
Справа № 344/14842/19
Провадження № 3/344/4785/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2019 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В. з участю: секретаря Караїм Ю.В., прокурора Гринишин Л.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне корупційне правопорушення, що надійшла з управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця с. Узин Тисменицького району Івано-Франківської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, одруженого, працюючого до 23.10.2018 молодшим інспектором 1-ї категорії державної установи "Івано-Франківська установа виконання покарань №12", офіційно працевлаштованого, за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И Л А:
До Івано-Франківського міського суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Із протоколу №253/2019 від 13.08.2019 про вчинення адміністративного правопорушення вбачається, що ОСОБА_3 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 172-6 КУпАП, за наступних обставин.
Відповідно до наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області Івано-Франківського слідчого ізолятора «По особовому складу» № 78 о/с від 14.12.2007, ОСОБА_4 обіймав посаду молодшого інспектора 2-ї категорії відділу режиму і охорони Івано-Франківського слідчого ізолятора управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області, з 14 грудня 2007 року.
Старшого прапорщика внутрішньої служби ОСОБА_5 Ігоровича, молодшого інспектора 1-ї категорії відділу режиму і охорони державної установи «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)», наказом Міністерства юстиції України державної установи «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)» № 133 о/с від 22.10.2018 «По особовому складу», відповідно до пункту 5 статті 23 Закону України «Про Державну кримінально- виконавчу службу» та пункту 2 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» звільнено зі служби в Державній кримінально- виконавчій службі України через хворобу. Підстава: рапорт ОСОБА_6 , свідоцтво про хворобу ДУ «ТМО МВС України по Івано-Франківській області» № 269 від 17.10.2018.
За таких обставин та згідно з п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_3 є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону, як на особу рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби.
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно з пунктом 2 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_3 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 12.11.2018.
Оскільки ОСОБА_3 , молодший інспектор 1-ї категорії відділу режиму і охорони державної установи «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)» звільнений зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України за власним бажанням, необхідною граничною датою подання ним вказаної вище декларації є 23.10.2018.
Таким чином, ОСОБА_3 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до підпункту «д» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, оскільки граничний термін подачі був 23.10.2018, а декларація ним фактично подана 12.11.2018, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Роз`яснивши ОСОБА_7 вимоги ст.268 КУпАП, заслухавши його пояснення та думку прокурора, дослідивши та оцінивши надані письмові докази, з`ясувавши всі фактичні обставини справи, судом встановлено наступне.
У судовому засіданні ОСОБА_3 вину у вчиненні корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав повністю, пояснив, що не знав про те, що мав подати при звільненні декларацію та усвідомлює, що незнання законів не звільняє його від відповідальності. Також підтвердив, що 12.11.2018 подав дану декларацію, щиро кається у вчиненому правопорушенні.
Прокурор у судовому засіданні підтримала викладені в протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення обставини та просила правопорушника визнати винним за вчинення корупційного правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Згідно з ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
У відповідності з пунктом 2 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Із наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області Івано-Франківського слідчого ізолятора «По особовому складу» № 78 о/с від 14.12.2007 вбачається, що ОСОБА_4 обіймав посаду молодшого інспектора 2-ї категорії відділу режиму і охорони Івано-Франківського слідчого ізолятора управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області, з 14 грудня 2007 року (а.с. 10).
Згідно наказу Державної Установи «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)» № 133 о/с від 22.10.2018 «По особовому складу», старшого прапорщика внутрішньої служби ОСОБА_2 , молодшого інспектора 1-ї категорії відділу режиму і охорони державної установи «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)», відповідно до пункту 5 статті 23 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу» та пункту 2 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» звільнено зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України через хворобу з 23.10.2018 (а.с. 9).
Згідно п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_3 є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_3 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 12.11.2018 (а.с. 20-27).
Водночас, стаття 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначає правопорушення, пов`язане з корупцією як діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Тобто, правопорушення, пов`язане з корупцією, не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження.
У даному випадку стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимагає від суб`єкта декларування подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Таким чином, ОСОБА_3 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_6 у вчиненому доводиться даними з протоколу №253/2019 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 13.08.2019, рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Івано-Франківській області Передрука Р.В. від 13.07.2019, характеристикою ОСОБА_6 , копією повідомлення № 5/1/1-4459 від 07.11.2018, скріншотом витягу з інтернет ресурсу на сайті ЄДРД, копією декларації ОСОБА_6 , письмовими поясненнями ОСОБА_6 та усними поясненнями останнього, наданими в судовому засіданні, іншими матеріалами справи.
Як вбачається з усних пояснень ОСОБА_6 , наданих в судовому засіданні, останній не знав, що мав подати при звільненні декларацію.
Відповідно до ст.68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Таким чином, дії ОСОБА_6 слід кваліфікувати за ч.1 ст.172-6 КУпАП як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що вина ОСОБА_6 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєного правопорушення, щире каяття як обставину, що пом`якшує відповідальність, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
На підставі викладеного, ст.ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст.ст. 9, 33, 172-6, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, –
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача(МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106 - 384 грн. 20 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко