Постанова № 83739907, 20.08.2019, Олександрівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
20.08.2019
Номер справи
397/769/19
Номер документу
83739907
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Копія

Справа № 397/769/19

н/п : 3/397/287/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20.08.2019 року. Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого - судді Мирошниченка Д.В.,

за участю: секретаря - Петренко Л.О.,

прокурора - Колєсніченко А.О.,

особи, яка притягується до відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Красносілля Олександрівського району Кіровоградської області, українця, громадянина України, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , освіта вища, який одружений, має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, працює начальником транспортного відділення військової частини А0981, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, визначеним підпунктом «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) - військовою посадовою особою Збройних Сил України, не повідомив Національне агентство про зміну майнового стану суб`єкта декларування, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Вказане правопорушення вчинене за наступних обставин.

Відповідно до наказу командира військової частини А0981 № 363 ОСОБА_1 призначено начальником транспортного відділення військової частини А0981. У період часу з 01.12.2017 року по теперішній час ОСОБА_1 перебуває на вказаній посаді.

Відповідно до положень частин 2, 3 ст. 52 Закону, у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство.

ОСОБА_1 є військовою посадовою особою Збройних сил України, а отже, суб`єктом декларування та відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

03.01.2019 року ОСОБА_1 придбаний транспортний засіб, а саме: автомобіль марки «JAC S2» 2018 року випуску, номерний знак НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , вартістю 342000 грн. 00 коп. на підставі договору СГ № 01/01/2019 року від 03.01.2019 року, що перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць встановлених на 1 січня 2019 року (1921Х50=96050 грн.) і становить 178 прожиткових мінімумів установлених на 01.01.2019 року.

Тому відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, у ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, починаючи з 03.01.2019 року виник обов`язок у десятиденний строк подати письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані про набуття права власності на транспортний засіб на веб- ресурсі https://public.nazk.gov.ua.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав та пояснив, що йому не було відомо про свій обов?язок подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, він лише був обізнаний про те, щоб у встановлений (до 01.01.2019 року) подати декларацію про свої доходи, яку подав у січні 2019 року і вказав про наявність у нього вищезазначеного транспортного засобу.

У судовому засіданні прокурор вважала встановленими та доведеними обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та просила суд визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні зазначеного вище адміністративного правопорушення та накласти стягнення у межах санкції статті.

Суд, заслухавши учасників справи, вивчивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.

Відповідальність за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП настає за неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. Закону, суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є, у тому числі військові посадові особи Збройних Сил України.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство.

З матеріалів справи встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується:

-протоколом № 164 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 14.05.2019 року (а.с. 1-8);

-витягом з наказу командира ВЧ А0981 № 363 від 01.12.2017 року, згідно якого майора ОСОБА_1 , начальника автотранспортного відділу - начальника автомобільної служби, призначеного наказом начальника Озброєння Збройних Сил України (по особовому складу) від 29.11.2017 року № 55 на посаду начальника транспортного відділення, вважати таким, що з 01.12.2017 року прийняв справи і посаду та приступив до виконання службових обов`язків за посадою, шпк «майор» (а.с. 14);

-довідкою військової частини А0981, згідно якої ОСОБА_1 у період з 02.01.2019 року по 05.01.2019 року - перебував на лікарняному (а.с. 13);

-листом Міністерства внутрішніх справ України регіональний сервісний центр в Кіровоградській області територіальний сервісний центр від 05.03.2019 року та реєстраційною карткою ТЗ, згідно яких за ОСОБА_1 , на підставі договору від 03.01.2019 року, зареєстровано транспортний засіб, а саме: автомобіль марки «JAC S2» 2018 року випуску, номерний знак НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , вартістю 342000 грн. 00 коп. (а.с. 15-16);

-відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно яких ОСОБА_1 вчасно не повідомив Національне агентство про зміну майнового стану, а повідомив 27.01.2019 року при заповненні щорічної декларації (а.с. 18-27).

Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 мав можливість і повинен був повідомити Національне агентство про зміну майнового стану, однак без поважних причин не виконав вчасно вимогу фінансового контролю та порушив вимоги ч. 2 ст. 52 Закону, не подавши повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, а про наявність придбаного транспортного засобу вказав, заповнивши несвоєчасно на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію, тобто після кінцевої дати подачі такого повідомлення - 27.01.2019 року.

Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена у судовому засіданні та матеріалами справи.

Пояснення ОСОБА_1 про те, що йому не було відомо про свій обов?язок подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані не спростовують його вини у вчиненні адміністративного правопорушення і не підтверджені жодними доказами.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, обставини, що пом?якшують та обтяжують відповідальність, а також те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ч. 2 ст. 172-6, ст.ст. 40-1, 279, 280, 283-285, 289 КУпАП, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста п?ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 2550 (дві тисячі п?ятсот п?ятдесят) гривень 00 копійок.

Штраф необхідно сплатити на рахунок: р/р 31110106011041, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), отримувач: УДК в м. Кіровограді, МФО 899998 ідентифікаційний код: 37964328, код бюджетної класифікації: 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції".

Штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 384 гривні 20 копійок, який необхідно сплатити на рахунок: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106.

Постанова суду може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.

Суддя: /підпис/

Копія вірна:

Суддя Олександрівського районного суду

Кіровоградської області Д.В. Мирошниченко

Постанова набрала законної сили ________ і підлягає виконанню.

Оригінал постанови зберігається у адміністративній справі № 397/769/19.

Строк пред`явлення постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Суддя Олександрівського районного суду

Кіровоградської області Д.В. Мирошниченко