Рішення № 83730344, 13.08.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.08.2019
Номер справи
160/5109/19
Номер документу
83730344
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2019 року Справа № 160/5109/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіВерба І.О. при секретарі судового засіданняШелгуновій І.А. за участі: представника позивача представників відповідача Меркович Б. ОСОБА_1 . Гармаш І.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Акціонерного товариства «Дніпропетровський завод прокатних валків» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

встановив:

І. ПРОЦЕДУРА

1. 04.06.2019 Акціонерне товариство «Дніпропетровський завод прокатних валків» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 01.03.2019 № 0006771406, № 0006761406.

2. Ухвалою суду від 07.06.2019 позовну заяву залишено без руху із наданням строку для усунення недоліків.

3. 13.06.2019 на виконання вимог ухвали суду надано: належним чином оформлений адміністративний позов та його копію відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі із зазначенням ціни позову; платіжне доручення про сплату судового збору № 7952 від 11.06.2019 у розмірі 1 921 грн.

4. У зв`язку з перебуванням головуючого судді І.О. Верба у відпустці з 11.06.2019 по 21.06.2019 включно, документи на виконання вимог ухвали суду від 07.06.2019 отримані суддею 24.06.2019. За приписами частини восьмої статті 171 КАС України питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п`яти днів. Оскільки документи на усунення недоліків адміністративного позову отримані суддею 24.06.2019 (понеділок), п`ятим днем для вирішення питання про відкриття провадження є 29.06.2019 (субота – вихідний день). За правилами частини 6 статті 120 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день. З урахуванням викладеного, суд вирішив питання про відкриття провадження в адміністративній справі 01.07.2019.

5. Ухвалою суду від 01.07.2019 прийнято адміністративний позов до розгляду, відкрито позовне провадження в адміністративній справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні 18.07.2019.

6. У судовому засіданні 18.07.2019 відповідачем надано суду та вручено представнику позивача відзив на позовну заяву (т.1 а.с.127-138), з метою надання часу на складення відповіді на відзив та надання витребуваних судом доказів оголошено перерву до 30.07.2019.

7. 23.07.2019 до канцелярії суду надана відповідь на відзив (т.1 а.с.142-190).

8. 30.07.2019 до канцелярії суду надійшли витребувані у відповідача докази (т.1 а.с.191-203).

9. У судовому засіданні 30.07.2019 представником відповідача вручено копії поданих до канцелярії доказів представнику позивача. У зв`язку з неотриманням відповіді на відзив відповідачем та з метою надання додаткових доказів оголошено перерву до 08.08.2019.

10. 08.08.2019 у судовому засіданні представником відповідача надані додатки до акту перевірки (т.1 а.с.209-211), представником позивача надані письмові пояснення з додатковими доказами (т.1 а.с.212-249), примірник яких вручено представнику відповідача.

11. З метою вивчення наданих позивачем доказів в судовому засіданні 08.08.2019 оголошено перерву до 13.08.2019.

12. 13.08.2019 у судовому засіданні представники сторін підтримали обрані правові позиції.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

13. Оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 01.03.2019 були прийняті з порушенням встановленого строку, оскільки кінцевий строк для їх прийняття сплинув 28.02.2019 (3 робочих дні з дня розгляду заперечень – з 25.02.2019), що є порушенням пункту 86.8 статті 86 ПК України.

14. Позивач вважає необґрунтованими висновки акту перевірки про те, що оплата транспортно-експедиційних послуг, що надавались нерезидентом ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» (Росія, м. Москва) резиденту - АТ «ДЗПВ» за договором на транспортно-експедиційне обслуговування і організацію перевезень вантажів № 48 від 04.03.2015, - є фрахтом у розумінні ПК України, та у зв`язку з цим відповідно до підпункту «г» підпункту 141.4.1 пункту 141.4 статті 141 ПК України, такий дохід є доходом, отриманим нерезидентом із джерелом походження з України, й має оподатковуватися в порядку і за ставками передбаченими підпунктом 141.4.4 пункту 141.4 статті 141 ПК України - за ставкою 6% у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів.

15. З урахуванням підпункту «й» підпункту 141.4.1 пункту 141.4 статті 141 ПК України не вважаються доходом, отриманим нерезидентом із джерелом їх походження з України, що оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними пунктом 141.4 статті 141 ПК України, зокрема доходи у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв`язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

16. Таким чином, плата нерезиденту за надані резиденту транспортно-експедиційні послуги відповідно до договору транспортного експедирування не є об`єктом оподаткування.

17. Статтею 912 ЦК України визначено, що за договором чартеру (фрахтування) одна сторона (фрахтівник) зобов`язується надати другій стороні (фрахтувальникові) за плату всю або частину місткості в одному чи кількох транспортних засобах на один або кілька рейсів для перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти або з іншою метою, якщо це не суперечить закону та іншим нормативно-правовим актам.

18. Фрахтування за своєю суттю є орендою відповідного транспортного засобу для здійснення перевезень.

19. Отже, договір на транспортно-експедиційне обслуговування і організацію перевезень вантажів № 48 від 04.03.2015 між АТ «ДЗПВ» та ООО «Торговый Дом Днепротехсервис», є саме договором транспортного експедирування (відповідно до статті 929 ЦК України), а не договором чартеру (фрахтування) (передбаченого статтею 912 ЦК України), таким чином, плата нерезиденту за надані резиденту транспортно-експедиційні послуги відповідно до договору транспортного експедирування не є об`єктом оподаткування згідно з підпунктом 141.4.1 пункту 141.4 статті 141 ПК України.

20. Платником податків під час виплати доходу нерезиденту було дотримано вимог ПК України, а висновки податкового органу про вчинення платником податків порушення податкового законодавства є безпідставними та незаконними.

21. У зв`язку із відсутністю порушень з боку АТ «ДЗПВ», відповідач немає підстав для застосування до підприємства штрафних санкцій, у зв`язку із відсутністю у АТ «ДЗПВ» обов`язку щодо подання Розрахунку (звіту) податкових зобов`язань нерезидента, яким отримано доходи із джерелом їх походження з України за І квартал 2018 року, І півріччя 2018 року, 3 квартали 2018 року, які є додатком ПН до рядка 23 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, по відносинам з ООО «Торговый Дом Днепротехсервис».

22. Виходячи з вищенаведеного, у зв`язку із відсутністю порушень вимог податкового законодавства відсутні підстави для спірних нарахувань.

23. У судовому засіданні представник позивача зазначив, що оплату за перевезення територією України на користь української залізниці платник податків сплачував самостійно, а витрати на оплату ОАО «РДЖ» за перевезення територією РФ здійснював експедитор.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА

24. Відповідач проти позову заперечив повністю, із посиланням на обставини, встановлені актом перевірки зазначив, що виплачені на адресу ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» (РФ) кошти є компенсацією послуг з перевезення, що згідно підпункту 14.1.260 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено фрахтом та у зв`язку з тим, що до перевірки та під час розгляду заперечень не надано довідки компетентного органу у тлумаченні пункту 103.4 статті 103 ПК України, яка підтверджує, що ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» є резидентом Російської Федерації, на порушення пунктів 103.2, 103.4, 103.10 статті 103, підпункту 141.4.2 пункту 141.4 статті 141 ПК України, під час виплати доходів типу «фрахт» нерезиденту ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» (РФ) по договору на транспортно-експедиційне обслуговування і організацію перевезень вантажів № 48 від 04.03.2015 не нараховано, не утримано і не сплачено до бюджету податок з таких доходів від їх суми та за їх рахунок у розмірі 11 192 грн.

25. Крім цього, в ході перевірки ПАТ «ДЗПВ» не надано документального підтвердження, що ООО «Торговый Дом «Днепротехсервис» є бенефіціарним власником (отримувачем) доходу відповідно до пункту 103.2 статті 103 ПК України, оскільки в ході проведення перевірки підтвердження наявності у ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» (РФ) рухомого складу, необхідного для здійснення зазначених перевезень не надавалось.

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

26. 15.11.2018 ГУ ДФС у Дніпропетровській області прийнято наказ на проведення документальної планової виїзної перевірки ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» № 6532-п, перевірку призначено тривалістю 20 робочих днів з 29.11.2018, перевірка продовжувалась згідно наказу від 27.12.2018 № 7490 (т.1 а.с.192-193).

27. Повідомлення про проведення перевірки від 15.11.2018 № 2630 з наказом на проведення перевірки направлено платнику податків поштовим зв`язком 16.11.2018 (т.1 а.с.202-203).

28. Платнику податків пред`явлені направлення на перевірку (т.1 а.с.194-201), платник допустив контролюючий орган до перевірки.

29. З 29.11.2018 по 14.01.2019 Головним Управлінням ДФС у Дніпропетровській області проведена документальна планова виїзна перевірка ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» за період з 01.10.2016 по 30.09.2018.

30. За результатами перевірки складений акт від 21.01.2019 № 2178/04-36-14-01/187375 (т.1 а.с.17-50).

31. Пунктом 7 висновків акту перевірки встановлено виявлення перевіркою порушення пунктів 103.2, 103.4, 103.10 статті 103, підпункту 141.4.4 пункту 141.4 статті 141 ПК України під час виплати нерезиденту ООО «Торговый Дом «Днепротехсервис» (РФ) по договору на транспортно-експедиційне обслуговування і організацію перевезень вантажів № 48 від 04.03.2015 доходу, що призвело до заниження податку з доходів нерезидентів з джерелом їх походження з України на суму 11 192 грн (т.1 а.с.49).

32. Не погодившись із висновками акту перевірки, платник податків направив заперечення на акт, розгляд заперечень відбувся за участю представників платника податків, в ході розгляду заперечень були прийняті заперечення в частині придбання автотранспортних послуг у фізичних осіб, в іншій частині заперечення не прийняті.

33. 01.03.2019 на підставі акту перевірки контролюючим органом прийняті оскаржувані податкові повідомлення-рішення (т.1 а.с.13-16):

1) № 0006771406, яким платнику податків збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на прибуток іноземних юридичних осіб на суму 13 990,07 грн, з них за основним платежем на 11 192 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) на 2 798,07 грн;

- згідно розрахунку: вид доходу – фрахт; дата – 19.01.2018; сума доходу в валюті (рос.руб) – 367 918,02; курс валюти на дату виплати – 0,507010; сума доходу в національній валюти – 186 538,12 грн; ставка податку – 6%; сума податку, що підлягає сплаті – 11 192 грн; розмір штрафу – 25%; сума штрафу – 2 798,07 грн; підлягає сплаті до бюджету – 13 990,36 грн;

2) № 0006761406, яким платнику податків збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на прибуток іноземних юридичних осіб на суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) в розмірі 510 грн;

- згідно розрахунку: за порушення строків надання розрахунків (звітів) податкових зобов`язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України нараховано суму штрафу 510 грн:

-- за звітний період І квартал 2018 року, термін надання додатку ПН до рядку 23 ПН Декларації з податку на прибуток - 10.05.2018, штраф 170 грн;

-- за звітний період І півріччя 2018 року, термін надання додатку ПН до рядку 23 ПН Декларації з податку на прибуток - 09.08.2018, штраф 170 грн;

-- за звітний період 3 квартали 2018 року, термін надання додатку ПН до рядку 23 ПН Декларації з податку на прибуток - 09.11.2018, штраф 170 грн.

