
Справа № 265/5407/19
Номер провадження №2-а/265/121/19
У х в а л а
13 серпня 2019 року м. Маріуполь
Суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області Гноєвой С.С., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради, Лівобережного об`єднаного управління Пенсійного фонду України міста Маріуполя Донецької області про поновлення виплати пенсії, стягнення заборгованості за призупиненою пенсією, пені, суми інфляції та 3 % річних за несвоєчасне проведення виплати пенсії, -
В С Т А Н О В И В :
08 серпня 2019 року до Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради, Лівобережного об`єднаного управління Пенсійного фонду України міста Маріуполя Донецької області про поновлення виплати пенсії, стягнення заборгованості за призупиненою пенсією, пені, суми інфляції та 3 % річних за несвоєчасне проведення виплати пенсії.
Зі змісту позову вбачається, що позивач ОСОБА_1 оскаржує бездіяльність посадових осіб Лівобережного об`єднаного управління Пенсійного фонду України міста Маріуполя Донецької області, просить поновити виплату призначеної їй пенсії, та стягнути наявну заборгованість з невиплаченої пенсії зі штрафними санкціями.
Вивчивши матеріали позову та додані до нього документи, суддя дійшов наступних висновків.
Статтею 20 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом КАС України) розмежовано предметну підсудність місцевих загальних судів як адміністративних та окружних адміністративних судів.
Згідно ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, повязані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3)адміністративні справи, повязані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Частиною 2 зазначеної статті Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Тобто, законодавцем чітко визначено предметну підсудність адміністративних справ місцевим загальним судам.
Враховуючи, що позивач порушує питання про поновлення виплати йому пенсії, яке не входить до переліку, передбаченого ч. 1 ст. 20 КАС України, суддя вважає позов таким, що поданий з порушенням правил предметної підсудності та не підлягає розгляду Орджонікідзевським районним судом міста Маріуполя як адміністративним судом.
Відповідно п.2 ч.1ст.29КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Крім того, суддя зауважує, що частиною першоюстатті 318 КАС України передбачено, що у разі прийняття рішення судом першої інстанції з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20,22,25-28 цього Кодексу, таке рішення суду підлягає скасуванню судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Таким чином, підставою для передачі адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду є порушення не лише територіальної, а й предметної та інстанційної юрисдикції.
Отже враховуючи, що спір фізичної особи із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності, повязаних з пенсійними виплатами, предметно не підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі справи за підсудністю до Донецького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст.20, 29, 243, 256, 294, 295 КАС України, судя
У Х В А Л И В :
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради, Лівобережного об`єднаного управління Пенсійного фонду України міста Маріуполя Донецької області про поновлення виплати пенсії, стягнення заборгованості за призупиненою пенсією, пені, суми інфляції та 3 % річних за несвоєчасне проведення виплати пенсії, - передати на розгляд до Донецького окружного адміністративного суду (84122, Донецька область, місто Слов`янськ, вулиця Добровольського, 1).
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Першого апеляційного адміністративного суду протягом пятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга буде подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її вручення.
Ухвалу складено та підписано 13 серпня 2019 року.
Суддя: