Вирок № 83832310, 15.08.2019, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
15.08.2019
Номер справи
415/5067/17
Номер документу
83832310
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

№ 426/5067/17

№ 1-кп/415/107/19

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.08.19 року Лисичанський міський суд Луганської області

у складі головуючого судді Березіна А.Г.

за участю секретаря Литвиненко Л.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Лисичанського міського суду Луганської області кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Заайдарівка Новопсковського району Луганської області, громадянки України, працюючої заступником головного лікаря з економічних питань Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, з повною загальною вищою освітою, заміжньої, не судимої, не є особою з інвалідністю, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,

у скоєнні злочину, передбаченого ст.367 ч.2 КК України,-

за участю сторін кримінального провадження

прокурора Федоренко С.В.

обвинуваченої ОСОБА_1

захисників Кизими В.В.

представника потерпілого Коваленка В.С.

В С Т А Н О В И В :

Обвинувачена ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи призначеною, відповідно до наказу № 365-к від 09.11.2011 заступником головного лікаря з економічних питань Луганської обласної дитячої клінічної лікарні та відповідно до наказу головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні Ошеко С.П. № 12/5 від 31.03.2015 «Про зміну складу комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні», заступником голови комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні (код ЄДРПОУ 04542985, юридична адреса: м. Лисичанськ, кв. 40-років Перемоги, 12-а), тобто службовою особою, посада якої пов`язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, неналежним чином виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, вчинила кримінальне правопорушення за наступних обставин.

Посадовою інструкцією ОСОБА_1 від 05.01.2015, з якою остання була ознайомлена під розпис, зокрема передбачено, що заступник головного лікаря з економічних питань зобов`язаний:

- п.2.1. визначати, формувати, планувати, здійснювати управління економічною діяльністю закладу охорони здоров`я відповідно до чинного законодавства України та нормативно-правових актів, що визначають діяльність установ і організацій охорони здоров`я;

- п.2.3. забезпечувати ефективне використання ресурсів, підвищення продуктивності праці на основі широкого застосування сучасних організаційних, медичних, економічних технологій, підвищення продуктивності праці на основі широкого застосування сучасних організаційних, медичних, економічних технологій, підвищення якості управління та вдосконалення механізму господарювання;

- п.2.5. готувати до укладання контракти (договори) на надання медичних послуг, забезпечувати виконання контрактів (договорів), обов`язки перед замовниками медичних послуг;

- п.2.6. сприяти економічній та господарській діяльності закладу на основі застосування методів обґрунтованого стратегічного і поточного планування фінансових і трудових витрат, широкого використання сучасних управлінських, організаційних та медичних технологій, раціонального використання усіх видів ресурсів;

- п.2.13 забезпечувати раціональне використання ресурсів;

- п.4.1. заступник головного лікаря з економічних питань несе відповідальність згідно із чинним законодавством України за економічно-соціальний розвиток медичного закладу;

- п.4.3 за порушення правил охорони праці, правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової дисципліни, інших законодавчих та нормативно-правових актів, заступника головного лікаря з економічних питань може бути притягнуто в залежності від тяжкості провини до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності;

Згідно з наказом головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні Ошеко С.П. №60 від 12.03.2015 «Про зміну складу комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні» було призначено голову комітету з конкурсних торгів головну медичну сестру Луганської обласної дитячої клінічної лікарні - ОСОБА_2 , проте фактично обов`язки голови комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні виконувала ОСОБА_1 .

Згідно з «Положенням про комітет з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні», затвердженого 31.03.2015 головним лікарем ЛОДКЛ ОСОБА_3 , а саме:

- п.3 розділу ІІ: «Голова комітету організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій».

- п. 6 розділу 2: «На засіданнях комітету підлягають розгляду такі питання:

-планування здійснення процедур закупівель;

-складання та затвердження річного плану державних закупівель;

-вибір процедури закупівлі;

-інші питання відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014.

-п.2 розділу 4: «Члени комітету на його засіданнях беруть участь в обговоренні та прийнятті рішень щодо планування здійснення процедур закупівель, складання та затвердження річного плану державних закупівель, вибору та проведення процедури закупівель».

-п.1 розділу 5: «Члени комітету несуть персональну відповідальність за прийняті ними рішення відповідно до законів України».

Відповідно до ч.5 ст.2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі Закону) від 10.04.2014 забороняється укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.

Відповідно до ст.2 Закону, сфера його застосування поширюється до всіх замовників та закупівель товарів, робіт, послуг, за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість), товару (товарів) послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 000,00 гривень. Відповідно до Закону, замовник визначає предмет закупівлі товару на підставі Наказу Міністерства економіки України «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі» від 26.07.2010 №921 (далі Порядок №921), що зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 06.08.2010 №623/17918.

Відповідно до п. 2.1. розділу 2 «Визначення предмета закупівлі товарів і послуг» Порядку № 921, предмет закупівлі визначається замовником на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457, за показниками п`ятого знака.

Так, у період з 25.05.2015 по 31.07.2015 ОСОБА_1 займаючи посаду заступника головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні з економічних питань виконуючи неналежним чином свої службові обов`язки, внаслідок несумлінного ставлення до них, маючи реальну можливість здійснювати їх належним чином, недбало ставлячись до покладених на неї функцій, діючи злочинно недбало, не передбачаючи можливості настання суспільно-небезпечних наслідків своїх дій у вигляді заподіяння матеріальної шкоди державі, хоча в силу своїх службових обов`язків повинна була та могла передбачити настання таких наслідків, в порушення положень ст. 7 пункту 6 Бюджетного Кодексу України дотримання принципів ефективності та результативності, а саме при притягнені мінімального об`єму бюджетних коштів досягнення максимального результату, повідомивши головному лікарю Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_3 помилкові данні про неможливість призначення на посаду голови комітету з конкурсних торгів головного лікаря ЛОДКЛ та заступника головного лікаря з економічних питань ЛОДКЛ, не перевіривши їх на відповідність діючому законодавству, переконала ОСОБА_3 , призначити на посаду голови комітету з конкурсних торгів, особу, що не володіє спеціальними знаннями у зазначеній галузі - головну медичну сестру Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_2 . Після чого, не вживши всіх ефективних заходів, щодо встановлення вартості товарно-матеріальних цінностей, які поставлялись ФОП ОСОБА_4 , ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех» до Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, не перевіривши належним чином їх вартість на ринку України, склала для огляду головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_3 економічне обґрунтування щодо закупівель товарів без здійснення процедури закупівель із зазначенням у ньому декількох постачальників маючих вищу вартість товарно-матеріальних цінностей ніж ФОП ОСОБА_4 , ПП «Либротех» після ознайомлення із яким ОСОБА_3 прийняла рішення про закупівлю товарно-матеріальних цінностей у зазначених підприємців.

Згідно кошторису Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, підписаного головним лікарем Лисичанського обласного шкірно-венерологічного диспансеру ОСОБА_7 та керівником бухгалтерської служби/начальником планово-фінансово підрозділу ОСОБА_8 та затвердженого заступником директора Департаменту охорони здоров`я Луганської обласної державної адміністрації ОСОБА_9 на 2015 рік, Луганській обласній дитячій клінічній лікарні Департаментом було виділено 74 879 721 грн. бюджетних грошових коштів, з яких 2 944 016 грн. планувалося використати для закупівлі предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю.

ОСОБА_1 в порушення п. 2.1, п. 2.3 п. 2.5, п. 2.6, п. 2.13 функціональних обов`язків та в порушення вимог ч. 5 ст. 2 Закону прийняла рішення про укладення договорів купівлі-продажу вказаних предметів для Луганської обласної дитячої клінічної лікарні у ФОП ОСОБА_4 , ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех» про що повідомила головного лікаря Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_3 та переконала її у правильності прийнятого рішення, ОСОБА_3 надала згоду. З цією метою, ОСОБА_1 склала, а ОСОБА_3 підписала ініціативний лист за №180/1 від 19.05.2015, на підставі якого 02.04.2015 складено довідку: № 7.3.197-с від 26.05.2015, про зміни помісячного плану асигнувань із спеціального фонду бюджету на 2015 рік, які були затверджені повноважним представником Департаменту.

Далі ОСОБА_1 , неналежно виконуючи свої службові обов`язки, будучи заступником голови комітету з конкурсних торгів та фактично виконуючи обв`язки голови комітету з конкурсних торгів, з метою укладання договорів купівлі-продажу з ФОП ОСОБА_4 , ФОП ОСОБА_6 , шляхом невірного визначення коду Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, прийняла рішення про поділення суми грошових коштів за договорами таким чином, щоб вони не перевищували розміру 100 000,00 грн., з метою уникнення процедури проведення закупівель за бюджетні грошові кошти шляхом проведення тендерної процедури.

З цієї метою 05.06.2015 на засіданнях комітету з конкурсних торгів Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_1 виступила з пропозиціями про здійснення закупівель медичних приладів без проведення конкурсних закупівель та внесення відповідних змін в Додаток до річного плану закупівель на 2015 рік, які було прийнято, затверджено рішенням комітету з конкурсних торгів та оформлено відповідним протоколом засідання № 10 від 05.06.2015.

В подальшому, ОСОБА_1 , діючи недбало, не вживши всіх ефективних заходів, щодо встановлення вартості товарно-матеріальних цінностей, які поставлялись ФОП ОСОБА_4 , ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех» до Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, не перевіривши належним чином їх вартість на ринку України, підготувала договори купівлі-продажу та надіслала їх на підпис представникам ФОП ОСОБА_4 , ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех», після чого отримавши від них підписані договори надали їх на підпис головному лікарю Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_3 , яка їх підписала, і таким чином між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_4 , ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех» було укладено 30 договорів купівлі-продажу спеціального та дитячого одягу, медичних приладів, кухонного посуду та інших товарно-матеріальних цінностей, за цінами які значно перевищують ринкові, на загальну суму 2 020 360, 00 гривень, 7 із яких укладено в порушення ч.5 ст.2 Закону, а саме:

25.05.2015, 30.06.2015 та 01.07.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ПП «Либротех», в особі директора ОСОБА_10 , укладено 9 договорів купівлі-продажу, згідно із висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 по завищеним цінам, а саме:

1) по договору № 112 від 01.07.2015 за 10 водонагрівачів 50 л на загальну суму 38990 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 13780 грн. та за 3 водонагрівача 100 л на загальну суму 12897 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3441 грн.;

2) по договору № 108 від 30.06.2015 за 20 дощок разделочних на загальну суму 4000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3020 грн. та за 1 дошку разделочну 48х80 на загальну суму 820 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 635 грн.;

3) по договору № 107 від 30.06.2015 за 30 тазів пластмасових на загальну суму 2550 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1860 грн. та за 100 відер пластмасових на загальну суму 14000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 11000 грн.;

4) по договору № 106 від 30.06.2015:

- за 250 тарілок глибоких полу порційних на загальну суму 10000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5750 грн.;

- за 50 тарілок мілких порційних на загальну суму 2000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1050 грн.;

- за 250 тарілок мілких полу порційних на загальну суму 7500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3250 грн.;

- за 300 чашок на загальну суму 12000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6600 грн.;

- за 4 чайних сервізи на загальну суму 2400 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1484 грн.;

- за 5 каструль керамічних 1л на загальну суму 3800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2430 грн.;

- за 5 каструль керамічних 2л на загальну суму 4200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2370 грн.;

- за 5 каструль керамічних 3л на загальну суму 4700 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2685 грн.;

- за 5 каструль керамічних 4л на загальну суму 5500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3140 грн.;

5) по договору № 104 від 30.06.2015:

- за 6 ложок розливних на загальну суму 660 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 228 грн.;

- за 20 ножів розділочних на загальну суму 6800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 640 грн.;

- за 15 наборів ножів кухонних на загальну суму 7050 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3810 грн.;

- за 200 виделок столових на загальну суму 9000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 7000 грн.?

- за 450 ложок столових на загальну суму 20250 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15750 грн.?

- за 130 ложок чайних на загальну суму 4940 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4160 грн.?

6) по договору № 75 від 25.05.2015:

- за 2 холодильника двокамерний на загальну суму 25998 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 11750 грн.?

- за 6 холодильників на загальну суму 46194 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15918 грн.?

- за 1 камеру морозильну на загальну суму 15499 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4911 грн.?

- за 1 ларь морозильний на загальну суму 12199 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4185 грн.?

7) по договору № 195 від 30.06.2015:

- за 5 каструль алюмінієвих 50 л на загальну суму 9800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6175 грн.;

- за 5 каструль алюмінієвих 40 л на загальну суму 9150 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5625 грн.;

- за 5 каструль алюмінієвих 30 л на загальну суму 7000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4190 грн.;

- за 7 каструль алюмінієвих 20 л на загальну суму 7000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3696 грн.;

- за 15 каструль алюмінієвих 10 л на загальну суму 8700 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5670 грн.;

- за 25 каструль алюмінієвих 4,5 л на загальну суму 8450 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5575 грн.;

- за 10 каструль алюмінієвих 3 л на загальну суму 2200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1250 грн.;

- за 10 каструль алюмінієвих 2,5 л на загальну суму 2000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1220 грн.;

- за 5 каструль алюмінієвих 1 л на загальну суму 900 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 600 грн.;

- за 10 каструль емалірованих 1 л на загальну суму 1800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1080 грн.;

- за 10 каструль емалірованих 1,5 л на загальну суму 2000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1450 грн.;

- за 20 каструль емалірованих 2 л на загальну суму 4600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2820 грн.;

- за 15 каструль емалірованих 4,5 л на загальну суму 4800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2790 грн.;

- за 5 сковорід чавунних на загальну суму 2800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 2025 грн.;

- за 1 м`ясорубку механічну на загальну суму 390 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 240 грн.;

- за 5 тазів алюмінієвих на загальну суму 2300 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 995 грн.;

- за 30 відер емалірованих з кришкою на загальну суму 14700 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 8070 грн.;

- за 10 розносів нержавіючих на загальну суму 2000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1310 грн.;

- за 10 мисок емалірованих 2,5 л на загальну суму 2200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1600 грн.;

- за 20 чайників емалірованих на загальну суму 7200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4840 грн..

08.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ТОВ «Компанія Макстрой» в особі директора ОСОБА_11 , укладено 10 договорів купівлі-продажу, згідно із висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 по завищеним цінам, а саме:

1) по договору № 82 від 08.06.2015 за 100 ковдр байкових на загальну суму 43000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 23500 грн.;

2) по договору №84 від 08.06.2015:

- за 20 халатів медичних чоловічих на загальну суму 9600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6180 грн.;

- за 20 халатів операційних чоловічих на загальну суму 8800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 6660 грн.,

- за 173 халатів медичних жіночих на загальну суму 81310 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 30102 грн.;

3) по договору №78 від 08.06.2015 за 20 жакетів медичних чоловічих на загальну суму 7800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3580 грн. та за 20 штанів медичних чоловічих на загальну суму 6200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3740 грн.;

4) по договору №77 від 08.06.2015 за 210 матраців дорослих на загальну суму 94500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 59640 грн.;

5) по договору №81 від 08.06.2015 за 144 жакета медичних жіночих на загальну суму 54720 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 19008 грн. та за 144 штанів медичних жіночих на загальну суму 44640 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 13392 грн.?

6) по договору №83 від 08.06.2015:

- за 300 подушок 60х60 на загальну суму 60000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 18000 грн.,

- за 65 подушок 50х70 на загальну суму 13000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1625 грн.,

- за 56 ковдр стьобаних на загальну суму 26800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 9464 грн.;

7) по договору №80 від 08.06.2015:

- за 150 повзунків байкових на загальну суму 12000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 9073,50 грн.;

- за 150 повзунків бавовняних на загальну суму 10500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 7719 грн.;

- за 684 м тканини бавовняної на загальну суму 64980 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 24624 грн.;

8) по договору №85 від 08.06.2015 за 388,5 м тканини бавовняної на загальну суму 34965 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 8935,50 грн.;

9) по договору №86 від 08.06.2015 за 250 м тюлі на загальну суму 57500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 41250 грн..

09.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_4 в особі ОСОБА_4 , укладено 3 договори купівлі-продажу, згідно із висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 по завищеним цінам, а саме:

-1) по договору № 215 від 09.06.2015 за 1 монітор пацієнта G3YH на загальну суму 43 000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 10030 грн. та за 1 аспіратор хірургічний CHS-708 на загальну суму 56 000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 20030 грн.;

-2) по договору № 218 від 09.06.2015 за 16 рециркуляторів ультрафіолетових Аєрекс-стандарт на загальну суму 64800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 35440 грн. та за 7 опромінювачив бактерицидних ОБПе-225М на загальну суму 35000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 14490 грн..

-3) по договору № 219 від 09.06.2015 за 1 полу автоматичний біохімічний аналізатор Biochem SA на загальну суму 99990 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 30990 грн., крім того, всі вище перелічені договори купівлі-продажу укладені в порушення ч.5 ст. 2 Закону.

15.06.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_6 , в особі ОСОБА_6 , укладено 5 договорів купівлі-продажу, згідно із висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 по завищеним цінам, а саме:

1) по договору №95 від 15.06.2015:

- за 2 столи анестезіолога на загальну суму 8200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5184 грн.,

- за 4 кушетки медичні смотрові підголівником КРП, що регулюється на загальну суму 13200 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5980 грн.,

- за 4 кушетки для фізкабінету КФП на загальну суму 24000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 9664 грн.,

- за 4 ліжка функціональні двохсекційні КФ-2М на загальну суму 29600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 13856 грн.,

- за 2 ліжка функціональні чотирьохсекційні КФ-4М на загальну суму 24800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 12286 грн..

2) по договору № 99 від 15.06.2015 за 3 аквадистилятори електричних «MIKROmed» ДЭ-5 на загальну суму 37500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15918 грн. та

за 3 аквадистилятори електричних «MIKROmed» ДЭ-10 на загальну суму 45000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 17847 грн.,

3) по договору № 96 від 15.06.2015 за 1 гематокритну центріфугу СМ-70 ELMI на загальну суму 71680 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 56641 грн.,

4) по договору № 98 від 15.06.2015 за 1 аналізатор концентрації електролітів у крові, сиворотці та плазмі АЭК-01 на загальну суму 99900 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 69901 грн.,

5) по договору № 97 від 15.06.2015:

- за 1 дозатор пипеточний Лайт-8 - канальний перемінного об`єму 30-300 мкл на загальну суму 10458 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4435 грн.,

- за 1 монітор пацієнта G1B/пульсаксиметр на загальну суму 8100 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3151 грн.,

- за 1 мікроскоп «MIKROmed» XS-4120 на загальну суму 31000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 11842 грн.,

- за 1 мікроскоп «MIKROmed» XS-5520 на загальну суму 13100 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5477 грн.,

крім того, 4 із вище перелічених договорів купівлі-продажу медичних приладів укладені в порушення ч.5 ст. 2 Закону, а саме:

- № 96 з метою придбання 1 гематокритної центріфуги СМ-70 ELMI на загальну суму 71680 грн.,

- № 98 з метою придбання 1 аналізатора концентрації електролітів у крові, сиворотці та плазмі АЭК-01 на загальну суму 99900 грн.,

- № 97 з метою придбання 1 монітору пацієнта G1B/пульсаксиметр на загальну суму 8100 грн., 1 мікроскопу «MIKROmed» XS-4120 на загальну суму 31000 грн., 1 мікроскоп «MIKROmed» XS-5520 на загальну суму 13100 грн..

07.07.2015 та 21.07.2015 між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_5 в особі ОСОБА_5 , укладено 8 договорів купівлі-продажу, згідно із висновком судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016 по завищеним цінам, а саме:

1) по договору №124 від 21.07.2015:

- за 1 дозатор пипеточний Блек ДПОЗ-1-0,5-5, одноканальний перенного об`єму 0,5-5 мкл на загальну суму 4600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1418 грн.,

- за 1 дозатор пипеточний ДПОЗ-1-10-100, одноканальний перенного об`єму 10-100 мкл на загальну суму 4600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1418 грн.,

- за 1 дозатор пипеточний ДПОЗ-1-100-1000, одноканальний перенного об`єму, на дозу 100-1000 мкл, на загальну суму 4600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 1906 грн.,

- за 2 штативи для дозаторів (на 5 дозаторів) на загальну суму 6100 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3926 грн.,

2) по договору №114 від 07.07.2015:

- за 1 датчик 35С50ЕА (конвексіон R50 мм, 3,5 МГц) на загальну суму 44500 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму - 2710,30 грн.,

- за 1 датчик 65С15ЕА (конвексіон R15 мм, 6,5 МГц) на загальну суму 55000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15232,77 грн.,

- за 2 монітори пацієнта G3H на загальну суму 86000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5320 грн.,

3) по договору №127 від 21.07.2015:

- за 2 ліжка КФД-2 для дітей до одного року на загальну суму 11000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 3232 грн.,

- за 7 ліжок КФД-2 для дітей до п`яти років на загальну суму 44800 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 15981 грн.,

- за 4 ліжка функціональних двохсекційних КФ-2М на загальну суму 29600 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 13128 грн.,

- за 1 ліжко функціональне чотирьохсекційне КФ-4М на загальну суму 12400 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 5854 грн.;

4) по договору №113 від 07.07.2015 за 1 монітор пацієнта G3H на загальну суму 43000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 4063 грн.;

5) по договору №123 від 21.07.2015 за 1 датчик 75L53ЕА (лінійний, 50мм, 7,5 МГц) на загальну суму 65000 грн., з різницею між оціночною вартістю та договірною ціною на загальну суму 18733 грн.;

На виконання умов вказаних вище договорів, на підставі платіжних доручень Головним управлінням Державної казначейської служби України у Луганській області було здійснене перерахування грошових коштів на розрахункові рахунки: ТОВ «Компанія Макстрой» - № НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк» м. Харків, ПП «Либротех» - № НОМЕР_2 відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк» у м. Харків, ФОП ОСОБА_4 - № НОМЕР_3 відкритий в філії АТ «Укрексімбанк» м. Чернівці; ФОП ОСОБА_6 - № НОМЕР_4 , відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк» м. Київ, ФОП ОСОБА_4 - № НОМЕР_5 відкритий в філії АТ «Укрексімбанк» м. Чернівці.

На виконання умов вищевказаних договорів до Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ФОП ОСОБА_4 , ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех» було поставлено всі придбані товарно-матеріальні цінності.

Згідно висновку судово-економічної експертизи №613/742/743/744/745/16-25 від 29.11.2016, внаслідок договірних відносин між Луганською обласною дитячою клінічною лікарнею та ФОП ОСОБА_4 , ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех», які мали місце у період часу з 25.05.2015 по 21.07.2015, перераховано державних коштів на поточні рахунки ФОП ОСОБА_4 згідно вказаних договорів на загальну суму 298 790 грн., ФОП ОСОБА_5 згідно вказаних договорів на загальну суму 482 090 грн., ФОП ОСОБА_6 згідно вказаних договорів на загальну суму 416 538 грн., ТОВ Компанія «Макстрой» згідно вказаних договорів на загальну суму 744 290 грн., ПП «Либротех» на загальну суму 416 538 грн., серед яких, по закупівлі вищезазначеного товару за укладеними договорами купівлі-продажу, щодо встановленої різниці між оціночною вартістю та договірною ціною в результаті чого на рахунки ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ТОВ Компанія «Макстрой», ПП «Либротех» було перераховано державні кошти у загальній сумі - 798 244,47 грн. та на рахунок ФОП ОСОБА_4 було перераховано державні кошти у загальній сумі - 110 980 грн.

Таким чином, недбале виконання ОСОБА_1 , своїх посадових обов`язків, виражене в укладанні прямих договорів (без проведення процедур тендерних торгів) закупівлі спеціального та дитячого одягу, медичних приладів, кухонного посуду та інших товарно-матеріальних цінностей для Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, по цінам, які значно перевищують ринкові, що призвело до порушення вимог бюджетного законодавства України у сфері дотримання принципів ефективності та результативності, а саме при притягнені мінімального об`єму бюджетних коштів досягнення максимального результату, що запобігло об`єктивному та чесному вибору найбільш економічно вигідної пропозиції аналогічного товару та призвело до нераціонального використання державних коштів і матеріальній шкоді бюджету у сумі 909 224, 47 грн., що більше ніж у 600 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 , обвинувачується у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.367 КК України.

Обвинувачена ОСОБА_1 свою вину у скоєнні інкримінованого їй злочину визнала та пояснила, що обставини викладені в обвинуваченому акті відповідають дійсності.

Представник потерпілого Коваленко В.С. пояснив суду, що матеріальної шкоди установі Департаменту охорони здоров`я Луганської обласної військово-цивільної адміністрації не завдано, до ОСОБА_1 претензій не має, не заперечує проти її звільнення від відбування покарання.

При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості злочину, а також дані про особу винного: за місцем роботи характеризується позитивно, не судима.

Обставиною, яка пом`якшує покарання ОСОБА_1 , суд визнає щире каяття, визнання вини, активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченої, суд не вбачає.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 раніше до кримінальної відповідальності не притягувалась, особу винної характеризують - позитивні характеристики з місця роботи, має орден «За розбудову України», медаль «Захисникам Вітчизни», почесні грамоти Департаменту охорони здоров`я Луганської обласної державної адміністрації, декілька обставин, які пом`якшують покарання обвинуваченої та суттєво знижають ступінь тяжкості скоєного нею злочину - щире каяття, визнання вини, активне сприяння розкриттю злочину, відсутність обставин, що обтяжують покарання обвинуваченої, суд вважає, що з урахуванням бездоганної поведінки і сумлінного ставлення до праці, а також середню тяжкість вчиненого злочину, ОСОБА_1 не можна вважати суспільно небезпечною, тому на підставі ч. 4 ст.74 КК України виправлення ОСОБА_1 можливо із звільненням від покарання.

Суд вважає за необхідне цивільний позов прокурора в інтересах держави в особі Департаменту охорони здоров`я Луганської обласної військово-цивільної адміністрації залишити без розгляду на підставі п. 2 ч. 1 ст. 257 ЦПК України.

Крім того, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові витрати за проведення судової товарознавчої експертизи в сумі 17938 грн. 15коп.

Керуючись ст.ст.373, 374 КПК України, суд -

З А С У Д И В :

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ст.367 ч.2 КК України, і призначити їй покарання у виді позбавлення волі на строк 2 (два) роки з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк 1 (один) рік.

На підставі ст.74 ч. 4 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання.

Запобіжний захід обвинуваченій ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити попередній - застава.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів УК у м. Лисичанську/м. Лисичанськ/24060300, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37800278, банк отримувача казначейство України (ЕАП), код банку отримувача МФО 899998, рахунок отримувача 31112115012051, код класифікації доходів бюджету 24060300) судові витрати за проведення судової товарознавчої експертизи №19/113/9-3/269д від 05.04.2016 року в сумі 17938 (сімнадцять тисяч дев`ятсот тридцять вісім) грн. 15 коп.

Речові докази вилучені 03.11.2015 під час проведення обшуку за місцем мешкання заступника головного лікаря з економічних питань Луганської обласної дитячої клінічної лікарні ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_3 , ноутбук «ASUS» модель: х54с, серійний номер: С2№ОАS262010078, у корпусі чорного кольору, флеш-накопичувач «Silikon power» у корпусі чорного кольору, об`ємом 16 ГБ, серійний номер: D33В29, блокнот для записів у обкладинці розового кольору - повернути володільцю, а саме ОСОБА_1 .

Речові докази - вилучені 25.02.2016 протоколом тимчасового доступу до речей і документів у Луганській обласній дитячій клінічній лікарні речі, придбані за укладеними 08.06.2015 договорами із ТОВ «Компанія Макстрой», за цінами, які значно перевищують ринкові, а саме: ковдра байкова (закуплена ЛОДКЛ по договору № 82 від 08.06.2015); халат медичний чоловічий, халат операційний чоловічий, халат медичний жіночий (закуплена ЛОДКЛ по договору № 84 від 08.06.2015); жакет медичний чоловічий, штани медичні чоловічі (закуплено ЛОДКЛ по договору № 78 від 08.06.2015); матрац для дорослих (закуплений ЛОДКЛ по договору № 77 від 08.06.2015); жакет медичний жіночий, штани медичні жіночі (закуплено ЛОДКЛ по договору № 81 від 08.06.2015); подушка 60х60 та подушка 50х70, ковдра стьобана (закуплено ЛОДКЛ по договору № 83 від 08.06.2015); повзунки байкові, повзунки бавовняні (закуплено ЛОДКЛ по договору № 80 від 08.06.2015); фрагмент тканина бавовняна, фрагмент тканина байкова (закуплено ЛОДКЛ по договору № 85 від 08.06.2015); тюль (закуплено ЛОДКЛ по договору № 86 від 08.06.2015); системний блок комп`ютера - передати Луганській обласній дитячій клінічній лікарні.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 395 КПК України, якщо таку скаргу не буде подано.

На вирок суду протягом 30 днів з дня його проголошення може бути подана апеляційна скарга до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд Луганської області.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду. Копію вироку суду негайно після його проголошення вручити обвинуваченій та прокурору.

Суддя