ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2010 року о 14 год. 05 хв. Справа № 2а-1106/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Стрельнікової Н.В.
при секретарі Максименко Л.Я.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом
спирту, алкогольних і тютюнових виробів Державної податкової
адміністрації України в Запорізькій області, м. Запоріжжя
до: фізичної особи підприємця ОСОБА_1, м. Запоріжжя
про: стягнення фінансових санкцій,
за участю представників сторін:
від позивача: не зявився;
від відповідача: не зявився,
ВСТАНОВИВ:
24 лютого 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь Державного бюджету Жовтневого району м. Запоріжжя суму фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
Обґрунтовуючи свої вимоги, викладені у позовній заяві, позивач посилається на те, що 11.09.2009, працівниками Жовтневого РВ ЗМУ УМВС України в Запорізькій області, проведено перевірку кіоску № 416, який розташований за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 66, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1 Перевіркою встановлений факт реалізації однієї пачки сигарет «Мальборо» особі, яка не досягла вісімнадцяти років. На підставі виявленого правопорушення складено протокол № 002572 про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 156 КУпАП. Крім цього, позивач у позовній заяві зазначає, що приватним підприємцем ОСОБА_1 було порушено вимоги ст. 153 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19.12.1995, тобто продаж тютюнових виробів особам, які не досягли вісімнадцяти років.
У судове засідання представник позивача не з'явився. Представником позивача подано до суду клопотання, в якому він просив розглянути справу за його відсутності. Позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не відомі. Про час і місце розгляду справи був повідомлявся належним чином.
Враховуючи викладене, суд визнав за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, за наявними у справі доказами.
З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1, відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця Серії НОМЕР_2, зареєстрований 29.10.2001 Виконавчим комітетом Запорізької міської ради, про що зроблено запис про включення відомостей до Єдиного державного реєстру за № НОМЕР_3.
11 вересня 2009 року співробітниками Жовтневого РВ ЗМУ УМВС України в Запорізькій області складено протокол ЗП № 002572 про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 156 КУпАП відносно ОСОБА_2. Відповідно до протоколу, зазначена особа 11.09.2009, близько 15 години, продала неповнолітній ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, пачку сигарет «Мальборо».
21 жовтня 2009 року позивачем, в особі виконуючого обов'язки начальника регіонального управління, винесено рішення про застосування фінансових санкцій № 080451/0832-26. Зазначеним рішенням до приватного підприємця ОСОБА_1 застосована фінансова санкція у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн. за порушення абзацу 8 ст. 17 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995.
Не погоджуючись з рішенням про накладення фінансових санкцій, ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою до Запорізького окружного адміністративного суду у якій просив суд скасувати рішення про застосування фінансових санкцій № 080451/0832-26 від 21.10.2009, обґрунтовуючи свою позицію порушенням з боку податкового органу порядку проведення перевірки.
19 січня 2010 року суддя Запорізького окружного адміністративного суду, розглянувши матеріали адміністративної справи № 2а-6370/09/0870, постановив: у задоволені позову ОСОБА_1 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій № 080451/0832-26 від 21.10.2009 та розпорядження про анулювання ліцензії № 295/1 від 19.10.2009 відмовити. Зазначена постанова набрала законної сили 09.02.2010.
Відповідач в добровільному порядку суму фінансових санкцій не сплатив, тому Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області звернулося до суду про їх стягнення.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст . 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», забороняється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Згідно абзацу 8 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 153 цього Закону - 1700 гривень, у разі повторного протягом року порушення - 3400 гривень.
Механізм застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначений Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995, затверджений Постановою КМУ від 02.06.2003 р. № 790.
Пунктом 6 Порядку передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом- сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Пунктом 10 зазначеного Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
У матеріалах справи відсутні докази перерахування суми застосованих фінансових санкцій у строки, визначені законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, вимоги позивача у справі є законними і обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 159-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (69054, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету Жовтневого району м. Запоріжжя (роз. рахунок 31110106700003, МФО 813015, ОКПО 34677124, код бюджетної класифікації 21081100 ГУДКУ у Запорізькій області, одержувач Державний бюджет Жовтневого району м. Запоріжжя) суму штрафних санкцій у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя (підпис) Н.В. Стрельнікова
Постанова складена у повному обсязі 19 березня 2010 року.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя Н.В. Стрельнікова