Постанова № 83733976, 20.08.2019, Якимівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
20.08.2019
Номер справи
330/1583/19
Номер документу
83733976
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

3/330/370/2019

Справа № 330/1583/19

П О С Т А Н О В А

іменем України

"20" серпня 2019 р. Якимівський районний суд Запорізької області в складі: головуючого - Гусарової В.В. при секретарі - Колєдаєвої Л.І. за участю прокурора - Дударенко О.О.

розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки національної поліції України у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), депутат Якимівської селищної ради Запорізької області, прож. АДРЕСА_1 , громадянки України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.172-6 ч.1 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до протоколу, відповідно до ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів.

05.12.2017 відбулось засідання 1 сесії 7 скликання Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області, на якому було оголошено результати виборів депутатів 7 скликання Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області та визнано повноваження депутатів, у тому числі депутата ОСОБА_1 .

05.12.2017 відповідно до рішення № 1 Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької, області оголошено результати виборів депутатів 7 скликання Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області та визнано повноваження депутатів, у тому числі депутата ОСОБА_1 .

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАІІ, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов`язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч. 1 та ч. 2 цієї статті, відносяться особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону.

Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Якимівської селищної ради Якимівського району, відповідно до ст. 1, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУПАП, є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУПАП.

Таким чином ОСОБА_1 , будучи депутатом Якимівської селищної ради Якимівського району, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016, була зобов`язана до 01.04.2019 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2018 рік.

Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування та відповідно до листа НАЗК № 71-03/49551/19 від 11.06.2019, депутат Якимівської селищної ради Якимівського району ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, шляхом заповнення відповідної форми лише 02.04.2019, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45

Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що дійсно подала декларацію лише 02.04.2019 р., ухилятися від подання декларації не мала наміру та своєчасно не подала, так як до цього змінювала електронний ключ та не змогла вчасно зайти до свого кабінету.

Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, вважав, що строком виявлення вказаного правопорушення необхідно вважати дату складення протоколу, тобто 19.07.2019 р. та накласти штраф у розмірі 850 гр.

Під час судового засідання були вивчені наступні матеріали справи :

-копія декларації ( а.с.11-23)

-копією паспорта громадянки України ОСОБА_1 ( а.с.24-26)

-послідовність дій користувача ( а.с.32-33)

-копією протоколу № 1 від 05.12.2017 першого пленарного засідання першої сесії сьомого скликання Якимівської селищної ради ( а.с.34-36);

-копією рішення № 1 від 05.12.2017 р. Якимівської селищної ради ( а.с.37-38);

- протокол про підсумки голосування з виборів депутатів Якимівської селищної ради ( а.с. 39-47)

Судом було встановлено, що ОСОБА_1 , будучі депутатом Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області, відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агенства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 р., була зобов`язана до 01.04.2019 р. подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2018 рік, проте декларацію подала лише 02.04.2019 р.

Враховуючи наведене, депутат Якимівської селищної ради Якимівського району

Запорізької області ОСОБА_1 , будучи, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2019 по 01.04.2019 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 подала її несвоєчасно, лише 02.04.2019, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУІІАП (в редакції Закону № 1700-УП від 14.10.2014) - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Однак, відповідно до протоколу, від 19.07.2019 р. особа, що складала протокол вважала, що вказане правопорушення було виявлено 19.07.2019 р. ( дата складання протоколу).

Суд не може погодитись з вказаною позицією в зв`язку з наступним:

У відповідності до ст. 38 ч.3 КупАП адміністративне стягнення за вчинення порушення, пов`язаного з корупцією, а також порушень, передбачених ст. 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше 2 років з дня його вчинення.

Розгляд матеріалів адміністративної справи показав, що до справи долучено роздруківку декларації, яка була отримана уповноваженою особою поліції 09.04.2019 р. ( а.с.11-23, дата зазначено у верхньому лівому кутку аркуша).Крім того, 06.05.2019 р. оперуповноважений отримав від ОСОБА_1 пояснення про те, що вона дійсно подала декларацію лише 02.04.2019 р. і це було пов`язано зі зміною електронного ключа. Саме дату 06.05.2019 р., за думкою суду необхідно вважати днем виявленням адміністративного правопорушення. Тобто, особа може бути притягнута до відповідальності за вказане адміністративне правопорушення не пізніше 06.08.2019 р.

Вищезазначений протокол та справа поступили до суду 23.07.2019 р., у перше судове засідання ОСОБА_1 була викликана 09.08.2019 р. ( тобто у 15ти денний термін з дня одержання справи), та у подальшому за клопотання ОСОБА_1 суд переніс розгляд справи на іншу дату.

Суд дійшов висновку необхідності закриття справи в зв`язку з спливом строків накладення адміністративного стягнення.

Розглянув матеріали справи, суд встановив, що вказана справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

На підставі ч.3ст 38 , ч.7 ст.247 , 283, 284 КУПАП, суд

Постановив:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити, в зв`язку зі спливом строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 384,20 грн . (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО): 899998 Рахунок отримувача: 31211256026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом 10ти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7, ч.1 ст. 287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також в поновленні строку відмовлено. Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Якимівський районний суд Запорізької області.

Суддя: