
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
21 серпня 2019 року м. Київ № 640/13261/19
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі: судді Келеберди В.І., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи
ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції міста Бориспіль Київської області про скасуванння постанови про накладення штрафуВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції міста Бориспіль Київської області про скасування постанови серії ЕАВ № 1307158 від 08.07.2019 року про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Ухвалою суду від 22.07.2019 року позовну заяву залишено без руху, надано позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.
На виконання вимог зазначеної ухвали, 06.08.2019 року від позивача на адресу суду надійшла заява про усунення недоліків.
Згідно з ч. 3 ст. 169 КАС України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Відповідно до положень п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Водночас, ст. 20 КАС України розмежовано предметну юрисдикцію між місцевими загальними як адміністративними судами та окружними адміністративними судами.
Так, п. 1 ч. 1 вказаної статті КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Зі змісту позовної заяви убачається, що вказаний спір предметно підсудний місцевому загальному суду, оскільки оскаржується рішення у справі про притягнення її до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 122 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З системного аналізу наведеної норми убачається, що однією з підстав для передачі справи на розгляд до іншого адміністративного суду є порушення позивачем правил територіальної юрисдикції (підсудності). При цьому, вирішення питання щодо передачі адміністративної справи на розгляд до іншого адміністративного суду можливо як до, так і після відкриття провадження у справі.
Суд вказує на те, що предметна підсудність має імперативний характер, порушення правил якої відповідно до ст. 318 КАС України є безумовною підставою для скасування судового рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно вимог ч. 5 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні.
При визначенні підсудності даної справи суд враховує місцезнаходження Управління патрульної поліції міста Бориспіль Київської області: м. Бориспіль, вул. Сергія Камінського, 4.
Таким чином, зважаючи на вищенаведене та з метою забезпечення права позивача на доступ до суду, встановленого законом, суд вважає, що дана справа підлягає передачі до Бориспільського міськрайонного суду Київської області (08301, м. Бориспіль, вул. Київський Шлях , 72).
Правовими положеннями ч. 1 ст. 30 КАС України встановлено, що спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись ст. 26, 29, 30, 248, 256, 293 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
У Х В А Л И В:
1. Передати адміністративну справу № 640/13261/19 за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції міста Бориспіль Київської області про скасування постанови серії ЕАВ № 1307158 від 08.07.2019 року про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу до Бориспільського міськрайонного суду Київської області (08301, м. Бориспіль, вул. Київський Шлях , 72).
2. Копію ухвали направити особі, які подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в порядку ст. 295 КАС України протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя В.І. Келеберда