
621/2351/19
3/621/370/19
П О С Т А Н О В А
20 серпня 2019 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Бібік О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від в.о. начальника Головного управління ДФС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , голови комісії з припинення Лиманського ДВСРП,
за частиною 1 статті 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
Згідно протоколу №5 про адміністративне правопорушення від 27.06.2019, складеного головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок з окремих питань управління аудиту ГУ ДФС у Харківській області Ряніною Ю.В., ОСОБА_1 ставиться в вину порушення, передбачене частиною 1 статті 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке виявилося у тому, що ОСОБА_1 в порушення п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ (із змінами та доповненнями) зариблюється занижено єдиний податок за період, що перевіряється у сумі 76 651,89 грн., у т.ч. за: 2016 рік у сумі 17 708,64 грн., за 2017 рік у сумі 417,88 грн., за 2018 рік у сумі 39 345,57 грн.; п. 176.2(6) ст. 176 Податкового Кодексу України № 2755-УІ від 02.12.2010р. із змінами та доповненнями в довідці за формою № 1 -ДФ про суми нарахованого (сплаченого) доходу на користь платника податку, та сум утриманого з них податку у перевіряємому періоді надані недостовірні дані, а саме: невірно відображений податковий номер фізичних осіб, яким нарахована та виплачена заробітна плата; п. п. 168.1.2, п. п. 168.1.6 п. 161.1 ст. 168 Податкового кодексу України від 02.12.2010 ьр. № 2755-УІ із змінами та доповненнями Лиманське ДВСРП не перерахувало до бюджету податок на доходи фізичних осіб за березень 2019р. в сумі 1700,0 грн.; відповідно до вимог ст. 129 Податкового кодексу України підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету пеня по податку на доходи фізичних осіб; ч.І.І ст.7 та ч.5 ст.8 розділу III ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» заниження загальної суми нарахованої заробітної на загальну суму 12138,27 грн., які було відображено в наступних періодах; п.2 ст.6 розділу II, п.п.1.1 п.1 ст.7 та ч.5 ст.8 розділу III ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» - заниження загальної суми єдиного внеску, що підлягає сплаті всього суму 2670,43 грн., які було відображено в наступних періодах; неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок, що призвело до нарахувань єдиного внеску та відповідно до ч. 11ст. 25 Закону України від 08.07.2010р. № 2464-УІ застосовуються штрафні санкції у розмірі від восьми до п`ятнадцяти неоподатковуваних; п.п.20.1.8 п.20.1 ст.20, п.85.2 ст.85 та п.121.1 ст. 121 Податкового кодексу України, незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів бухгалтерської звітності та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків і зборів протягом установлених строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійснені податкового контролю, у випадках, передбачених цим Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510,00 грн.
Ознайомившись з протоколом про адміністративне правопорушення та доданими до нього матеріалами, дійшов наступного:
У відповідністю з статтею 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.
У відповідністю зі статтею 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення з наступних підстав: у протоколі відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також відсутній запис про відмову від підписання протоколу; відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, про роз`яснення їй прав та обов`язків, передбачених статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення; до протоколу додано копію акта "Про результати камеральної перевірки ВПП "Укренергомеханізація" з питання дотримання термінів сплати податкових зобов`язань з податку на додану вартість" №13615/20-40-12-10-09/24284137 від 18.09.2018, під час якої виявлено порушення, який не підписаний посадовими особами юридичної особи керівником якої є особа, у відношенні якої складено протокол; протокол не містить відомостей про свідків та їх адреси.
Без усунення зазначених недоліків неможливо виконати вимоги статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо прав особи, яка притягається до відповідальності, а також статей 245, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо повного, всебічного і об`єктивного з`ясування обставин справи.
Усунути зазначену неповноту і неправильність, допущенні при складанні протоколу про адміністративне правопорушення у судовому засіданні неможливо, тому матеріал підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись статтями 245, 256, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути Головному управлінню ДФС у Харківській області для належного оформлення.
На постанову може бути подана апеляція до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: