнародне поштове відправлення «EMS» № EV793256402CN, яке переміщувалось з Китаю до України, за міжнародною поштовою митною декларацією CN22 від 03.04.2019 № EV793256402CN.

Згідно даних, зазначених в митній декларації CN22 № EV793256402CN та на оболонці посилки:

- відправником посилки є громадянин ОСОБА_3 / ОСОБА_3, адреса: «АДРЕСА_5;

- одержувачем посилки є: ОСОБА_5 / ОСОБА_5, адреса: АДРЕСА_2

В митній декларації CN22 № EV793256402CN, яка є підставою для переміщення товарів через митний кордон України, відправником міжнародного поштового відправлення, громадянином ОСОБА_3 / ОСОБА_3, в графі «name & description of contents»/«назва та опис вмісту» англійською мовою зазначено: «pulverizer», що в перекладі на українську означає «пульверизатор», в графі «weight»/«вага» - 12,550 кг, в графі «origin»/«походження» - Китай, в графі «value» - вартість 218,00 доларів США або станом на дату подання CN22 03.04.2019 за курсом НБУ 5880,37 грн.

Під час проведення 12.04.2019 детального митного огляду міжнародного поштового відправлення № EV793256402CN встановлено відсутність товару «pulverizer»/«пульверизатор», та виявлено наявність незадекларованого товару «подрібнювач: крупи, кави тощо потужністю 5000 Вт», кількість 1 шт.

Відправник міжнародного поштового відправлення № EV793256402CN з Китаю до України, гр. ОСОБА_3 / ОСОБА_3 в митній декларації CN22 № EV793256402CN не заявив за встановленою формою точні та достовірні відомості про наявність товару, зокрема:

в МД CN22 задекларовано «pulverizer»/«пульверизатор», вартістю 218,00 доларів США або за курсом НБУ 5880,37 грн.;

фактично у відправленні - «подрібнювач: крупи, кави тощо потужністю 5000 Вт».

Таким чином, гр. ОСОБА_3 / ОСОБА_3 не заявив за встановленою формою (митна декларація CN22) точних та достовірних відомостей про товар (наявність незадекларованого товару «подрібнювач: крупи, кави потужністю 5000 Вт»), які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Правила переміщення (пересилання) міжнародних поштових та експрес-відправлень через митний кордон України визначено ст.ст. 233-237 Митного кодексу України.

Частиною 7 ст.233 Митного кодексу України визначено, що міжнародні поштові (крім тих, що переміщуються через територію України транзитом) та експрес-відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях.

Згідно ч.2 ст.234 Митного кодексу України, товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість перевищує еквівалент 150 євро, оподатковуються митом відповідно до цього Кодексу та податком на додану вартість відповідно до Податкового кодексу України.

Крім того, правила переміщенні також врегульовано Всесвітньою поштовою конвенцією (Доха, 2012), яка в силу ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України.

Відповідно до Актів Всесвітньої поштової конвенції товари, що пересилаються через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях, декларуються шляхом подання митному органу уніфікованих міжнародних документів, форми та інструкція із заповнення яких установлені актами Всесвітнього поштового союзу, в тому числі митної декларації CN 23.

Згідно ст.236 МК України декларування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, здійснюється оператором поштового зв`язку, експрес-перевізником чи декларантом або уповноваженою ним особою.

Статтями 234, 236 МК України передбачено - товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.

Згідно з ч.1 ст.257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Абзацом першим підпункту 2 пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 450 від 21.05.2012 передбачено, що товари, які пересилаються через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях, декларуються шляхом подання митному органу уніфікованого міжнародного документа, форма якого установлена актами Всесвітнього поштового союзу, а саме: митної декларації CN 23, використання якої обов`язкове під час пересилання посилок, міжнародних згрупованих поштових відправлень з позначкою "Консигнація" і відправлень "EMS" та можливе у разі пересилання відправлень з оголошеною цінністю.

Згідно ст.266 МК України декларант зобов`язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим кодексом; надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу Х цього кодексу.

Відповідно до ч.3 ст.75 МК України для поміщення товарів у митний режим імпорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна: подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів, документи на такі товари; сплатити митні платежі, якими відповідно до законів України обкладаються товари під час ввезення на митну територію України в режимі імпорту; виконати встановлені відповідно до закону вимоги щодо заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно вимог ч.8 ст.257 МК України декларант зобов`язаний вносити до митної декларації відомості про товари, зокрема: його найменування, торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар, а також код товару згідно з УКТЗЕД, ставки податків, суми митних платежів та ін.

Як зазначено п.8 ст.264 МК України з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Відповідно до п.2 ст.235 МК України забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв`язку.

Підпунктом 3 та ч.1 ст.196 МК України встановлено, товари що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України, крім випадків, передбачених цим Кодексом не можуть бути пропущені через митний кордон України.

Згідно зі ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч.1 ст.458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Частиною 4 ст.266 МК України передбачено, що у разі самостійного декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення декларантом передбачену цим Кодексом відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант.

Відповідно до ч.2 ст.459 МК України суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов`язків відповідають за додержання вимог, встановлених МК України, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку (п.43 ч.1 ст.4 МК України).

Статтею 472 МК України передбачена відповідальність за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Тобто, вирішуючи питання про притягнення особи до відповідальності суд враховує наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об`єктивних і суб`єктивних), що визначають вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення, а саме:

Суб`єктом вищевказаного правопорушення можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку.

Суб`єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст.472 МК України характеризується як умислом, так і необережністю.

Об`єктом порушення є встановлений законом порядок переміщення (пересилання) через митний кордон України товарів, які підлягають обов`язковому декларуванню.

Об`єктивна сторона - полягає у вчиненні дій, спрямованих на недекларування, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Так, під час митного оформлення в митній декларації № EV793256402CN, яка є підставою для переміщення товарів через митний кордон України, відправником міжнародного поштового відправлення, громадянином ОСОБА_3 / ОСОБА_3, в графі «name & description of contents»/«назва та опис вмісту» англійською мовою зазначено: «pulverizer», що в перекладі на українську означає «пульверизатор», в графі «weight»/«вага» - 12,550 кг, в графі «origin»/«походження» - Китай, в графі «value» - вартість 218,00 доларів США або станом на дату подання CN22 03.04.2019 за курсом НБУ 5880,37 грн.

З аналізу вищевикладеного вбачається, що за встановленою формою у міжнародному транспортному документі № EV793256402CNгр. ОСОБА_3 / ОСОБА_3 точні та достовірні відомості про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Таким чином, гр. ОСОБА_3 / ОСОБА_3 метою переміщення через митний кордон України, мав умисел не заявити вкладення за встановленою формою.

На підставі зазначеного, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вина гр. ОСОБА_3 / ОСОБА_3 вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.472 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил №0298/10000/19від 22.04.2019, копією митної декларації, актом про проведення огляду товарів, службовою запискою та іншими документами в їх сукупності.

Тобто в судовому засіданні встановлено, що в діях гр. ОСОБА_3 / ОСОБА_3 склад адміністративного правопорушення, відповідальність, за яке передбачено ст.472 МК України.

Відповідно до вимог ст.245 КУпАП України, завданням судді при розгляді справ про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

На підставі вищезазначеного, обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, а також обставини, за яких було вчинено правопорушення.

З огляду на викладене, гр. ОСОБА_3 / ОСОБА_3 визнати винним у порушенні митних правил за ст.472 МК України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією безпосереднього предмету порушення митних правил.

Таким чином, своїми діями, що виразилися у недекларуванні товару, що переміщується через митний кордон України, тобто незаявленні за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, ОСОБА_3 / ОСОБА_3 порушення митних правил, передбачене ст.472 МК України, а тому останнього слід визнати винним у порушенні митних правил за ст.472 МК України та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 9682,37 грн, з конфіскацією безпосереднього предмету порушення митних правил.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з гр. ОСОБА_3/ОСОБА_3 стягненню судовий збір у розмірі 384,20 грн.

Керуючись ст.ст.3, 235, 257, 264, 266, 459, 467, 472, 491, 522, 541 МК України, ст.ст.8, 247,265, 283, 284, 294 КУпАП України,-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_3 / ОСОБА_3 винним у порушенні митних правил, передбачених ст.472 МК України.

Притягнути ОСОБА_3 / ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що складає 9682 гривень 37 коп., з конфіскацією в дохід держави безпосередніх предметів порушення митних правил, вилучених згідно з даними протоколу про порушення митних правил № 0298/10000/19 від 22.04.2019, а саме: подрібнювач: крупи, кави тощо потужністю 5000 Вт1 шт. вартістю 9682,37 грн, загальною вартістю 9682,37 грн.

Стягнути з гр. ОСОБА_3 / ОСОБА_3 збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп., які підлягають сплаті на наступні реквізити: УК у Солом`янському районі/Солом`янський район, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38050812, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31218206026010, код класифікації доходів бюджету: 22030101.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя - Г.О. Козленко