
Справа № 161/3140/19
Провадження № 3/161/1161/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 21 серпня 2019 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді - Олексюка А.В.,
при секретарі - Шумиводи О.І.,
за участю прокурора - Гловацького А.В.
особи, відносно якої складено
протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, не працюючої, проживаючої в АДРЕСА_1 , -
- за ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 будучи спеціалістом Луцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області, відповідно до п.п. «в», п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення», декларацію особи була зобов`язана подати до 00:00 год. 01.04.2018 року, однак моніторингом Єдиного реєстру державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що декларація ОСОБА_1 подана несвоєчасно, а саме о 13.28 год. 30.12.2018 року, чим порушила ч.2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому їй правопорушенні визнала та суду пояснила, що електронну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення подала із запізненням, а саме 30.12.2018 року у зв`язку із тим, що не могла здійснити вхід до особистого кабінету Єдиного державного реєстру декларацій для подання декларацій через технічні несправності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП.
Крім визнавальних пояснень ОСОБА_1 , її вина у вчиненні інкримінованого їй правопорушення повністю підтверджується зібраними та дослідженими в судовому засіданні доказами, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення №36 від 13.02.2019 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , постановою про закриття кримінального провадження від 18.01.2019 року, наказами Головного територіального управління юстиції у Волинській області, витягом з Єдиного державного реєстру декларації ОСОБА_1 та іншими доказами, що знаходяться в матеріалах справи.
Таким чином ОСОБА_1 своїми діями, які виразились у несвоєчасному поданні декларації при звільненні, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-6 ч.1 КУпАП.
За правилами ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суд не вбачає.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, яка вину у вчиненні інкримінуємого адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією визнала повністю, має постійне місце проживання, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, а тому суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 , слід накласти адміністративне стягнення в мінімальних межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.
У відповідності зі ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст. 40-1 КУпАП, з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп.
На підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП; ст.ст.3,12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», керуючись ст.ст. 283,284 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,визнати винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, наклавши адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що ставить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок за наступними реквізитами: найменування суду - Луцький міськрайонний суд Волинської області, назва податку - судовий збір, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, рахунок отримувача: 31211256026001.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд, шляхом подачі апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Луцького міськрайонного суду А.В.Олексюк