34. Платником податків оскаржені податкові повідомлення-рішення в адміністративному порядку, рішенням про результати розгляду скарг Державної фіскальної служби України № 22213/6/99-99-11-04-01-25 від 15.05.2019, оскаржувані у цій справі від 01.03.2019 №0006771406, №0006761406 залишені без змін, а скарга платника податків – без задоволення (т.1 а.с.53-63).

обставини, встановлені актом перевірки (а.с.17-50, 210-221)

35. Згідно пункту 3.1.17 акту перевірки «Оподаткування доходів нерезидентів», перевіркою, проведеною за період з 01.10.2016 по 30.09.2018, встановлено здійснення виплат доходів нерезидентам із джерелом їх походження з України, а саме: ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» (РФ), яким були надані транспортно-експедиційні послуги на загальну суму 367 918,02 рос. рублів (екв. 186 538,12 грн).

36. Перевіркою повноти визначення суми податку з доходів нерезидентів за період з 01.10.2016 по 30.09.2018 встановлено його заниження.

37. Доходи, що виплачувались ПАТ «ДЗПВ» на користь нерезидента протягом 2018 року є доходами із джерелом походження з України в розумінні пункту 141.4 статті 141 ПК України. Такі доходи підлягають оподаткуванню згідно підпункту 141.4.4 пункту 141.4 статті 141 ПК України.

38. Перевіркою достовірності відображених показників у поданій звітності за період з 01.10.2016 по 30.09.2018 встановлено, що у періоді, який перевірявся, суб`єкт господарювання здійснював виплати нерезиденту за наступним контрактом:

- договір на транспортно-експедиційне обслуговування і організацію перевезень вантажів № 48 від 04.03.2015 укладений у м. Москва ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» (виконавець) в особі директора ОСОБА_2 , діючого на підставі статуту з ПАТ «ДЗПВ» (замовник), в особі Голови правління ОСОБА_3 Сергія ОСОБА_4 , діючого на підставі Статуту. Згідно статті 1 «Предмет договору» цей договір регулює на довгостроковій основі відносини сторін, які виникли в процесі надання виконавцем замовнику транспортно-експедиційних послу. Згідно статті 9 «Інші умови» цей договір вступає в силу з моменту його підписання, а також підписання додаткової угоди на конкретний вид транспортно-експедиційних послуг обома сторонами і діє до 31.12.2015. Реквізити нерезидента: ООО «Торговый Дом Днепротехсервис», 105082, м. Москва, Рубльовська набережна, буд. 4, корп. 2, ОГРН 5077746692029, ИНН НОМЕР_1 , КПП 770101001, р/р НОМЕР_2 в ОАО «ОТП Банк» м. Москва, к/р НОМЕР_3 , БИК 044525311, info@tddts.ru, тел./факс НОМЕР_4 (499) 265-61-83/265-62-75.

39. Станом на 01.10.2016, згідно даних бухгалтерського обліку по рахунку 632 «Розрахунки з постачальниками в іноземній валюті» за договором на транспортно-експедиційне обслуговування і організацію перевезень вантажів № 48 від 04.03.2015 рахується кредиторська заборгованість у сумі 178 000,94 рос. рублів.

40. На виконання вищевказаного контракту ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» (РФ) відповідно до актів виконаних робіт надано транспортно-експедиційні послуги на загальну суму 189 910,08 рос. руб. (екв. 88 591,73 грн), а саме:

- № 69 від 05.03.2017 – 1 500 рос.руб.;

- № 69/1 від 05.03.2017 – 43 236,38 рос.руб.;

- № 69/2 від 05.03.2017 – 2 741,14 рос.руб.;

- № 97 від 05.04.2017 – 43 236,38 рос.руб.;

- № 98 від 05.04.2017 – 2 741,14 рос.руб.;

- № 100 від 05.06.2017 – 43 236,38 рос.руб.;

- № 168 від 05.06.2017 – 43 236,38 рос.руб.;

- № 169 від 05.06.2017 – 1 500 рос.руб.;

- № 171 від 05.06.2017 – 2 741,14 рос.руб.;

- № 234 від 25.07.2017 – 43 236,38 рос.руб.;

- № 235 від 25.07.2017 – 2 741,14 рос.руб.;

- № 236 від 25.07.2017 – 1 500 рос.руб.

41. В актах виконаних робіт зазначено, що визначені суми грошових зобов`язань є вартістю компенсації послуг з перевезення майна замовника, без зазначення маршруту, по якому було здійснено перевезення. В ході проведення перевірки підтвердження наявності у ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» (РФ) рухомого складу, необхідного для здійснення зазначених перевезень не надавалось.

42. Згідно підпункту 14.1.260 пункту 14.1 статті 14 ПК України фрахт – винагорода (компенсація), що сплачується за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частин) для: перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами; перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом.

43. Оплату на адресу нерезидента за послуги з перевезення майна відповідно реквізитів контракту ПАТ «ДЗПВ» за період з 01.10.2016 по 30.09.2018 здійснено у сумі 367 918,02 рос. рублів (екв. 186 538,12 грн).

44. Станом на 30.09.2018, згідно даних бухгалтерського обліку по рахунку 632 «Розрахунки з постачальником в іноземній валюті» за договором на транспортно-експедиційне обслуговування і організацію перевезень вантажів № 48 від 04.03.2015 заборгованість відсутня.

45. Податок з доходу нерезидента з джерелом його походження з України ПАТ «ДЗПВ» при виплаті доходу ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» (РФ) за період з 01.10.2016 по 30.09.2018 не нараховувало, не отримувало та до бюджету не сплачувало.

46. Пунктом 141.4 статті 141 ПК України визначено особливості оподаткування доходів нерезидентів. Дана норма є спеціальною по відношенню до загальної норми – підпункту 14.1.54 пункту 14.1 статті 14 ПК України, в якому надано визначення поняття «дохід з джерелом їх походження з України».

47. Згідно підпункту 141.4.1 пункту 141.4 статті 141 ПК України «будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цією статтею».

48. Для цілей цього пункту під доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, розуміються … «г) фрахт та доходи від інжинірингу».

49. Згідно підпункту 141.4.4 пункту 141.4 статті 141 ПК України сума фрахту, що сплачується резидентом нерезиденту за договорами фрахту, оподатковується за ставкою 6 відсотків у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів. При цьому:

- базою для оподаткування є базова ставка такого фрахту;

- особами, уповноваженими справляти податок та вносити його до бюджету, є резидент, який виплачує такі доходи, незалежно від того, чи є він платником податку, а також суб`єктом спрощеного оподаткування.

50. У пункті 3.2 статті 3 ПК України зазначено, що якщо міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.

51. Відповідно до пункту 103.2 статті 103 ПК України особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом України, з якою укладено міжнародний договір України.

52. Застосування міжнародного договору України в частині звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку дозволяється тільки за умови надання нерезидентом особі (податковому агенту) документа, який підтверджує статус податкового резидент.

53. Відповідно до пункту 103.4 статті 103 ПК України підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом іншої країни, з якою укладено міжнародний договір України (далі – довідка), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України.

54. Довідка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно ії законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України.

55. У разі неподання нерезидентом довідки доходи нерезидента із джерелом їх походження з України підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства України з питань оподаткування (пункт 103.10 статті 103 ПК України).

56. До перевірки довідка (або її нотаріально засвідчена копія), яка підтверджує, що ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» є резидентом Російської Федерації, з якою укладено міжнародний договір України до перевірки не надано.

57. Виходячи з того, що виплачені на адресу ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» (РФ) кошти є компенсацією послуг з перевезення, що згідно підпункту 14.1.260 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено фрахтом та у зв`язку з тим, що до перевірки не надано довідки (або її нотаріально засвідченої копії) компетентного органу у тлумаченні пункту 103.4 статті 103 ПК України, яка підтверджує, що ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» є резидентом Російської Федерації, на порушення пункту 103.2, пункту 103.4, пункту 103.10 статті 103, підпункту 141.4 статті 141 ПК України під час виплати доходів типу «фрахт» нерезиденту ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» (РФ) по договору на транспортно-експедиційне обслуговування і організацію перевезень вантажів № 48 від 04.03.2015 не нараховано, не утримано і не сплачено до бюджету податок з таких доходів від їх суми та за їх рахунок у сумі 11 192 грн. Крім цього, в ході перевірки ПАТ «ДЗПВ» не надано документального підтвердження, що ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» є бенефіціарним власником (отримувачем) доходу відповідно до пункту 103.2 статті 103 ПК України, оскільки в ході проведення перевірки підтвердження наявності у ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» (РФ) рухомого складу, необхідного для здійснення зазначених перевезень не надавалось.

58. Відповідальність за порушення правил нарахування, утримання та сплати(перерахування) податків у джерела виплати передбачена пунктом 127.1 статті 127 ПК України.

59. Відповідно до пункту 127.1 статті 127 ПК України не нарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

60. Відповідальність за погашення суми податкового зобов`язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов`язок щодо погашення такого податкового боргу покладається на особу, визначену цим Кодексом, у тому числі на податкового агента. При цьому платник податку – отримувач таких доходів звільняється від обов`язків погашення такої суми податкових зобов`язань або податкового боргу, крім випадків, встановлених розділом IV цього Кодексу.

61. За результатами проведеної документальної планової виїзної перевірки (акт від 15.01.2016 № 85/04-61-22-05/00187375) на ПАТ «ДЗПВ» накладено штраф у розмірі 75 відсотків відповідно до пункту 127.1 статті 127 ПК України (податкове повідомленні-рішення форми «Р» від 21.01.2016 № 0000341701, 2 322,62 грн – 1340,43 грн основний платіж 982,19 грн штрафна санкція), за порушення, яке було вчинено у періоді з 01.01.2014 по 31.12.2014, а отже 1095 днів у розумінні пункту 127.1 статті 127 ПК України сплинуло.

62. Згідно пункту 127.1 статті 127 ПК України до ПАТ «ДЗПВ» застосована штрафна санкція у розмірі 25 відсотків за неутримання податку з доходів нерезидентів з джерелом їх походження з України, під час виплати доходу. Розрахунок штрафної санкції наведено у додатку № 4.

63. Пунктом 103.9 статті 103 ПК України передбачено, що особа, яка виплачує доходи нерезидентові, зобов`язана у разі здійснення у звітному періоді (кварталі) виплат нерезидентам доходів із джерелом їх походження з України подавати органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) звіт про виплачені доходи, утримані та перераховані до бюджету податки на доходи нерезидентів у строки та за формою, встановленими центральним органом державної податкової служби.

64. Підпунктом 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України визначено обов`язок платника податків подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

65. Відповідно до пункту 46.1 статті 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі – податкова декларація) – документ, що подається платником контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

66. Додатки до податкової декларації є її невід`ємною частиною.

67. Форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2018 рік затверджена наказом Міністерства фінансів України № 897 від 20.10.2015, в якій по кодах рядка 23 ПН відображається сума податків, які утримуються при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам за звітний (податковий) період. До цього рядка передбачений додаток ПН, який є невід`ємною частиною декларації.

68. Строк подання податкової декларації з податку на прибуток підприємства за базовий звітний (податковий) період, передбачений підпунктом 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 ПК України.

69. Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов`язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягне за собою накладення штрафу відповідно до пункту 120.1 статті 120 ПК України.

70. В порушення підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16, пункту 103.9 статті 103 ПК України ПАТ «ДЗПВ» не подано Розрахунок (звіт) податкових зобов`язань нерезидента, яким отримано доходи із джерелом їх походження з України за 1 квартал 2018 року, І півріччя 2018 року, 3 квартали 2018 року, які є додатком ПН до рядка 23 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства. Розрахунок штрафної санкції наведено у додатку № 5.

обставини, встановлені на підставі наданих сторонами доказів

71. 04.03.2015 між ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» (виконавець, РФ) та ПАТ «ДЗПВ» (замовник, Україна) укладено договір на транспортно-експедиційне обслуговування і організацію перевезень вантажів № 48, до договору укладались додаткові угоди (т.1 а.с.66-72).

72. Згідно пункту 1.1 статті 1 «Предмет договору», договір № 48 регулює на довгостроковій основі відносини сторін, які виникли в процесі надання виконавцем замовнику транспортно-експедиційних послуг, пунктом 1.3 договору визначено, що виконавець може за винагороду організовувати експортно-імпортні, транзитні, міжнародні перевезення вантажів залізничним транспортом.

73. В обов`язки виконавця згідно пункту 2.2.1.1 договору № 48 входить за винагороду організовувати оплату залізничних перевезень вантажів замовника за письмово погодженою ставкою, що включає залізничний тариф, вартість додаткових послуг, комісії виконавця.

74. Згідно пункту 3.1 договору № 48 вартість послуг включає в себе провізні платежі, додаткові збори, вартість інших послуг перевізника і інших третіх осіб, залучених виконавцем для виконання заявок замовника, винагороду виконавця та погоджується сторонами в додаткових угодах.

75. Згідно додаткової угоди № 1 від 04.03.2015 до договору № 48 сторони погодили вартість послуг по організації оплати залізничного тарифу по території РФ при перевезенні вантажів замовника в залізничних вагонах (т.1 а.с.71):

- залізничний тариф згідно прейскуранту ОАО «РДЖ» (прейскурант 10-01);

- винагорода виконавця 1 500 руб. з урахуванням ПДВ 18% за 1 вагон.

76. Договірними сторонами складені акти на загальну суму 189 910,08 рос.руб. (т.1 а.с.73-84):

- № 69 від 05.03.2017 на суму 1 500,00 рос.руб.: винагорода за організацію перевезення вантажів договір № 48 від 01.03.2015, залізнична квитанція 47885710, номер вагону 44904076;

- № 69/1 від 05.03.2017 на суму 43 236,38 рос.руб.: транспортні послуги по перевезенню вантажів договір № 48 від 01.03.2015, залізнична квитанція 47885710, номер вагону 44904076;

- № 69/2 від 05.03.2017 на суму 2 741,14 рос.руб., транспортні послуги по перевезенню вантажів договір № 48 від 01.03.2015, залізнична квитанція 47885710, номер вагону 44904076;

- № 97 від 05.04.2017 на суму 43 236,38 рос.руб.: транспортні послуги по перевезенню вантажів договір № 48 від 01.03.2015, залізнична квитанція 45945920, номер вагону 44738938;

- № 98 від 05.04.2017 на суму 2 741,14 рос.руб.: транспортні послуги по перевезенню вантажів договір № 48 від 01.03.2015, залізнична квитанція 45945920, номер вагону 44738938;

- № 100 від 05.04.2017 на суму 1 500,00 рос.руб.: винагорода за організацію перевезення вантажів;

- № 168 від 05.06.2017 на суму 43 236,38 рос.руб.: транспортні послуги по перевезенню вантажів договір № 48 від 01.03.2015, залізнична квитанція 45191145, номер вагону 44741221;

- № 169 від 05.06.2017 на суму 1 500,00 рос.руб.: винагорода за організацію перевезення вантажів;

- № 171 від 05.06.2017 на суму 2 741,14 рос.руб.: транспортні послуги по перевезенню вантажів договір № 48 від 01.03.2015, залізнична квитанція 45191145, номер вагону 44741221;

- № 234 від 25.07.2017 на суму 43 236,38 рос.руб.: транспортні послуги по перевезенню вантажів договір № 48 від 01.03.2015, залізнична квитанція 47381116, номер вагону 44928653;

- № 235 від на суму 2741,14 рос. руб.: транспортні послуги по перевезенню вантажів договір № 48 від 01.03.2015, залізнична квитанція 47381116, номер вагону 44928653;

- № 236 від на суму 25.07.2017 - 1500 рос. руб.: винагорода за організацію перевезення вантажів.

77. Позивачем надані акти (т.1 а.с.151-153, 155):

- № 000068 від 31.03.2015 про надання послуг за організацію перевезення вантажів згідно договору № 48 від 04.03.2015 на суму 1 500 руб.;

- № 000068 від 31.03.2015 про надання транспортних послуг по перевезенню вантажів договір № 48 від 01.03.2015 на суму 174 144,40 руб.;

- № 000069 від 31.03.2015 про надання транспортних послуг по перевезенню вантажів договір № 48 від 01.03.2015 на суму 2 363,54 руб.

78. Між ОАО «РДЖ» та ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» складені акти про надання транспортних послуг та послуг перевезення (т.1 а.с. 231-233, 236-238, 241-243, 246-248).

79. ОАО «РЖД» (продавець) виписані ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» рахунки-фактури на оплату транспортних послуг (т.1 а.с.87-92, 219, 234-235239-240, 244-245):

- № 0000010000000635/0300000580 від 05.03.2017;

- № 0000010000000635/0300000578 від 05.03.2017;

- № НОМЕР_5 / НОМЕР_6 від 05.03.2017;

- № НОМЕР_5 / НОМЕР_7 від 05.03.2017;

- № НОМЕР_5 / НОМЕР_8 від 05.03.2017;

- № НОМЕР_5 / НОМЕР_9 від 05.03.2017;

- № НОМЕР_5 / НОМЕР_10 від 25.07.2017;

- № 0000010000000635/0700008082 від 25.07.2017;

- № 0000010000000635/0600000687 від 05.07.2017;

- № 0000010000000635/0600000689 від 05.07.2017.

80. Згідно залізничних накладних(т.1 а.с.154, 157-160, 220):

- відправлення № 22450709, вагон 44929859, 13.03.2015 перевезено вантаж відправника ПАО «ДЗПВ», згідно відмітки у графі 4: оплата за РДЖ ООО «Торговий Дом Днепротехсервис»;

- відправлення 47885710, вагон 44904076, 27.02.2017 перевезено вантаж відправника ПАО «ДЗПВ», згідно відмітки у графі 23 «оплата провізних платежів»: УЗ - ПАО ПЗПВ, ОАО «РДЖ» - ТД «ДТС»;

- відправлення 4534532, вагон 44738938, 20.03.2017 перевезено вантаж відправника ПАО «ДЗПВ», згідно відмітки у графі 23 «оплата провізних платежів»: УЗ - ПАО ПЗПВ, ОАО «РДЖ» - ТД «ДТС»;

- відправлення 45191145, вагон 44741221, 26.05.2017 перевезено вантаж відправника ПАО «ДЗПВ», згідно відмітки у графі 23 «оплата провізних платежів»: УЗ - ПАО ПЗПВ, ОАО «РДЖ» - ТД «ДТС»;

- відправлення 4534532, вагон 44738938, 20.03.2017 перевезено вантаж відправника ПАО «ДЗПВ», згідно відмітки у графі 23 «оплата провізних платежів»: УЗ - ПАО ПЗПВ, ОАО «РДЖ» - ТД «ДТС»;

- відправлення 47381116, вагон 44928653, 18.07.2017 перевезено вантаж відправника ПАО «ДЗПВ», згідно відмітки у графі 23 «оплата провізних платежів»: УЗ - ПАО ПЗПВ, ОАО «РДЖ» - ТД «ДТС».

81. ПАТ «ДЗПВ» відповідно до розділу 3 договору № 48 здійснило оплату наданих послуг ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» платіжним дорученням № 6 від 19.01.2018 на загальну суму 367 918,02 руб, у тому числі ПДВ 56 123,09 руб (т.1 а.с.150).

82. Позивачем надано платіжні доручення та рахунки-фактури, вищевказані залізничні накладні на підтвердження здійснення оплати за перевезення територією України вантажів на користь Придніпровської залізниці (т.1 а.с.221-230).

83. ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» подало до контролюючого органу податкові декларації з податку на прибуток за І квартал 2018 року, І півріччя 2018 року, 3 квартали 2018 року без додання додатку ПН, згідно відмітки «наявність додатків» (т.1 а.с.130-139).

84. Результати документальної планової виїзної перевірки за період з 01.01.205 по 30.09.2016 відображені в акті перевірки від 10.07.2016 № 16/04-36-14-01/00187375 (т.1 а.167-184).

V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

85. Особливості оподаткування нерезидентів врегульовані пунктом 141.4 статі 141 ПК України.

86. Зокрема, згідно підпункту 141.4.1 пункту 141.4 статі 141 ПК України доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цією статтею. Для цілей цього пункту такими доходами є:

г) фрахт та доходи від інжинірингу;

з) брокерська, комісійна або агентська винагорода, отримана від резидентів або постійних представництв інших нерезидентів стосовно брокерських, комісійних або агентських послуг, наданих нерезидентом або його постійним представництвом на території України на користь резидентів;

й) інші доходи від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв`язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

87. Базова ставка фрахту - сума фрахту, включаючи витрати з навантаження, розвантаження, перевантаження та складування (схову) товарів, збільшена на суму витрат за рейс судна або іншого транспортного засобу, сплачуваних (відшкодовуваних) фрахтувальником згідно з укладеним договором фрахтування (підпункт 14.1.12 пункту 14.1 статті 14 ПК України).

88. Згідно підпункту 14.1.260 пункту 14.1 статті 14 ПК України фрахт - винагорода (компенсація), що сплачується за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частин) для перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами; перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом.

89. Відповідно до підпункту 141.4.4 пункту 141.4 статі 141 ПК України сума фрахту, що сплачується резидентом нерезиденту за договорами фрахту, оподатковується за ставкою 6 відсотків у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів.

90. При цьому: базою для оподаткування є базова ставка такого фрахту; особами, уповноваженими справляти податок та вносити його до бюджету, є резидент, який виплачує такі доходи, незалежно від того, чи є він платником податку, а також суб`єктом спрощеного оподаткування.

91. Згідно пункту 103.9 статті 103 ПК України особа, яка виплачує доходи нерезидентові, зобов`язана у разі здійснення у звітному періоді (кварталі) виплат нерезидентам доходів із джерелом їх походження з України подавати контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) звіт про виплачені доходи, утримані та перераховані до бюджету податки на доходи нерезидентів у строки та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

92. У разі неподання нерезидентом довідки відповідно до пункту 103.4 цієї статті доходи нерезидента із джерелом їх походження з України підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства України з питань оподаткування (пункт 103.10 статті 103 ПК України).

93. У разі якщо нерезидент вважає, що з його доходів було утримано суму податку, яка перевищує суму, належну до сплати відповідно до правил міжнародного договору України, розгляд питання про відшкодування різниці здійснюється на підставі подання до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи, яка виплатила доходи нерезидентові та утримала з них податок, заяви про повернення суми податку на доходи із джерелом їх походження з України (пункт 103.11 статті 103 ПК України).

94. Неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до пункту 49.2 статті 49 цього Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов`язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов`язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (пункт 120.1 статті 120 ПК України).

95. Правові та організаційні засади транспортно-експедиторської діяльності в Україні і спрямований на створення умов для її розвитку та вдосконалення врегульовані Законом України «Про транспортно-експедиторську діяльність» від 01.07.2004 № 1955-IV (далі – Закон № 1955-IV).

96. Відповідно до статті 1 Закону № 1955-IV:

- транспортно-експедиторська діяльність - підприємницька діяльність із надання транспортно-експедиторських послуг з організації та забезпечення перевезень експортних, імпортних, транзитних або інших вантажів;

- транспортно-експедиторська послуга - робота, що безпосередньо пов`язана з організацією та забезпеченням перевезень експортного, імпортного, транзитного або іншого вантажу за договором транспортного експедирування;

- експедитор (транспортний експедитор) - суб`єкт господарювання, який за дорученням клієнта та за його рахунок виконує або організовує виконання транспортно-експедиторських послуг, визначених договором транспортного експедирування;

- клієнт - споживач послуг експедитора (юридична або фізична особа), який за договором транспортного експедирування самостійно або через представника, що діє від його імені, доручає експедитору виконати чи організувати або забезпечити виконання визначених договором транспортного експедирування послуг та оплачує їх, включаючи плату експедитору;

- перевізник - юридична або фізична особа, яка взяла на себе зобов`язання і відповідальність за договором перевезення вантажу за доставку до місця призначення довіреного їй вантажу, перевезення вантажів та їх видачу (передачу) вантажоодержувачу або іншій особі, зазначеній у документі, що регулює відносини між експедитором та перевізником;

- учасники транспортно-експедиторської діяльності - клієнти, перевізники, експедитори, транспортні агенти, порти, залізничні станції, об`єднання та спеціалізовані підприємства залізничного, авіаційного, автомобільного, річкового та морського транспорту, митні брокери та інші особи, що виконують роботи (надають послуги) при перевезенні вантажів.

97. Згідно статті 8 Закону № 1955-IV експедитори надають клієнтам послуги відповідно до вимог законодавства України та держав, територією яких транспортуються вантажі, згідно з переліком послуг, визначеним у правилах здійснення транспортно-експедиторської діяльності, а також інші послуги, визначені за домовленістю сторін у договорі транспортного експедирування.

98. Транспортно-експедиторські послуги надаються клієнту при експорті з України, імпорті в Україну, транзиті територією України чи іншими державами, внутрішніх перевезеннях територією України.

99. Експедитори за дорученням клієнтів, зокрема (стаття 8 Закону № 1955-IV ):

- забезпечують оптимальне транспортне обслуговування, а також організовують перевезення вантажів різними видами транспорту територією України та іноземних держав відповідно до договорів (контрактів), згідно з якими сторони мають право використовувати відомі міжнародні звичаї, рекомендації, правила міжнародних органів та організацій, якщо це не заборонено прямо або у виключній формі цим та іншими законами України;

- фрахтують національні, іноземні судна та залучають інші транспортні засоби і забезпечують їх подачу в порти, на залізничні станції, склади, термінали або інші об`єкти для своєчасного відправлення вантажів;

- здійснюють роботи, пов`язані з прийманням, накопиченням, подрібненням, доробкою, сортуванням, складуванням, зберіганням, перевезенням вантажів;

- здійснюють розрахунки з портами, транспортними організаціями за перевезення, перевалку, зберігання вантажів;

- оформляють документи та організовують роботи відповідно до митних, карантинних та санітарних вимог;

- надають підготовлений транспорт, який має додаткове обладнання згідно з вимогами, передбаченими законодавством;

- надають інші допоміжні та супутні перевезенням транспортно-експедиторські послуги, що передбачені договором транспортного експедирування і не суперечать законодавству.

100. Відповідно до статті 9 Закону № 1955-IV за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов`язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов`язаних з перевезенням вантажу.

101. У разі залучення експедитором до виконання його зобов`язань за договором транспортного експедирування іншої особи у відносинах з нею експедитор може виступати від свого імені або від імені клієнта.

102. За договором транспортного експедирування експедитор може організувати перевезення за одним товарно-транспортним документом вантажів кількох різних клієнтів, які прямують з одного пункту відправлення та/чи в один пункт призначення, за умови, що експедитор виступає від імені усіх цих клієнтів як вантажовідправник та/чи вантажоодержувач.

103. Платою експедитору вважаються кошти, сплачені клієнтом експедитору за належне виконання договору транспортного експедирування.

