
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"23" серпня 2019 р. справа № 300/1765/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Західтехногаз" до Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.07.2019 за №0006071411, №0006081411, №0006101411, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Західтехногаз" 21.08.2019 звернулося в суд із вказаним адміністративним позовом.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
З`ясовуючи відповідність адміністративного позову вимогам, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, необхідно вказати, що згідно з частиною 3 статті 161 вказаного Кодексу до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом вимог частин 1 і 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно частини 1 статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до частини 1 статті 4 коментованого Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що ставка судового збору за подання юридичною особою до суду адміністративного позову майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", який вступив в дію з 01.01.2019, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2019 року складає 1 921,00 гривень.
Із змісту позовних вимог слідує, що позивач просить визнати протиправними та скасувати, прийняті Головним управлінням Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області:
- податкове повідомлення-рішення від 30.07.2019 за №0006071411;
- податкове повідомлення-рішення від 30.07.2019 за №0006081411;
- податкове повідомлення-рішення від 30.07.2019 за №0006101411.
Суддя констатує, що такі вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Західтехногаз" є трьома позовними вимогами майнового характеру, так як реальне виконання оскаржуваних вимог може змінити майновий стан позивача.
Виходячи із загального розміру донарахованого податкового зобов`язання і застосованих штрафних санкцій оскаржуваними рішеннями (457 227,00 гривень), враховуючи положення пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", позивач повинен сплатити судовий збір за подання адміністративного позову в розмірі 6 858,40 гривень (457 227,00 х 1,5%).
Втім, позивачем не долучено до адміністративного позову квитанції про сплату судового збору в розмірі 6 858,40 гривень.
Окрім того, за змістом частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Положеннями частин 1-2, 4-5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Проте, позивач, недотримуючись вказаної норми коментованого Кодексу не подав жодного доказу на підтвердження обставини податкового і бухгалтерського обліку по господарських операціях Товариства з обмеженою відповідальністю "Західтехногаз" із ТОВ "Бурком", ТОВ "Пром гарант плюс" і ПП "Техноресурс", щодо яких у акті перевірки від 09.07.2019 за №601/09-19-14-11/38331376 встановлено порушення, які як і оскаржувані рішення є предметом позовних вимог.
За змістом частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України електронними доказами є інформація в електронній (цифровій) формі, що містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електронні документи (текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо), веб-сайти (сторінки), текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані, бази даних та інші дані в електронній формі. Такі дані можуть зберігатися, зокрема на портативних пристроях (картах пам`яті, мобільних телефонах тощо), серверах, системах резервного копіювання, інших місцях збереження даних в електронній формі (в тому числі в мережі Інтернет).
Поміж іншим суддя звертає увагу, що позивачем, до матеріалів адміністративного позову долучено, як доказ, диск із дефектом, з якого неможливо зчитати інформацію, підтвердженням чого є акт канцелярії Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.08.2019 за №83.
Згідно пунктів 2, 4 частини 5 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи, а також подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Зважаючи на вказане, позовну заяву подано без додержання вимог частини 3, 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
За приписами частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку із викладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, встановлених частинами 3, 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Західтехногаз" до Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.07.2019 за №0006071411, №0006081411, №0006101411, - залишити без руху.
2. Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в описовій частині ухвали недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, встановлених частинами 3, 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
2.1. Необхідно надати (долучити) до позовної заяви:
- квитанцію (платіжне доручення) про сплату судового збору в розмірі 6 858,40 гривень;
- належним чином засвідчені копії доказів на підтвердження обставини податкового і бухгалтерського обліку по господарських операціях Товариства з обмеженою відповідальністю "Західтехногаз" із ТОВ "Бурком", ТОВ "Пром гарант плюс" і ПП "Техноресурс", щодо яких у акті перевірки від 09.07.2019 за №601/09-19-14-11/38331376 встановлено порушення, які як і оскаржувані рішення є предметом позовних вимог;
- відповідний диск (носій цифрової інформації у двох примірниках) із записаною у встановленому належному порядку інформацією, попередньо долучений позивачем до матеріалів позовної заяви на підтвердження обставин позовних вимог і додатків до позову.
Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.