Постанова № 8383823, 28.01.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.01.2010
Номер справи
2а-28125/09/1270
Номер документу
8383823
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а- 28125/09/1270

Категорія 6.6.4

П О С Т А Н О В А

Іменем України

28 січня 2010 року м.Луганськ

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Твердохліба Р.С.,

при секретарі: Горпенюк О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції до Приватного підприємства «Леон і Компанія» про стягнення орендної плати за землю в сумі 67346,72 грн., -

В С Т А Н О В И В:

27 листопада 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції в якому позивач просить стягнути з Приватного підприємства «Леон і Компанія» заборгованість з податку на землю в розмірі 67346,72 грн. В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Приватне підприємство «Леон і Компанія» взято на податковий облік в Конотопській МДПІ. Станом на 23.11.2009 року податкова заборгованість становить 67346,72 грн. У зв’язку з несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобов’язань Конотопською МДПІ на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога №1/189 від 03.12.2009 року та друга податкова вимога №2/2 від 13.01.2009 року. Однак заборгованість відповідачем погашена не була.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, просив розглянути справу за його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, причину неявки суду не доповів, про дату й час слухання справи був повідомлений належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».

Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов’язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Приватне підприємство «Леон і Компанія» зареєстровано виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області 16.06.2005 року за №1 384 102 0000 000590 ( арк. справи 14) та взято на податковий облік в Алчевській ОДПІ 24.06.2005 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за №89/436-05 (арк. справи 15).

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Спеціальним законом, який визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку є Закону України «Про плату за землю».

Статтею 2 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. №2535-XII встановлено, що використання землі в Україні є платним, плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі сплачують земельний податок.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. №2535-XII ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки.

Якщо грошову оцінку земельних ділянок не встановлено, то середні ставки земельного податку встановлюються в залежності ві чисельності населенного пункту.

Відповідно до ч.1 ст. 17 Закону податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Згідно ч.2 ст.17 Закону податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Станом на 23.11.2009 року податкова заборгованість Приватного підприємства «Леон і Компанія» становить 67346,72 грн., у тому числі недоїмка по основному планету в розмірі 63116,84 грн., недоїмка по фінансовим санкціям в розмірі 2714,54 грн. та залишку несплаченої пені в сумі 1515,34 грн. (арк. справи 5).

У відповідності до вимог чинного законодавства боржнику були надіслані перша податкова вимога №1/189 від 03.12.2009 року та друга податкова вимога №2/2 від 13.01.2009 року (арк. справи 7-8). Приватне підприємство «Леон і Компанія» вимоги отримало, що підтверджується підписом представника на поштових повідомленнях, але до теперішнього часу суму заборгованості не сплатило.

Таким чином, уточнені позовні вимоги Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе примусово стягнути з Приватного підприємства «Леон і Компанія» заборгованість зі сплати земельного податку в сумі 67346,72 грн., звернувши стягнення на його активи.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як прокурор звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 112, 136, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції до Приватного підприємства «Леон і Компанія» про стягнення орендної плати за землю в сумі 67346,72 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Леон і Компанія» (вул. Волгоградська,195, м.Алчевськ, код 33553954) заборгованість з податку на землю у розмірі 67346,72 грн. на користь місцевого бюджету м. Буринь (р/р 33219812700067).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу – з дня складання в повному обсязі, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Повний текст постанови складено та підписано 02 лютого 2010 року.

СУДДЯ