
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
22 серпня 2019 р. № 520/8086/19
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Панов М.М., розглянувши клопотання представника позивача по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інститут Харківпроект" до Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації про скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інститут Харківпроект" звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати недійсним та скасувати рішення Тендерного комітету Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації у формі Протоколу засідання тендерного комітету №206 від 21.06.2019; визнати недійсним та скасувати рішення Тендерного комітету Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації про визнання закупівлі такою, що не відбулась від 22.07.2019; зобов`язати Департамент житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації визнати Товариство з обмеженою відповідальністю «Інститут Харківпроект» (код ЄДРПОУ 02497996) переможцем у закупівлі UA-2019-05-14-001747-C, Проектування та виконання НДДКР (Коригування проектно-кошторисної документації на Розчищення русла річки Вовча в межах міста Вовчанськ з подальшою можливістю облаштування зон рекреації (Коригування)).
Ухвалою від 16.08.2019 провадження у справі відкрито. Розгляд справи ухвалено здійснювати відповідно до положень ст.ст. 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження.
21.08.2019 через канцелярію суду від представника позивача надійшло клопотання, в якому він просить розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначити дату підготовчого засідання по справі.
Розглянувши клопотання представника позивача суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до положень статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно п. 10 ч. 6 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України, справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Статтею 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує, у тому числі значення справи для сторін, категорію та складність справи, кількість сторін та інших учасників справи та чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес.
Відповідно до ч. 1 ст. 260 Кодексу адміністративного судочинства України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Щодо зазначення представника позивача у клопотанні про значний суспільний інтерес даної справи, суд зазначає, що інтерес позивача щодо визнання його переможцем у відповідній закупівлі можливо є значним для нього (прибуток і т. ін.), але не містить ознак, які б свідчили про існування суспільного інтересу з приводу спірних правовідносин за межами їх існування та окрім суб`єктів даних правовідносин.
Позовна заява містить невеликий обсяг доказів та разом з додатками та документами щодо представництва та сплати судового збору містить менш ніж 50 аркушів справи.
В ухвалі про відкриття провадження у справі запропоновано відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття спрощеного провадження у справі подати до суду відзив на адміністративний позов разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи, які в ньому наведені або заяву про визнання позову та надати до суду докази надіслання (подання) копії відзиву іншим учасникам справи та позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом п`яти календарних днів з моменту отримання відповідних документів.
Отже, при розгляді справи в спрощеному провадженні без проведення судового засідання суд не позбавляє сторони права подавати обґрунтування своїх вимог та заперечень з відповідними доказами в заявах по суті справи.
Крім того, розгляд справи в спрощеному провадженні без проведення судового засідання не виключає застосування ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України (витребування доказів).
Таким чином, зі змісту позовної заяви не вбачаються підстави для розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження, оскільки обсяг доказів є незначним, розгляд справи не становить значний суспільний інтерес, відсутні ознаки особливої складності з`ясування обставин, які складають зміст спірних правовідносин. Жодних інших обґрунтувань позивачем не наведено.
Вказані критерії дозволяють дійти до висновку згідно п. 10 ч. 6 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України про незначну складність даної справи.
З огляду на викладене суд не вбачає підстав для задоволення клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст. ст. 12, 243, 248, 256, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інститут Харківпроект" до Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації про скасування рішення - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Панов М.М.