
328/1988/19
20.08.2019
3/328/556/19
3/328/557/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2019 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Новікова Наталія Валеріївна, розглянувши матеріал в справі про адміністративне правопорушення, який надійшов з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , депутата Токмацької міської ради, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
за участі: особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Бебешка А.С.,
встановив:
Депутат Токмацької міської ради Куцериб В.А., будучи згідно з пп. «б» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст.172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2019 до 01.04.2019 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», подав її несвоєчасно, лише 01.04.2019, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Депутат Токмацької міської ради ОСОБА_1 , будучи згідно з пп. «б» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст.172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2018 до 01.04.2018 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», подав її несвоєчасно, лише 01.04.2019, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Прокурор у судовому засіданні пояснив, що вина ОСОБА_1 у несвоєчасному поданні декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2017 та 2018 роки підтверджена достатніми доказами, які містяться у матеріалах справи.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину визнав. Пояснив, що він не своєчасно подав декларації за 2017 та 2018 роки.
Заслухавши прокурора, ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суддя приходить наступного висновку.
Відповідно до примітки ст.172-6 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно да частини першої та другої ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язанні подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України від 14.10.2014 №1700-VІІ «Про запобігання корупції» (далі - Закон №1700-VІІ) суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є, у тому числі, депутати місцевих рад.
Згідно з протоколом Токмацької міської виборчої комісії Запорізької області щодо результатів виборів депутатів Токмацької міської ради у багатомандатному виборчому окрузі від 29.10.2015, протоколу першої (чергової) сесії Токмацької міської ради сьомого скликання від 21.11.2015, визнані повноваження ОСОБА_1 як депутата ради сьомого скликання.
Таким чином, ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія Закону №1700-VІІ.
Згідно з ч.1 ст.45, пп. «б» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону №1700-VІІ, ОСОБА_1 є суб`єктом декларування.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону №1700-VІІ особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з пп.1 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до витягу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, витягу з послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 , декларація за 2017 рік ним подана 02.04.2018 о 00.57.48 годині, а за 2018 рік - 01.04.2019 о 18.07.14 годині.
Суддя відхиляє аргументи ОСОБА_1 щодо несвоєчасного подання ним декларацій через технічні проблеми на сайті НАЗК, які спростовуються вищевказаним витягом, відповідно до якого до створення декларації за 2017 рік він приступив 01.04.2017, а декларації за 2018 рік - 01.04.2019, при цьому 28.03.2019 ним переглянутий список документів. При цьому до уваги береться тривалий строк у три місяці для подання відповідних декларації.
Таки чином, при подані декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2018 роки ОСОБА_1 порушений термін їх подання, встановлений ч.1 ст.45 Закону №1700-VІІ, а отже він несвоєчасно подав їх без поважних причин.
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, доведена дослідженими у судовому засіданні належними та допустимими доказами.
Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Суддя встановив, що фактичним моментом виявлення вчинених ОСОБА_1 правопорушень, пов`язаних з корупцією, необхідно вважати дату складання протоколів про адміністративні правопорушення, оскільки саме в цей день посадовою особою органу Національної поліції надана оцінка зібраним доказам у їх сукупності, отже днем виявлення правопорушень є 06.08.2019.
Частиною 2 ст.36 КУпАП передбачено, що якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається у межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до ст.23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.
ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, є депутатом місцевої ради, вину визнав. При цьому суддя враховує те, що ОСОБА_1 все-таки подав декларацію із мінімальним запізненням, що свідчить про його намір виправитися.
З урахуванням наведеного вище, з метою невідворотності відповідальності за правопорушення, вважаю за доцільне накласти на ОСОБА_1 мінімальне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.33, 34, 172-6, 283, 284 КУпАП України, суддя,-
постановив:
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Штраф підлягає сплаті на наступні реквізити: отримувач коштів: Токмацьке УК /м. Токмак/22030101, код отримувача ЄДРПОУ: 37942194, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО): 899998, номер рахунку: 31210206008014, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір за накладення адміністративного стягнення.
Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір у сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок на наступні реквізити: отримувач коштів: Токмацьке УК /м. Токмак/22030101, код отримувача ЄДРПОУ: 37942194, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО): 899998, номер рахунку: 31210206008014, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір за накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до вимог ст.307, 308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
У разі несплати правопорушником штрафу зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя: