
н.с. 621/2236/19
н.п. 3/621/336/19
Постанова
23 серпня 2019 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Бібік О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від головного управління ДФС у Харківській області Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Маячка Новосанжарського району Полтавської області, мешканця АДРЕСА_1 , ФО-П, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,
за ч. 1 ст. 155-І Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 193/14-10 від 31.07.2019 ОСОБА_1 ставиться в вину вчинення адміністративного правопорушення за наступних обставин:
31.07.2019, о 17 год 18 хв, при перевірці торгового павільйону ФОП ОСОБА_1 , розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме, не проведення розрахункової операції через РРО та невидача касового чеку, реалізація товарів, які необліковані у встановленому законом порядку за місцем реалізації та зберігання, чим порушив п. п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР "Про застосування РРО у сері торгівлі, громадського харчування та послуг".
ОСОБА_1 , який притягується до адміністративної відповідальності, у судове засідання повторно не з`явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутньою на засіданні. Ця можливість випливає із об`єкта і цілі статті 6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, оскільки здійснення прав, гарантованих статтею 6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і співставити їх з матеріалами судової справи.
Практика Європейського суду з прав людини, у своїх рішеннях, вказує, що кожна сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у справі за його участю, добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Так, у рішенні Європейського Суду з прав людини "Пономарьов проти України" від 03 квітня 2008 року зазначено, що "сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження".
З урахуванням викладеного, а також враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення
Ознайомившись з матеріалами справи, на підставі доказів, що містяться в матеріалах справи: протоколу про адміністративне правопорушення № 193/14-10 від 31.07.2019, акту від 31.07.2019, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-І КУпАП, а саме, порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Враховуючи обставини справи та відомості про особу порушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-І Кодексу України про адміністративні порушення, адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з ОСОБА_1 належить стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму.
Керуючись ст. ст. 283, 284, Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 85 (вісімдесят п`ять) грн. 00 коп., які перерахувати на р/р р/р 31118106020227, одержувач УДКСУ у Зміївському районі, код ОКПО 37754227, банк одержувача: Державне казначейство України, МФО 899998.
Стягнути з ОСОБА_1 до Державного бюджету України судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп., які перерахувати на рахунок отримувача 31211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106
Строк сплати штрафу 15 днів.
Строк пред`явлення постанови до примусового виконання - 3 місяці з моменту винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подаються до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд Харківської області.
Суддя: