Ухвала суду № 83778469, 21.08.2019, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
21.08.2019
Номер справи
308/13735/18
Номер документу
83778469
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 308/13735/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2019 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Данко В.Й., за участю секретаря судового засідання - Павлюх Л.М., розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Закарпатській області капітана поліції Стойки Василя Петровича, у рамках кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018070000000250 від «12» вересня 2018 року, погоджене прокурором, про проведення експертизи, -

ВСТАНОВИВ:

З внесеного слідчим клопотання, погодженим з прокурором, та доданих матеріалів вбачається, що 12.09.2018 слідчим управлінням ГУНП в Закарпатській області розпочато досудове розслідування за фактами розкрадання коштів місцевого бюджету службовими особами Рахівської міської ради шляхом зловживання своїм службовими становищем за попередньою змовою із службовими особами КП «Рахівкомунсервіс», ТОВ «Європресал-Бетон», ТОВ «Пресал-Бетон», ФОП ОСОБА_1 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.09.2018 за №12018070000000250.

Підставою для початку досудового розслідування та внесення відповідних відомостей до ЄРДР став рапорт начальника міжрайонного відділу №2 (м. Хуст) УЗЕ в Закарпатській області Шимона В.В., про те, що в ході проведення оперативно-розшукових заходів в рамках ОРС встановлено, що службові особи Рахівської міської ради ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та директор міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , вступили в злочинну змову із суб`єктами господарювання ТОВ «Пересал-Бетон», ТОВ «Євро-Пресал-Бетон» директором яких являється ОСОБА_4 , та ФОП ОСОБА_1 , надають останнім незаконну перевагу під час укладення договорів підряду на проведення поточних та капітальних робіт з метою незаконного заволодіння бюджетними коштами у великих розмірах.

Досудовим розслідуванням встановлено, що за рахунок розроблення здороженої кошторисної документації, готування тендерної документації з наперед наданою перевагою одному із необхідних підприємств перед іншими учасниками, а також подальшу перемогу під час проведення тендеру. Дані дії проводяться за сприяння директора міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» ОСОБА_3 , за згодою Рахівського міського голови ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

-Так, в ході проведення досудового розслідування встановлено, що Рахівський міський голова ОСОБА_2 , будучи у змові із начальником МКП «Рахівкомунсервіс» ОСОБА_3 та директором ТОВ «Пресал-Бетон», ТОВ «Євро-Пресал-Бетон» ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем здійснювали заволодіння бюджетними коштами, які виділялися міським бюджетом на капітальні видатки (капітальні ремонти, реконструкцію та будівництво) на території обслуговування Рахівської міської ради, розпорядником по яких виступала Рахівська міська рада, а підрядником ФОП ОСОБА_1 , де під час «аварійно-відновлювальні роботи крівлі багатоповерхового будинку вул. Вербник, №104 в м. Рахів (капітальний ремонт)», по вказаному об`єкту складалася здорожена кошторисна документація, підписувалися акти приймання виконаних робіт із завищеними об`ємами робіт, завищеною вартістю матеріалів та включенням механізмів та робочої сили, що не використовувались.

В ході здійснення досудового розслідування даного кримінального правопорушення проведено огляд місцевості де проводились будівельні роботи за результатами проведення обмірів встановлено ряд завищень обсягів виконаних робіт.

Вказані обставини свідчать про те, що службові особи Рахівської міської ради будучи в попередній змові із службовими особами ТОВ «Євро-пресал-бетон», ТОВ «Пресал-бетон» та ФОП ОСОБА_1 шляхом зловживання своїм службовим становищем, що виразилось у внесені до актів приймання виконаних будівельних робіт завищених обсягів фактично виконаних робіт незаконного заволоділи коштами місцевого бюджету.

В ході здійснення досудового розслідування 10.04.2019 та 11.04.2019 заступником начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області Скрекля І.В., проведено огляди місцевості та території вищевказаних об`єктів та здійснено фактичні обміри та стан виконаних робіт.

В клопотанні слідчий зазначає, що оскільки в ході досудового розслідування необхідно встановити правильність складення проектно-кошторисної документації, визначення об`ємів та вартості фактично виконаних будівельних робіт згідно встановлених даних отриманих в ході проведення огляду об`єкта а саме «аварійно-відновлювальні роботи крівлі багатоповерхового будинку вул. Вербник, №104 в м. Рахів (капітальний ремонт)», з метою встановлення чи відповідають вказані роботи державним та відомчим будівельним нормам, у зв`язку з чим з метою об`єктивного дослідження всіх обставин вчинення кримінального правопорушення та з метою отримання доказів вчинення кримінального правопорушення виникла необхідність у призначенні та проведенні комісійної інженерно - технічної експертизи, а тому слідчий просить клопотання задовольнити.

Окрім того, слідчий просить доручити проведення комісійної інженерно - технічної експертизи експертам Хмельницького відділення Київського Науково-дослідного інституту судових експертиз.

У судове засіданні слідчий не з`явився, в матеріалах міститься заява слідчого про розгляд клопотання без його участі.

Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України неприбуття слідчого у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши матеріали клопотання з додатками, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Як вбачається з клопотання та доданих до нього матеріалів, СВ розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №12018070000000250 від 12.09.2018 року, з правовою кваліфікацією правопорушення за ст. 191 ч. 3 КК України.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді. У клопотанні зазначається: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; виклад обставин, якими обґрунтовуються доводи клопотання; вид експертного дослідження, що необхідно провести, та перелік запитань, які необхідно поставити перед експертом. До клопотання також додаються копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання.

Згідно з вимогами ч.1 ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Згідно ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно п.1.6 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом МЮУ №53/5 від 08.10.1998 року експертизи та дослідження проводяться експертними установами за зонами регіонального обслуговування згідно з Переліком регіональних зон обслуговування науково-дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції України, наведеним у додатку 1 до цієї Інструкції.

Згідно Переліку регіональних зон обслуговування науково - дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції України (Додаток №1 до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом МЮУ №53/5 від 08.10.1998 року) установою за зоною регіонального обслуговування Закарпатської області є Львівський науково - дослідний інститут судових експертиз.

Згідно абз. 2 п.1.6 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом МЮУ №53/5 від 08.10.1998 року за наявності обставин, що зумовлюють неможливість або недоцільність проведення експертизи в експертній установі за зоною регіонального обслуговування, орган (особа), який (яка) призначає експертизу (залучає експерта), зазначивши відповідні мотиви, доручає її виконання експертам іншої експертної установи.

З огляду на викладене та на фактичні обставини справи, слідчий суддя приходить до висновку, що на виконання вимог ч.6 ст.244 КПК України слідчим доведено необхідність проведення в рамках кримінального провадження №12018070000000250 від 12.09.2018 року комісійної інженерно - технічної експертизи.

Однак, обгунтовуючи подане клопотання стосовно вимоги про доручення проведення вказаної експертизи експертам Хмельницького відділення Київського Науково-дослідного інституту судових експертиз, слідчим не було належним чином зазначено обставин та їх обґрунтування, які зумовлюють неможливість або недоцільність проведення експертизи в експертній установі за зоною регіонального обслуговування (Львівський НДІСЕ), а тому, дотримуючись вимог чинного законодавства, з метою повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування, об`єктивного дослідження всіх обставин вчинення кримінального правопорушення та з метою отримання доказів вчинення кримінального правопорушення, слідчий суддя доходить висновку, що дане клопотання підлягає до часткового задоволення.

Керуючись ст.ст. 242-244, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Закарпатській області капітана поліції Стойки Василя Петровича, у рамках кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018070000000250 від «12» вересня 2018 року, погоджене прокурором, про проведення експертизи - задовольнити частково.

Призначити у кримінальному провадженні №12018070000000250 від 12.09.2018 року комісійну інженерно - технічну експертизудо проведення якої залучити експертів Львівського науково - дослідного інституту судових експертиз (місцезнаходження: 79000, м. Львів, вул. Липинського, 54), на вирішення якої поставити наступні запитання:

?Чи складено проектно-кошторисну документацію по об`єкту: «аварійно-відновлювальні роботи крівлі багатоповерхового будинку вул . Вербник , №104 в м . Рахів (капітальний ремонт)», з врахуванням даних відповідно до протоколу огляду місцевості та території відповідно до встановлених державних та відомчих будівельних норм?

?Який обсяг та вартість виконаних робіт по об`єкту: «аварійно-відновлювальні роботи крівлі багатоповерхового будинку вул. Вербник , № 104 в м . Рахів (капітальний ремонт)»?

?Чи відповідають обсяг і вартість фактично виконаних по об`єкту «аварійно-відновлювальні роботи крівлі багатоповерхового будинку вул. Вербник, №104 в м. Рахів (капітальний ремонт)», обсягу та вартості зазначеному в акті приймання виконаних робіт? Якщо ні то тоді в чому відмінність і на яку суму?

Для ознайомлення експертам, на їх вимогу, надати необхідні матеріали кримінального провадження.

В задоволенні решти вимог клопотання - відмовити.

Експертів попередити про кримінальну відповідальність передбачену ст.ст. 384, 385 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду: Данко В.Й.