ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
02 березня 2010 року Справа № 2а-585/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ковальової Т.І.
при секретарі судового засідання Ворошило О.Є.,
За участю представників сторін:
прокурор: Майборода О.О.
від позивача: Попов Б.Б.
від відповідача: Зубкова Я.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в Луганській області до Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» про стягнення суми економічних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
27 січня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в Луганській області до Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал», в якому позивач просить стягнути з відповідача економічні санкції у сумі 993048, 18 грн. на користь Державного бюджету України. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач пояснив, що при проведенні перевірки виконання припису Лисичанського КСП «Лисичанськводоканал» виявлено нераціональне використання електроенергії на суму 496 524,09 грн., що підтверджено актом перевірки № 15-12/199, складеним 27.11.2009 року.
Постановою від 30.11.2009 року № 15-12/199-1 територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області на підставі ст. 11 Закону України «Про енергозбереження» до відповідача застосовано економічні санкції у вигляді підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 993 048,19 грн.
Прокурор у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги просив стягнути з відповідача економічні санкції у сумі 993048,18 грн. на користь Державного бюджету України.
Відповідач в судове засідання зявився, визнав позов у повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
При проведенні перевірки виконання припису Лисичанського КСП «Лисичанськводоканал» виявлено нераціональне використання електроенергії на суму 496 524,09 грн., що підтверджено актом перевірки № 15-12/199, складеним 27.11.2009 року.
Постановою від 30.11.2009 року № 15-12/199-1 територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області на підставі ст. 11 Закону України «Про енергозбереження» до відповідача застосовано економічні санкції у вигляді підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 993 048,19 грн.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про енергозбереження» державний контроль у сфері енергозбереження здійснюється Державною інспекцією з енергозбереження згідно з порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 1 Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.2000 р. № 1039 Державна інспекція з енергозбереження є урядовим органом державного управління, яка відповідно до законодавства виконує контрольно-наглядові функції щодо використання паливно-енергетичних ресурсів.
Згідно до ч. 2 ст. 26 згаданого закону державному контролю підлягає енергетичне господарство, що включає всі підприємства і установи по отриманню, переробці, перетворенню, транспортуванню, зберіганню, обліку та використанню паливно-енергетичних ресурсів, розміщених на території України, окремі споруди та інженерні об'єкти інших підприємств і установ, які використовуються для зазначених цілей, правильність та ефективність використання цільових коштів, виділених з фонду енергозбереження для вжиття заходів щодо раціонального використання та економного витрачання паливно-енергетичних ресурсів.
Статтею 27 Закону України «Про енергозбереження» встановлено, що порушення законодавства про енергозбереження тягне за собою встановлену цим Законом, а також чинним законодавством України дисциплінарну, адміністративну або цивільну відповідальність.
Пунктом П додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.1993 року № 699 "Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві» за перевитрати паливно-енергетичних ресурсів внаслідок неефективного їх використання, виявлені органами Державної інспекції з енергозбереження, сплачується підвищена плата у двократному розмірі.
Відповідно п. 4 Положення Державна інспекція з енергозбереження має праю застосовувати економічні санкції до підприємств відповідно до законодавства у разі виявлення фактів перевитрати ними зазначених ресурсів внаслідок неефективного їх використання.
Відповідно п. 15 Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів к неефективного використання, (далі - Порядок) затвердженого наказом Державного комітету України з енергозбереження № 64 від 04.082000 р. (зареєстровано в Мінюсті 25.09.2000 р. за № 653/4874), рішення про сплату підвищеної плати за неефективне використання енергоресурсів приймається відповідно до законодавства України на підставі акта перевірки підприємства, складеного інспектором і оформлюється постановою про сплату підвищеної плати.
Згідно до п. 18 Порядку рішення щодо застосування до підприємства підвищеної плати може бути оскаржено в установленому законом порядку.
Постанову від 30.11.2009 року про застосування підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів відповідачем не оскаржено.
Відповідно до п. 16 Порядку відповідач повинен був у 30-денний термін з дня винесення постанови сплатити до Державного бюджету застосовані економічні санкції, але, незважаючи не неодноразові попередження, не виконав вимоги постанови у встановлений термін і продовжує ухилятись від сплати санкцій.
Таким чином, позовні вимоги Державної інспекції з енергозбереження в Луганській області знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У звязку з чим суд вважає за можливе стягнути на користь Державного бюджету України з Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації юди та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» , економічні санкції у сумі 993048 грн. 18 коп. Керуючись ст.ст. 94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ЗУ «Про ціни і ціноутворення», суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження в Луганській області задовольнити повністю.
Стягнути з Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації юди та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» суму підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 993 048 грн. 18 коп. до Державного бюджету України, одержувач: Державний бюджет м. Лисичанська, 21081200, рахунок 31213202700051, код ЗКПО 24180679, МФО 804013, банк одержувача ГУ ДК України в Луганській області . Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
СУДДЯ Т.І. Ковальова