
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
20 серпня 2019 року м. Київ № 826/13663/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Чудак О.М., розглянувши клопотання Київського обласного військового комісаріату про розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язання вчинити певні дії, за правилами загального позовного провадження та клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Київського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, в якій висловив прохання:
- визнати бездіяльність Київського обласного військового комісаріату щодо відмови скласти, оформити і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідку про перерахування пенсії, - протиправною;
- зобов’язати Київський обласний військовий комісаріат скласти, оформити і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії в розмірі 90% грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: премія – 10%, надбавка за виконання особливо важливих завдань – 50%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовців (за роботу з таємними виробами, носіями, документами) – 15%, надбавка за кваліфікацію, льотчик/штурман 1 клас – 12%, надбавка за особливі умови служби – 35%;
- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо не проведення перерахунку пенсії, - протиправною;
- зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області нарахувати і виплачувати пенсію в розмірі 90% грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: премія – 10%, надбавка за виконання особливо важливих завдань – 50%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовців (за роботу з таємними виробами, носіями, документами) – 15%, надбавка за кваліфікацію, льотчик/штурман 1 клас – 12%, надбавка за особливі умови служби – 35%, починаючи з 01 січня 2018 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 серпня 2018 року відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Представником Київського обласного військового комісаріату до суду подано відзив на позовну заяву, в прохальній частині якого міститься клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Окрім того, представником Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області до суду також подано відзив на позовну заяву, в прохальній частині якого міститься клопотання про розгляд справи в судовому засіданні.
Суд, розглянувши подані клопотання, при їх вирішенні виходив з наступного.
Відповідно до частин першої-другою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно з пунктом 10 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Водночас, частиною третьою статті 12 КАС України передбачено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Так, частиною четвертою цієї статті визначено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб’єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Згідно з частинами другою, третьою статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті, зміст якої відповідає змісту частини четвертої статті 12 КАС України.
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Окрім того, відповідно до пункту 3 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно з частиною шостою статті 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Враховуючи, що позивачем оскаржуються дії щодо відмови у виплаті одноразової грошової допомоги, суд дійшов висновку, що справа є незначної складності, тому для повного та всебічного встановлення обставин справи відсутня необхідність проведення публічних слухань справи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 49, 248 КАС України,
ухвалив:
Клопотання представника Київського обласного військового комісаріату про розгляд справи №826/13663/18 за позовом ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язання вчинити певні дії, за правилами загального позовного провадження, - залишити без задоволення.
В задоволенні клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про розгляд справи №826/13663/18 в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, - відмовити.
Ухвала набирає законної сили відповідно до частини другої статті 256 КАС України з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Чудак