
Справа № 710/971/19 Провадження № 3/710/474/19
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.08.2019 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, працюючого пожежником-рятувальником 17 ДПРЧ Управління ДСНС України в Черкаській області, одруженого, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області 19.10.1999, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
за участі начальника Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури Плетінь О.О.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (прапорщик служби цивільного захисту), будучи звільнений 05.05.2017 із посади пожежника-рятувальника 17 ДПРЧ Управління ДСНС України в Черкаській області, будучи згідно підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, не своєчасно подав декларацію після припинення повноважень особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, по строку подачі до 31.03.2018, декларація була подана 25.04.2018.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду з`явився та зазначив, що вину свою не визнає повністю. Надав письмове клопотання про закриття провадження. В обґрунтування клопотання зазначив, що ним декларація була подана 25.04.2018, отже граничною датою виявлення правопорушення органом уповноваженим перевіряти факт подання суб`єктами декларування декларацій є 26.04.2018, після вказаної дати не пізніше 3 – го робочого дня зазначений орган зобов`язаний був повідомити про виявлене правопорушення НАЗК шляхом надсилання відповідного Повідомлення рекомендованим листом, яке Національне агентство, враховуючи термін на доставку Повідомлення, мало отримати не пізніше 01.06.2018, від цього часу минуло більш як 14 місяців. Отже, доказом факту несвоєчасного подання декларації є скриншот відомостей із сайту Єдиного державного реєстру декларацій, а тому перевірочні дії не потребували значного часу для прикладання зусиль уповноваженою особи на складання протоколу для встановлення всіх обставин справи, формування адміністративних матеріалів та своєчасного їх подання для розгляду судом в межах строків визначених ст.38 КУпАП. Тому просить суд закрити провадження в зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Прокурор в судове засідання з`явився обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 , ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Пунктом 1 «Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1052 передбачено, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно- рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.
Пунктом 1 «Положення про Управління Державної Служби України з Надзвичайних Ситуацій у Черкаській області (скорочена назва - УДСНС України у Черкаській області)», затвердженого наказом ДСНС України від 01.11.2016 № 560 (далі - Управління) передбачено, що управління с територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб. Управління підпорядковується ДСНС України.
Персонал (кадри) Управління складають особи рядового і начальницького складу, які проходять службу цивільного захисту за контрактом, державні службовці та інші працівники, з якими укладається трудовий договір. Порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу та трудові відносини з державними службовцями та іншими регулюються відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до п. д п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України.
Згідно наказу Управління ДСНС України в Черкаській області № 121 від 08.05.2014 ОСОБА_1 призначено на посаду пожежного-рятувальника 17 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України в Черкаській області, з укладанням контракту строком на 3 роки та присвоєно спеціальне звання сержант служби цивільного захисту (а.с. 21).
Відповідно до наказу Управління ДСНС України в Черкаській області
№ 152 від 05.05.2017, ОСОБА_1 звільнено з посади пожежника-
рятувальника 17 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС
України в Черкаській області, за п. 176 п.п. 1(у зв`язку із закінченням строку
контракту) Положення про порядок проходження служби цивільного захисту
особами рядового і начальницького складу ДСНС (а.с. 22).
Згідно з пам`яткою при звільненні із служби цивільного захисту (роботи) ДСНС України, ОСОБА_1 ознайомився з ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», в якій йшлося про те, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (а.с. 23).
Згідно з відомостями, отриманими з офіційного вебсайту Національного агентства з питань запобігання корупції «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подав декларацію про доходи після звільнення 25.04.2018 (а.с. 11).
Відповідно до ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Питання застосування окремих положень Закону стосовно заходів фінансового контролю зазначені у роз`ясненнях, затверджених рішенням НАЗК від 11.08.2016 № 3, із внесеними змінами.
Заповнення розділу 1 «Тип декларації та звітний період» декларації передбачає обрання суб`єктом декларування типу декларації, яка ним подається.
Зазначений розділ передбачає чотири типи декларацій: щорічна декларація; декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; декларація суб`єкта декларування, який є особою, що претендує на зайняття посад, зазначених у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, що подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Разом з тим інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов`язок подання такої декларації.
Припиненням державної служби в контексті статті 83 Закону України "Про державну службу" є закінчення відносин у сфері державної служби, які виникли між громадянином та державним органом з моменту набуття статусу державного службовця і тривають протягом проходження державної служби.
Таким чином, кінцевим терміном подання ОСОБА_1 декларації про доходи у зв`язку з припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави є рік після звільнення з посади, а саме: 31.03.2018. Натомість декларацію було подано 25.04.2018.
Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вчинення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, в повному обсязі підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення № 97/2019 від 25.07.2019 (а.с.2-9), електронною декларацією ОСОБА_1 від 25.04.2018 (а.с.4), витягом з наказу (по особовому складу) №152 від 05.05.2017 (а.с. 22).
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, є щире розкаяння винного.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
За таких обставин, вислухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП в повному обсязі доказана.
Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Дане адміністративне правопорушення кваліфікується за ч.1 ст.172-6 КУпАП та включене до глави 13-А «Адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією» КУпАП та виявлене 25.07.2019, а тому строки накладення адміністративного стягнення не пропущені.
З урахуванням особи порушника, яка характеризується з позитивної сторони, обставин вчиненого адміністративного правопорушення, наявності обставини, що пом`якшує відповідальність відсутності обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_1 необхідно піддати мінімальному адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Оскільки ОСОБА_1 піддається адміністративному стягненню, суддя стягує з нього судовий збір в сумі 384,20 грн., відповідно до ст.40-1, ч.5 ст.283 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, 252, 280, 283, 288, 294, 307, 308 КУпАП, ст.ст. 3, 52 Закону України «Про запобігання корупції» , суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн., який стягнути в доход держави (отримувач УК у Шполянському р-н/Шполянський р-н/21081100, код отримувача 38031276, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок № 31114106023552).
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови або внесення на неї подання прокурора - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню у примусовому порядку у подвійному розмірі - в сумі 1700,00 грн., відповідно до ст.308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, працюючого пожежником-рятувальником 17 ДПРЧ Управління ДСНС України в Черкаській області, одруженого, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області 19.10.1999, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, судовий збір в сумі 384,20 грн. на користь Державної судової адміністрації України, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795 (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя Н.П. Побережна