Ухвала суду № 83843695, 20.08.2019, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.08.2019
Номер справи
760/23822/19
Номер документу
83843695
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 760/23822/19

Провадження № 1-кс/760/12520/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2019року слідчийсуддя Солом`янськогорайонного судум.Києва ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,за участю слідчого ОСОБА_3 ,розглянувши узакритому судовому засіданнів залісуду вм.Києві клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ дев`ятого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про проведення обшуку врамках кримінальногопровадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019100000000134 від 14.02.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.3 ст.212 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ дев`ятого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про проведення обшуку врамках кримінальногопровадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019100000000134 від 14.02.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.3 ст.212 КК України.

На обґрунтування клопотання слідчим зазначено наступне.

В проваджені дев`ятого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві знаходиться кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019100000000134 від 14.02.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.3 ст.212 КК України.

Відповідно до матеріалів ОУ ГУ ДФС у м. Києві встановлено, що групою осіб під чітким керівництвом організатора злочинної схеми, який за попередньою змовою з іншими учасниками, діючи умисно та з розподілом ролей в розробили злочинну схему та налагодили канал по ввезенню на митну територію України товарно-матеріальних цінностей (товарів широкого вжитку) по значно заниженій митній вартості, для функціонування якої спільно з іншими учасниками центру мінімізації митних платежів зареєстрували групу підконтрольних підприємств - нерезидентів, для надання послуг вигодонабувачам імпортованих товарів по мінімізації сплати митних платежів при проходженні митного оформлення товарів або взагалі по ввезенню товарно-матеріальних цінностей поза зоною митного контролю та подальшої реалізації без відображення у податковій та бухгалтерській звітності, що призвело до ухилення від сплати митних платежів в особливо великих розмірах, у загальній сумі близько 10 млн. грн., що підтверджується висновком експертного дослідження №1-08/02/2019-до від 08.02.2019.

Так, проведеними слідчими діями вдалось за можливе встановити повне коло осіб, які причетні до вчинення кримінального правопорушення та схему незаконної діяльності, яка здійснюється за наступним алгоритмом.

Для початку роботи з клієнтам, які мають намір здійснити ввезення на митну територію України товарно-матеріальні цінності, необхідно здійснити реєстрацію на сайті «Cargo 008» для отримання індивідуального 4-х значного коду клієнта. Реєстрація здійснюється у філіалах підприємства в Китаї, Турції, або в Україні (м. Київ, м. Одеса, м. Харків, м. Львів, м. Дніпропетровськ,

м. Хмельницький). При реєстрації клієнт отримує умови для «перевезення».

У подальшому, клієнт (замовник) товарно-матеріальних цінностей здійснює вибір способу доставки товарно-матеріальних цінностей, а саме: авіатранспорт, залізничний транспорт, морський транспорт.

Від способу доставки товарно-матеріальних цінностей у повній мірі залежить вартість та строки доставки. Обчислення вартості доставки здійснюється від ваги та об`єму товарно-матеріальних цінностей, які необхідно доставити.

За результатами обговорення умов та способу доставки з фігурантами кримінального провадження, клієнт (замовник) здійснює оплату готівкою за товарно-матеріальні цінності, які планує ввести на митну територію України.

Так, встановлено, що клієнтами (замовниками) товарно-матеріальних цінностей являються фізичні особи-підприємці, які користуються незаконними послугами групи осіб, та у подальшому здійснюють роздрібну реалізацію товарно-матеріальних цінностей у точках реалізації (магазини, ринки тощо) за готівкові кошти взагалі без відображення у податковій та бухгалтерській звітності.

В результаті незаконної діяльності групи осіб, які вчиняють пособництво групі фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, шляхом ввезення на митну територію України товарно-матеріальних цінностей по умисно заниженій митній вартості та/або взагалі поза зоною митного контролю, що призводить до збитків в особливо великих розмірах державному бюджету України, в дійсності кошти незаконно переводяться в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування України, та присвоюються.

Проведеними слідчими (розшуковими) діями встановлено, що безпосередню участь у скоєнні вищезазначеного правопорушення приймає громадянин ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який виконуючи відведені організатором групи функції, відповідає за домовленість з митним органом за оформлення товарів по значно заниженій митній вартості, так як має корупційні зв`язки у митних органах, безпосередньо контактує з вигодонабувачами, приймає готівку від вигодонабувачів за надані послуги та переводить її у валюту або навпаки.

Згідно інформаційної довідки отриманої з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, нерухоме майно за адресою: м. Київ, вул. Сирецька, 31, приміщення №7. на праві власності зареєстровано за Територіальною громадою міста Києва в особі Київської міської ради (ЄДРПОУ 22883141).

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та наполягав на його задоволенні у повному обсязі.

Заслухавши думку учасника судового процесу, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

Згідно із ч. 2 ст. 8 «Право на повагу до приватного і сімейного життя» Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Виходячи з положень ч. 1 та ч. 2 ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно із положеннями ч. 1, ч. 2 ст. 223 КПК України, слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.

Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно з ч.2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Згідно ч.4ст.234 КПК Україниклопотання про обшук розглядається у суді у день його надходження за участю слідчого або прокурора.

Слідчий довів наявність достатніх, передбачених ч. 5ст. 234 КПК України, підстав для проведення обшуку.

Крім цього, відповідно до ч.2ст.235 КПК України, ухвала про дозвіл на обшук повинна містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.

При цьому, вирішуючи дане клопотання про надання дозволу на проведення обшуку, слідчий суддя враховує практику Європейського суду з прав людини. Так, визнаючи порушення ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободта констатуючи незаконність обшуку у справі «Ернст та інші проти Бельгії», Європейський суд зазначив, що ордер на проведення обшуку не містив жодної інформації про конкретні цілі та підстави для проведення обшуку, характер розслідування, точні місця проведення обшуків та про предмети, що підлягали вилученню. Таким чином, слідчі наділялися широкими повноваженнями.

Враховуючи вищевикладене, а також правові підстави для проведення обшуку, достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, наслідки обшуку, розумність та співрозмірність обшуку завданням кримінального провадження, наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, приймаючи до уваги неможливість досягнення мети, на яку посилається слідчий, без застосування цих заходів, вважаю, що клопотання слідчого обґрунтоване та підлягає задоволенню частково.

Керуючись ст. ст. 107, 110, 234, 235, 309, 369, 371, 372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Надати слідчим слідчої групи ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 ,слідчим слідчогоуправління фінансовихрозслідувань Головногоуправління ДФСу м.Києві таоперативним співробітникам(визначенимвідповідним дорученнямслідчого упорядку ст.40КПК України)дозвіл напроведення обшукуу складіза адресою:м.Київ,вул.Сирецька,31,складське приміщення№7,яке направі власностізареєстровано заТериторіальною громадоюміста Києвав особіКиївської міськоїради (ЄДРПОУ22883141),з метоювиявлення тафіксації відомостейпро обставинивчинення кримінальногоправопорушення,проведення криміналістичнихекспертиз,відшукання можливогознаряддя кримінального правопорушення та майна, яке можливо було здобуте в результаті його вчинення, встановлення осіб, причетних до кримінального правопорушення, а також з метою відшукання, встановлення та вилучення фінансово-господарських документів, які свідчать про незаконну фінансово-господарську діяльність фігурантами кримінального провадження пов`язану з ухиленням від сплати податків в особливо великих розмірах, шляхом ввезення на митну територію України товарно-матеріальних цінностей по умисно заниженій митній вартості та/або взагалі поза зоною митного контролю, що призводить до збитків в особливо великих розмірах державному бюджету України та іншими за період з 2017 року по теперішній час, у тому числі: договорів, контрактів, додаткових угод, накладних, податкових та товарно-транспортних накладних, актів виконаних робіт, актів прийому-передачі, актів звірок, вантажно-митних декларацій, інвойсів, специфікацій, векселів, довіреностей, кошторисів рахунків, виписок банку, листування, митні декларації, товарно-транспортні документи на перевезення, рахунки (Invoice), зовнішньоекономічні договори (контракти), декларації митної вартості, облікові картки суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності, ліцензії митних перевізників, документів, що використовуються для визначення митної вартості товарів, документи, що містять відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТЗЕД, платіжні доручення, касові ордери, що підтверджують сплату податків і зборів, заявки підприємства для здійснення митного оформлення товарів тощо та інші документи, що свідчать про фактичні обсяги надання послуг, які не задекларовані у бухгалтерській та податковій звітності та мають доказове значення щодо розміру фактично отриманих доходів, обіг грошових коштів, проведення розрахунків, чекових книжок, платіжних карток та інших платіжних документів, засобів доступу до банківських рахунків, які використовувалися в злочинній схемі, документів по переводам грошових коштів за межі України, отриманих заявок (доручень) на здійснення переводів грошових коштів за межі України, виписок з світової міжбанківської телекомунікаційної системи S.W.I.F.T., документів підтверджуючих конвертування електронних грошей у готівкові та безготівкові кошти, чорнових записів, зошитів, блокнотів, електронних носіїв інформації (у тому числі комп`ютерної техніки, оргтехніки техніки, системних блоків, серверних блоків, флеш-карток, CD-дисків, жорстких дисків, відео-записуючих пристроїв, мобільних телефонів, планшетів, ноутбуків, тощо), грошових коштів, в тому числі в іноземній валюті (джерело походження яких не відоме), незаконно ввезених на територію України товарно-матеріальних цінностей без наявних документів про їх походження, печаток, штампів, бланків, будь-яких документів підприємств, які використовуються у протиправній діяльності, речей та предметів, вилучених з цивільного обігу, інших предметів і документів, які мають або можуть мати значення для встановлення істини у провадженні, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановляються під час кримінального провадження.

У іншій частині клопотання відмовити.

Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1