104. У плату експедитору не включаються витрати експедитора на оплату послуг (робіт) інших осіб, залучених до виконання договору транспортного експедирування, на оплату зборів (обов`язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

105. В заявленому спорі контролюючим органом встановлено порушення у формі ненарахування платником податків податку на доходи нерезидента, отримані у виді фрахту (підпункт «г» підпункту 141.4.1 пункту 141.4 статі 141 ПК України), за ставкою 6%, встановленою підпунктом 141.4.4 пункту 141.4 статі 141 ПК України.

106. Дня надання оцінки доводам сторін щодо правомірності нарахування спірних платежів, вирішальним є надання оцінки видам послуг, оплата за які здійснена ПАТ «ДЗПВ» на користь нерезидента ООО «Торговый Дом Днепротехсервис» згідно платіжного доручення № 6 від 19.01.2018 за договором № 48 від 04.03.2015, зокрема, чи є виплачені доходи фрахтом.

107. Позивач зазначає, що оплату за перевезення територією України здійснював самостійно, а експедитор сплачував перевезення територією РФ перевізнику ОАО «РДЖ», на підтвердження самостійної оплати за перевезення територією України надав наявні залізничні накладні, в яких в графі 23 визначено, що оплату провізних платежів УЗ (Українська залізниця) здійснює позивач, а ОАО «РЖД» - експедитор.

108. Необхідною умовою для застосування пункту 141.4 статті 141 ПК України є те, що об`єктом оподаткування є доходи нерезидента, отримані із джерела походження з України, якщо цей нерезидент здійснює господарську діяльність на території України.

109. У разі здійснення нерезидентом на території України господарської діяльності, його доходи за відповідними видами – фрахт (підпункт «г») або інші доходи (підпункт «й») оподатковуються відповідно за ставками 6% та 15% (виключенням є умови міжнародних договорів з додержанням встановленої процедури підтвердження).

110. Фрахт є винагородою (компенсацію), що виплачується за договорами перевезення, найму або піднайму судна чи транспортного засобу (їх частин), зокрема, для перевезення вантажів залізничним транспортом.

111. Виплата винагороди буде фрахтом тільки в разі дотримання певних умов. Щоб вважатися фрахтом, виплата повинна здійснюватись або за договором перевезення, або за договором найму (оренди) залізничного транспорту. Виплати за транспортно-експедиторським договором на перевезення мають іншу природу і не є фрахтом. Фрахтом в розглянутому випадку є виплата експедитором винагороди перевізнику.

112. Як свідчать матеріали справи, нерезидент, на користь якого здійснена оплата за транспортно-експедиційні послуги, не здійснював на території України господарську діяльність та не надав платнику податків послуги фрахту, виступаючи посередником за платежами на користь ОАО «РЖД», отримуючи від платника податків винагороду за організацію перевезень.

113. Здійснення експедитором господарської діяльності на території України відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, на якого покладено обов`язок доказування правомірності власних рішень, не підтверджено.

114. Контролюючий орган не дослідив під час перевірки призначення платежів, виплачених на користь нерезидента, не визначив, за якими з них нерезидент є бенефіціарним власником, та які в подальшому перераховував на користь перевізника ОАО «РДЖ», визначивши всю виплачену нерезиденту суми доходу фрахтом, не визначив із належним підтвердженням чи здійснювалась нерезидентом діяльність на території України та чи є суми виплаченого доходу, які є власністю нерезидента, пов`язаними з діяльністю на території України.

115. З огляду на викладе, суд дійшов висновку про помилковість висновків акту перевірки, та як наслідок безпідставність прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень якими донараховано податок на прибуток як на доходи нерезидента, так і штрафні санкції за несвоєчасну сплату такого податку та незвітування про виплачені суми доходу у виді фрахту нерезиденту.

VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ

116. З системного аналізу матеріалів справи та наведених норм законодавства, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого позову, у зв`язку з чим задовольняє позовні вимоги.

117. Вирішуючи питання про присудження на користь позивача судових витрат, суд виходить із судової практики Верховного Суду щодо визначення ціни позову при об`єднанні майнових позовних вимог, та зазначає, що при первісному пред`явленні позову позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1 921 грн платіжним дорученням № 7681 від 22.05.2019, оригінал якого знаходиться в матеріалах справи.

118. Ціна заявленого позову складає 14 500,07 грн (510 грн + 13 990,07 грн), 1,5 % від ціни позову дорівнюють 217,50 грн, що є меншим від мінімальної суми судового збору, що сплачується юридичною особою за подання позову майнового характеру, отже судовий збір за подання цього позову складає 1 921 грн.

119. При відкритті провадження за ухвалою суду позивачем додатково сплачено судовий збір у розмірі 1 921 грн платіжним дорученням від 11.06.2019 № 7952, вказаний судовий збір є сплаченим у більшому розмірі, у зв`язку з чим позивач має право на подання до суду клопотання про повернення надмірно плаченого судового збору.

120. Керуючись статтями 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

1. Адміністративний позов Акціонерного товариства «Дніпропетровський завод прокатних валків» (ЄДРПОУ 00187375, вул. Яхненківська, буд. 2, м. Дніпро, 49023) до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (ЄДРПОУ 39394856, вул. Сімферопольська, 17 а, м. Дніпро, 49005) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень – задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 01.03.2019 № 0006771406, № 0006761406, прийняті Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області.

3. Стягнути на користь Акціонерного товариства «Дніпропетровський завод прокатних валків» за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Дніпропетровській області витрати на сплату судового збору у розмірі 1 921 грн.

4. Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

5. Повне рішення складено 19.08.2019.

Суддя І.О. Верба