
Справа № 485/1234/19
Провадження №3/485/330/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2019 року суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області Квєтка І.А., секретар судового засідання Забаровська С.А., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , прокурора Снігурівського відділу Баштанської місцевої прокуратури Миколаївської області Грицюк О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Новокиївка Снігурівського району Миколаївської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , на теперішній час не працюючого, на момент скоєння правопорушення працював молодшим інспектором відділу нагляду та безпеки Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" код ЄДРПОУ 08594654, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
встановив:
26.08.2008 року наказом №32 о/с Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" молодшого сержанта внутрішньої служби Логай В.В. призначено молодшим інспектором відділу нагляду та безпеки Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)".
28.02.2019 року наказом №52/ОС Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" від 19.02.2019 року молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_2 В. за власним бажанням звільнено з посади молодшого інспектора відділу нагляду та безпеки Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)".
Відповідно до Переліку найменувань органів, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженого 10.05.2017 наказом №1519/5 Міністерства юстиції України, Державна установа "Снігурівська виправна колонія (№5)" є державною установою, яка входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України.
Відповідно до ст.1, п.п. "д" п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, а саме особою рядового складу державної кримінально-виконавчої служби.
Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені в п. 1 ч.1 ст. 3 цього ж закону (підпункт "д" - особи рядового складу державної кримінально-виконавчої служби), які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію у порядку затвердженому Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №3 «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», не пізніше дня такого припинення повинен подати електрону декларацію (пп.2 п.5 розділу)
Відповідно до абзацу 1 п.2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 6 вересня 2016 року №19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 15 листопада 2016 року №1479/29609 про «Порядок перевірки факту подання субєктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення НАЗК про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій», припинення діяльності, повязаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є день видачі трудової книжки субєкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення.
В порушення абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" та Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №3 «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року №959/29089,, ОСОБА_1 , будучи особою рядового складу державної кримінально-виконавчої служби, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 07 березня 2019 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням 28 лютого 2019 року.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП: несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП складено протокол №236 від 25 липня 2019 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав. Зазначив, що не подав декларацію вчасно оскільки тривалий час зайняла зміна електронної пошти з російського домену та електронного ключа та через відсутність достатніх навичок в роботі з реєстром декларацій.
Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується:
наказом Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Миколаївській області від 26 серпня 2008 року №32 о/с "По особовому складу" про призначення новоприйнятого ОСОБА_3 молодшим інспектором відділу нагляду та безпеки Снігурівської виправної колонії (№5), присвоївши спеціальне звання "молодший сержант внутрішньої служби" (а.с.18);
наказом начальника Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" Гавриленка О.С. від 19 лютого 2019 року №52/ОС про звільнення у запас ЗС України за п.7 (за власним бажанням) ст.77 Закону України "Про національну поліцію" від 02.07.2015 року №580-YIII прапорщика внутрішньої служби ОСОБА_1 , молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" 28 лютого 2019 року, підстава рапорт ОСОБА_1 від 12.02.2019 року (а.с.19-20);
розпискою ОСОБА_1 про ознайомлення-попередження з вимогами Закону України "Про запобігання корупції" від 28.02.2019 року (а.с.21);
розпискою ОСОБА_1 від 28.02.2019 року про отримання у відділі по роботі з персонолам ДУ "Снігурівська виправна колонія (№5)" військового квитка, трудової книжки, особової медичної картки (а.с.27);
витягом з єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого ОСОБА_1 подав декларацію (перед звільненням) 07 березня 2019 року (а.с.8-9);
витягом з єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яким підтверджено послідовність дій ОСОБА_1 , з якого вбачається що робота в реєстрі ним розпочата лише 07.03.2019 року та декларація перед звільненням фактично подана 07.03.2019 року о 10:57 (а.с.13-14);
скріншотом результатів пошуку на веб-сайті Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України від 06.06.2019р., згідно якого початок строку дії електронного цифрового підпису ОСОБА_1 01.03.2019 року, завершення строку дії 01.03.2021 року (а.с.9);
переліком найменувань органів, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України 10.05.2017 №1519/5 (а.с.15-16).
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП встановлено відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв"язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Поважних причин, які би об"єктивно унеможливлювали подання ОСОБА_1 електронної декларації перед звільненням у встановлений законом строк, під час розгляду справи не було встановлено. Про обов"язок подавати декларацію ОСОБА_1 знав, подавав декларацію не вперше, рапорт про звільнення подав ще 12.02.2019 року та до дати звільнення 28.02.2019 року міг вжити заходів до своєчасного подання деклації.
Частиною 3 ст. 38 КУпАП визначено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Відповідно до ч.2 ст. 49 Закону України "Про запобігання корупції" державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, а також юридичні особи публічного права зобов`язані перевіряти факт подання суб`єктами декларування, які в них працюють (працювали або входять чи входили до складу утвореної в органі конкурсної комісії, до складу Громадської ради доброчесності, відповідних громадських рад, рад громадського контролю, утворених при державних органах), відповідно до цього Закону декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.
Відповідно до ч.1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" Національне агенство з питань запобігання корупції належить до спеціально уповноважених суб`єктів у сфері протидії корупції.
Згідно повідомлення Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" від 05.03.2019 р. №5/4-662, управлінню Національного агенства з питань запобігання корупції повідомлено про факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації перед звільненням за 2019 рік, яке отримано ним 19.03.2019 року.
08.04.2019 року Національним агенством з питань запобігання корупції про факт несвоєчасного подання електронної декларації ОСОБА_1 надіслано управлінню захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України , яке останнім отримано 12 квітня 2019 року, про що також зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення від 25 липня 2019 року (а.с.10).
Таким чином, про факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації УЗЕ в Миколаївській області стало відомо ще 12.04.2019 року з повідомлення НАЗК. У подальшому на підтвердження вказаного виявленого факту порушення 06.06.2019 року співробітником УЗЕ було зроблено скріншот сторінки веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, днем закінчення передбаченого ч.3 ст.38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення, є 12.07.2019 року (протокол про адміністративне правопорушення для розгляду у суд надійшов 08 серпня 2019 року).
У відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
За таких обставин вважаю за необхідне закрити провадження по даній адміністративній справі відносно ОСОБА_1 у зв"язку з тим, що закінчились строки накладення адміністративного стягнення, з урахуванням положень ч.3 ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст.ст.38, 247, 283, 284 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.172-6 КУпАП на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП за закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Снігурівський районний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя