Постанова № 83829003, 22.08.2019, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
22.08.2019
Номер справи
344/14916/19
Номер документу
83829003
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 344/14916/19

Провадження № 3/344/4803/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 серпня 2019 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Пастернак І.А. з участю: секретаря Караїм Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне корупційне правопорушення, що надійшла з управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця с. Ганьківці Снятинського району Івано-Франківської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, працюючого до 20.05.2019 заступником командира взводу №2 роти поліції особливого призначення ГУНП в Івано-Франківській області, непрацюючого, за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

До Івано-Франківського міського суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Із протоколу №12 від 16.08.2019 про вчинення адміністративного правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 172-6 КУпАП, за наступних обставин.

Відповідно до наказу ГУНП в Івано-Франківській області від 08.09.2017 №394 о/с лейтенанта поліції ОСОБА_1 було призначено на посаду заступника командира взводу №2 роти поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.

За таких обставин ОСОБА_1 у відповідності до підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону являвся суб`єктом, на якого поширювалась дія Закону, як поліцейського.

Відповідно до абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у підпункті «з» п. 1 ч. 1 ст. З цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням зобов`язані подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями.

Наказом ГУНП в Івано-Франківській області від 10.05.2019 №150 о/с лейтенанта поліції ОСОБА_1 20.05.2019 звільнено з Національної поліції України.

Опрацюванням відомостей Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, тобто 24.05.2019 подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період січень-травень 2019 року (перед звільненням), за період раніше не охоплений поданою декларацією.

Перевіркою несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 встановлено, що відповідно до журналу обліку відвідування та успішності поліцейських зі службової підготовки роти поліції особливого призначення ГУНП в Івано-Франківській області лейтенант поліції ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника командира взводу, проходив навчання з службової підготовки в зазначеному підрозділі.

Зокрема, 28.03.2019 проводилось заняття з особовим складом роти поліції особливого призначення ГУНП в Івано-Франківській області, а саме вивчався розділ VII (ФІНАНСОВИЙ КОНТРОЛЬ) ЗУ «Про запобігання корупції», на якому ОСОБА_1 був присутній та ознайомлений з основними вимогами антикорупційного законодавства України.

Окрім того, 20.05.2019 ОСОБА_1 ознайомився із рекомендаціями щодо дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», де одним із пунктів передбачено, що декларацію після припинення служби в поліції подається не пізніше дня такого припинення, про що свідчить його особистий підпис про ознайомлення.

Враховуючи вищенаведене, ОСОБА_1 , будучи ознайомлений з вимогами антикорупційного законодавства щодо необхідності подання декларації перед звільненням з Національної поліції, несвоєчасно подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Опрацюванням відомостей Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, тобто 24.05.2019 подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період січень-травень 2019 року (перед звільненням), за період раніше не охоплений поданою декларацією.

Перевіркою несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 встановлено, що відповідно до журналу обліку відвідування та успішності поліцейських зі службової підготовки роти поліції особливого призначення ГУНП в Івано-Франківській області лейтенант поліції ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника командира взводу, проходив навчання з службової підготовки в зазначеному підрозділі.

Зокрема, 28.03.2019 проводилось заняття з особовим складом роти поліції особливого призначення ГУНП в Івано-Франківській області, а саме вивчався розділ VII (ФІНАНСОВИЙ КОНТРОЛЬ) ЗУ «Про запобігання корупції», на якому ОСОБА_1 був присутній та ознайомлений з основними вимогами антикорупційного законодавства України.

Окрім того, 20.05.2019 ОСОБА_1 ознайомився із рекомендаціями щодо дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», де одним із пунктів передбачено, що декларацію після припинення служби в поліції подається не пізніше дня такого припинення, про що свідчить його особистий підпис про ознайомлення.

Враховуючи вищенаведене, ОСОБА_1 , будучи ознайомлений з вимогами антикорупційного законодавства щодо необхідності подання декларації перед звільненням з Національної поліції, несвоєчасно подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_2 , будучи заступником командира взводу №2 роти поліції особливого призначення ГУНП в Івано- Франківській області, відповідно до підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після звільнення 20.05.2019 із займаної посади, тільки 24.05.2019 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор Гринишин Л.М. підтримав викладені в протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення обставини.

ОСОБА_1 вину у вчиненні корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав повністю, щиро кається у вчиненому правопорушенні.

Згідно з ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно з підпунктом 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного Агентства від 10.06.2016 року №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089 декларація суб`єкта декларування, визначеному в абзаці 1 частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше 20 робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався, чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно з пунктом 2 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Із наказу ГУНП в Івано-Франківській області від 08.09.2017 №394 о/с лейтенанта поліції ОСОБА_1 було призначено на посаду заступника командира взводу №2 роти поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.

Наказом ГУНП в Івано-Франківській області від 10.05.2019 №150 о/с лейтенанта поліції ОСОБА_1 . 20.05.2019 звільнено з Національної поліції України.

Згідно п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 несвоєчасно, тобто 24.05.2019 подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період січень-травень 2019 року (перед звільненням), за період раніше не охоплений поданою декларацією.

Водночас, стаття 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначає правопорушення, пов`язане з корупцією як діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Тобто, правопорушення, пов`язане з корупцією, не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження.

У даному випадку стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимагає від суб`єкта декларування подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, тобто після звільнення 20.05.2019 із займаної посади, тільки 24.05.2019 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу №12 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 16.08.2019, характеристикою ОСОБА_1 , повідомленням № 2372/108/01/12-2019 від 04.06.2019, скріншотом витягу з інтернет ресурсу на сайті ЄДРД, копією декларації ОСОБА_1 , письмовими поясненнями ОСОБА_1 , іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.172-6 КУпАП як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєного правопорушення, щире каяття як обставину, що пом`якшує відповідальність, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

На підставі викладеного, ст.ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст.ст. 9, 33, 172-6, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, –

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача(МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106 - 384 грн. 20 коп. судового збору.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Пастернак І.А.