
Справа № 636 / 3114 / 19
Провадження № 3 / 636 / 799 / 19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2019 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Ковригіна О.С.,
за участю секретаря судового засідання - Фатєєвої С.М.,
прокурора Чугуївської місцевої прокуратури - Тищенко С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, що надійшли від заступника начальника Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції Українипро притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Феськи Золочівського району Харківської області, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , спеціаліста ІІ категорії (головного бухгалтера) Граківської сільської ради (яку реорганізовано шляхом приєднання до Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області, що зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
В С Т А Н О В И В:
25.07.2019 року до суду від заступника начальника Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшов адміністративний протокол, який складений від 23.07.2019 року за № 507 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (єдиний унікальний номер судової справи справа № 636/3114/19), а також адміністративні протоколи, які складені від 23.07.2019 року за № 505 та 506 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (єдині унікальні номери судових справ № 636/3115/19 та № 636/3116/19)
В призначене судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, про дату час та місце його проведення повідомлялась належним чином, від неї до суду надійшла заява про розгляд справи відносно неї без її участі, вину визнає повністю, та просить об`єднати протоколи в одне провадження.
Відповідно до вказаних протоколів, ОСОБА_1 перебуваючи з 05.07.2017 року на посаді спеціаліста ІІ категорії (головного бухгалтера) Граківської сільської ради Чугуївського району Харківської області (яку реорганізовано шляхом приєднання до Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області), та будучи суб`єктом на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», а саме посадовою особою місцевого самоврядування 15 рангу, несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, яку необхідно було подати у строк з 01.01.2018 року по 31.03.2018 року включно, а фактично подано (оприлюднено) 15.06.2018 року.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги, які передбачені ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», якими визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Тобто, порушено строк подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Тому, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 перебуваючи з 05.07.2017 року на посаді спеціаліста ІІ категорії (головного бухгалтера) Граківської сільської ради Чугуївського району Харківської області (яку реорганізовано шляхом приєднання до Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області), та будучи суб`єктом на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», а саме посадовою особою місцевого самоврядування 15 рангу, яка була звільнена 20.12.2018 року з зазначеної посади, несвоєчасно без поважних причин, тобто пізніше дня припинення діяльності, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оприлюднила 26.12.12018 року на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням за період з 01.01.2018 року по 20.12.2018 року.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги, які передбачені абзацом 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», якими визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Тому, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім цього, ОСОБА_1 перебуваючи з 05.07.2017 року на посаді спеціаліста ІІ категорії (головного бухгалтера) Граківської сільської ради Чугуївського району Харківської області (яку реорганізовано шляхом приєднання до Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області), та будучи суб`єктом на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», а саме посадовою особою місцевого самоврядування 15 рангу, яка була звільнена 20.12.2018 року з зазначеної посади, несвоєчасно подала без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2018 рік, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції, яку необхідно було подати у строк з 01.01.2019 року по 31.03.2019 року включно, а фактично подано (оприлюднено) 19.07.2019 року.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги, які передбачені абзацом 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», якими визначено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
В судовому засіданні прокурор підтримав вказані протоколи як обґрунтовані та просив визнати ОСОБА_1 виною у вчиненні вищезазначених адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи, що справи про вчинення адміністративних правопорушень одночасно розглядаються однією і тією ж посадовою особою, а також те, що зазначені адміністративні правопорушення пов`язані з порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції» та віднесені до адміністративних правопорушень пов`язаних з корупцією, суд приходить до висновку про доцільність їх об`єднати та розглянути в одному провадженні згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП.
Оскільки ОСОБА_1 вчинила декілька адміністративних правопорушень пов`язаних з корупцією, на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує дані щодо особи ОСОБА_1 , характер адміністративних правопорушень, її ставлення до скоєного,ступінь її вини, відсутність обставин, що згідно статей 34, 35 КУпАП пом`якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, і застосовує адміністративне стягнення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу, що вважає достатнім для її виправлення та попередження вчинення нею нових правопорушень, а також, яке буде відповідати меті адміністративного стягнення.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», при ухваленні судом постанови про накладення адміністративного стягнення, стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 24, 36, 40-1, 172-6, 279, 280, 281, 283, 284 КпАП України, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Справу про адміністративне правопорушення за № 636/3114/19, номер провадження 3/636/799/19 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП об`єднати в одне провадження зі справами про адміністративне правопорушення № 636/3115/19, номер провадження 3/636/800/19 та за № 636/3116/19 номер провадження 3/636/801/19 про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, присвоївши справі єдиний унікальний номер № 636/3114/19, номер провадження 3/636/799/19.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави у розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. на р/р № 31111106020020, код бюджетної класифікації 21081100, одержувач: Чугуївське УК/м. Чугуїв/, код одержувача: 37792204, банк: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. на р/р 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний суд через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя -